Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
mankomaniak

Już tylko ok. 100 dni do dyktatury PISu

Recommended Posts

4 godziny temu, thikim napisał:

To co udowadnia ten rysunek to że stale rozwijamy się szybciej niż średnia unijna.

Nie stale. PIS wyprowadzi cię z błędu. Właściwie ta partia, jeśli już swoją nazwą okłamuje ludzi, to powinna się nazywać z angielska Law and Justice (LAJ). LAJ bardziej jej pasuje.

Posted (edited)
7 godzin temu, Afordancja napisał:

A tak w ogóle to moim zdaniem w ogóle nie wiele się różnicie (może formą).

W pierwszym momencie jak to przeczytałem poczułem się na prawdę urażony! :) ... ale po chwili namysłu, jako zwolennik korzystania z wiedzy przeszłych pokoleń (lub jak kto woli nauki na błędach historii) zrozumiałem, że złamałem jedną z ważnych prawd: "Nie kłóć się z idiotą, ludzie mogą nie zauważyć różnicy" :) Mea culpa.

Zawsze w roku wyborczym nasilają się pewne wytworzone memy (nie mylić z memami internetowymi) i teraz jedną z metod jest dewaluowanie (opozycyjnych) wyborców (obie strony to stosowały "pisuary" vs" "lemingi" )

Tak, wydaje mi się jednak, że z tym spostrzeżeniem spóźniłeś się o jakieś... circa 12 lat. Widzisz, dla mnie to trochę relatywizowanie, bo np. dzielenie Polaków zarzuca się tylko PiSowi (powiedziałbym, że to jeden z głównych/najczęstszych "argumentów" przeciw), podczas, gdy wszystko zaczęło się po POPISIE, na platformę to głosują tylko "młodzi, wykształceni, z wielkich miast", a na pis tylko prostaki, moherowe berety. Akcja zabierz babci dowód to czyja była? Wtedy to się zaczęło, a najlepsze, że zwolennicy platformy, i nie to, że "lemingi", również Ci wykształceni (bez cudzysłowów), powtarzają w kółko, że PiS dzieli. "Lemingi" pojawiły się później, gdy przeciwnicy pisu zaczęli wierzyć, że to wina pisu... Z jednej strony śmiech na sali, a z drugiej to całkiem fascynujące jak można przekonać tyle ludzi, również inteligentnych.

ciekawym przykładem było dewaluowanie np. Komorowskiego

A w drugą stronę też potrafić podać przykłady? Pytam tak z ciekawości, bo interesuje mnie czy to widzisz, czy nie.

I prywatnie uważam, że PIS jest w tym lepszy i na większą skalę.

Myślę, że spokojnie mógłbym Ci wyliczyć konkretne przypadki i pokazać, że jesteś w błędzie (ilościowo i jakościowo). To PO stosowało to na szeroką skalę (przy pomocy "wolnych mediów") już od 2006, tylko, że się ludziom to przejadło i dlatego w 2015 nie pykło (nie wspominając, że PO samo się dobijało aferami). Owszem, PiS się "poprawił", jeśli w ogóle można użyć takiego słowa, ale sorry, nie ta skala, co druga strona.

7 godzin temu, mankomaniak napisał:

Udowodniłem ci, że Polska koreluje z UE

Nie musiałeś, nikt tego nie neguje. Nikt nie neguje też tego, że jak UE zacznie spadać to my też. Ja neguję tylko twoje twierdzenia, że

50 minut temu, mankomaniak napisał:

Nie stale. PIS wyprowadzi cię z błędu.

bo tego nie wiesz, tylko życzysz nam wszystkim źle ;) Ty natomiast zaciąłeś się na tym, że ja Ci zaprzeczam, że nie ma korelacji, albo, że mylisz się co do ekonomii (porównanie pogody z finansami było jednak słabe).

6 godzin temu, darekp napisał:

kto potrafi wyjaśnić nawet dziecku w prostych słowach, czym się zajmuje.

Zdaje się, że chciałeś zacytować Einsteina, On ma 2 fajne cytaty na ten temat :)

Jeśli nie potrafisz w prosty sposób czegoś wytłumaczyć, tzn., że dobrze tego nie rozumiesz.

a drugi w ten sam deseń, tylko z babcią: Jeśli nie potrafisz czegoś wytłumaczyć swojej babci, tzn. że dobrze tego nie rozumiesz.

4 godziny temu, thikim napisał:

Czytając wypowiedzi mankomaniaka coraz poważniej myślę o zagłosowaniu na PiS - bo nie widzę już alternatywy. Takich wariatów jak mankomaniak ktoś musi powstrzymać nawet za cenę gospodarki.

Ja tam nie mam takich przemyśleń, natomiast jak powiedziałem jest to dla mnie ciekawy temat badań. Co musi się dziać w głowie człowieka, niby inteligentnego ( taki człowiek wie, że atakując drugą stronę niewiele się zyska, a szkalując i obrażając jeszcze mniej), żeby zakładać na forum popularnonaukowym temat polityczny (tak, wiem, luźne gatki), a nie np. o kosmosie, do tego nacechowany w wypowiedziach nie tyle odrazą, złością, sprzeciwem, a raczej bezradnością i strachem? Najczarniejsze scenariusze. Dyktatura? Terror? Tyrania? Czytając te wypowiedzi właściwie nawet nie chcę oceniać tej konkretnej osoby, ale "ten typ", bo mam/miałem w otoczeniu kilka na prawdę inteligentnych osób i one w 2006-2007 zaczęły mówić, że boją się pisu, albo boją się, że pis wygra. Więc pytam kolegi: R: dlaczego się boisz? K: bo się boję, co będzie jak wygrają wybory? R: ale czego konkretnie? K: no, że wygrają i... R: i co się stanie? K: no, nie wiem, kaczor wprowadzi dyktaturę, cenzurę, etc. 

Dla mnie to jest fascynujące, bo na zdrowy rozum nic takiego się nie działo, co mogło by prowadzić do jakieś ogólnej psychozy (oczywiście wiem, co mówiono w mediach, mogę rozwinąć), i mało tego, nie przekonali ludzi, że mają się bać, nie, przekonali, że już się boją ! Majstersztyk !!! Irracjonalny lęk przed nie wiadomo czym, ale jest, ba, działa od 12 lat. Więc o ile prostaki i ciemnogród są łatwo podatni na manipulację to ciekawi mnie jak to się ma do "młodych, wykształconych, z wielkich miast", co to "płynnie" posługują się logiką (sic!). To jedyny powód, dla którego podtrzymuję ten temat ze swojej strony. 

Edited by radar

22 minuty temu, radar napisał:

W pierwszym momencie jak to przeczytałem poczułem się na prawdę urażony! :) ... ale po chwili namysłu, jako zwolennik korzystania z wiedzy przeszłych pokoleń (lub jak kto woli nauki na błędach historii) zrozumiałem, że złamałem jedną z ważnych prawd: "Nie kłóć się z idiotą, ludzie mogą nie zauważyć różnicy" :) Mea culpa.

Każdy widzi to co chce. Nie zaprzeczam nie potwierdzam. (nie chcę być mimowolnie wciągnięty jako strona konfliktu, taki ze mnie asekurant ;) ) 

23 minuty temu, radar napisał:

Tak, wydaje mi się jednak, że z tym spostrzeżeniem spóźniłeś się o jakieś... circa 12 lat.

aa do tego dążyłeś, tu mnie chciałeś złapać, ja głupi nie wyłapałem ;) 
już tłumaczę, nie pisałem, że to jakieś nowe zjawisko, że teraz to zauważyłem, zauważam to w każdym roku wyborczym (może niezbyt mocno to uwypukliłem pisząc :
"
Zawsze w roku wyborczym nasilają się pewne wytworzone memy", ok mój błąd ;) 

27 minut temu, radar napisał:

A w drugą stronę też potrafić podać przykłady? Pytam tak z ciekawości, bo interesuje mnie czy to widzisz, czy nie.

Ależ oczywiście, interesuję się tym, ze względów marketingowych więc staram się dwie strony zauważyć. Jednak jako, że pisałem do Ciebie pisałem o nich. 
Przykładowym mocno utrwalonym memem jest "kurdupel" chociaż wzrostem względem "nie kurdupli" jakoś szczególnie się nie różni.(stąd też powstały też memy internetowe walczące z tym, to też element marketingu)

30 minut temu, radar napisał:

Myślę, że spokojnie mógłbym Ci wyliczyć konkretne przypadki i pokazać, że jesteś w błędzie (ilościowo i jakościowo). To PO stosowało to na szeroką skalę (przy pomocy "wolnych mediów") już od 2006, tylko, że się ludziom to przejadło i dlatego w 2015 nie pykło (nie wspominając, że PO samo się dobijało aferami). Owszem, PiS się "poprawił", jeśli w ogóle można użyć takiego słowa, ale sorry, nie ta skala, co druga strona.

Każdy widzi to co chce ;) (to mój cytat tygodnia ). Nie będę się spierał, nie mam "misji" przekonywania. Dziękuję, postoję z boku jeśli pozwolisz :)
A pozwolę sobie mieć własną opinię(opartą na własnych kryteriach oceny "lepszości" , Ty pewnie masz swoje, niech tak zostanie) zaoszczędzimy oboje czas, a to na plus.

Posted (edited)
46 minut temu, radar napisał:

To PO stosowało to na szeroką skalę (przy pomocy "wolnych mediów") już od 2006, tylko, że się ludziom to przejadło i dlatego w 2015 nie pykło (nie wspominając, że PO samo się dobijało aferami). Owszem, PiS się "poprawił", jeśli w ogóle można użyć takiego słowa, ale sorry, nie ta skala, co druga strona.

Pięknie dowiodłeś, że jesteś najczystszej krwi pisowcem. Immanentą cechą pisowca jest wiara w teorie spiskowe, a już szczególnie w teorie, że cały świat jest przeciwko jego partii. Już wcześniej dawałeś tego sygnały, twierdząc, że UE jest politycznie anty-pisowska, że sądy są antypisowskie, TSUE itd. Spotkałem w życiu paru pisowców i każdy z nich, każdy bez wyjątku - to postać odrażająca mentalnie. To osoba często powierzchownie miła i wydaje się nawet inteligentna i takie tam, ale gdy wchodzi w swój pisuarowy polityczny potok, natychmiast wychodzi z niej zakłamana, naiwna i tępa kreatura. I każdy z nich wierzy w jakieś teorie spiskowe, które są często stawiane po stronie prawicy - czy to zamach smoleński, czy wpływ człowieka na klimat, czy lewactwo mediów i UE. I zawsze się zastanawiałem, czy ta tępa wiara w teorie spiskowe to wrodzona głupota czy naiwność pisowca, który daje się łatwo manipulować  i łyka każde brednie, które brzmią sugestywnie? A może jedno i drugie? To oczywiście tłumaczy, dlaczego pisowiec jest jaki jest. Bo gdyby nie był głupi i naiwny, to nie popierałby PISu. To jasne.

46 minut temu, radar napisał:

Dla mnie to jest fascynujące, bo na zdrowy rozum nic takiego się nie działo

Jak się jest ślepym i głuchym, to się nic nie widzi, nic nie słyszy. Przykładów są dziesiątki, setki, od TVP i Polskie Radio,  które w założeniu mają być pluralistyczne i bezstronne, a są całkowicie podporządkowane władzy, czego skutkiem są także zwolnienia dziesiątek, może setek dziennikarzy, po totalne rozwalenie sądów i próbę ich przejęcia, karanie niepokornych sędziów dających nie te wyroki, co władza by uznała - kończąc. To są takie najbardziej dosadne przykłady, o których się mówi. Żenada chłopie, że ty tego nie widzisz, że twierdzisz, że nic się nie dzieje. Gardzę takimi ludźmi jak ty.

Edited by mankomaniak

5 godzin temu, thikim napisał:

coraz poważniej myślę o zagłosowaniu na PiS - bo nie widzę już alternatywy. (…)
Bo jak każdy chciałbym żyć w spokoju i się bogacić. Ale od bogactwa wolę spokój.

Coś o honorze słyszałeś? Dla Ciebie to taka abstrakcja, ponieważ chcesz być w gronie oszustów najwyższej rangi: złamali   konstytucję  (i worek z kłamstwami im póżniej całkiem się rozsypał).  Coś o inteligencji współtowarzyszy? 65% pisowców wierzy w zamach smoleński, a podporządkowanie  sobie sądownictwa, dało sobie wmówić, że to reforma:D. Być w towarzystwie takich obłudników jak Tarczyński, Macierewicz, Kurski? Obrzydzenie.

Posted (edited)
3 godziny temu, Afordancja napisał:

Każdy widzi to co chce ;) (to mój cytat tygodnia ). Nie będę się spierał, nie mam "misji" przekonywania.

A szkoda, ja bym właśnie się chętnie dowiedział, gdzie robię błąd :) W końcu to ja go mogę robić.

aa do tego dążyłeś, tu mnie chciałeś złapać, ja głupi nie wyłapałem

Nie chciałem Cię złapać, a dowiedzieć się, bez sugerowania odpowiedzi, co osoba wydająca się być rozsądną widzi "po drugiej stronie lustra". Jak wspomniałem już parę razy, mnie to na prawdę ciekawi :)

Dziękuję, postoję z boku jeśli pozwolisz

OK, nie ma tematu :)

3 godziny temu, mankomaniak napisał:

Pięknie dowiodłeś, że jesteś najczystszej krwi pisowcem. Immanentą cechą pisowca jest wiara w teorie spiskowe, a już szczególnie w teorie, że cały świat jest przeciwko jego partii.

Nie wiem gdzie napisałem, że cały świat, czy tylko ich polityczni przeciwnicy? Widocznie za "głupim" :) Ja po prostu mogę podać fakty, na podstawie których oceniam sytuację, nawet w kolejności chronologicznej! Jak napisałem wyżej, kto zaczął tę wojnę? Można to zresztą łatwo sprawdzić, powiedziałbym nawet:

W dniu 12.07.2019 o 19:19, mankomaniak napisał:

Oczywiście piszesz bzdury, skoro masz dostęp do internetu.

A wracając do tamtego komentarza:

W dniu 12.07.2019 o 19:19, mankomaniak napisał:

wiadomo, że osoby z wyższym wykształceniem są bardziej obeznane ze światem, mają większy zasób informacji, więcej wiedzą, więcej rozumieją, są inteligentniejsze. Zatem wniosek płynie taki, że te osoby będą bardziej obiektywnie oceniać daną partię i będą wybierać partie najlepsze dla kraju.

To nie lepiej kształcić tylko kazać słuchać "autorytetów" jak w XIX w.? "Pan dohtór taki mundry, kształcony" :) Zdaje się, że to pisowi zarzuca się, że ogłupia naród, bo głupim się łatwiej rządzi. Niestety, ale wyższe wykształcenie może mieć teraz każdy, niezależnie od inteligencji, mamy taki wysyp, że to się całkowicie zdewaluowało (niestety!). Masz obok art. o pracach naukowych (nie, że tam magistrzy czy coś):

https://kopalniawiedzy.pl/publikacja-naukowa-artykul-naukowy-autorstwo-International-Publisher,30439

Już wcześniej dawałeś tego sygnały, twierdząc, że UE jest politycznie anty-pisowska, że sądy są antypisowskie, TSUE itd

Sygnały powiadasz :) TSUE? Ten TSUE, który teraz wydał wyrok, że Komisja Handlu (Bieńkowska z PO) bezpodstawnie blokowała wprowadzenie podatku od sklepów wielkopowierzchniowych? UE to są politycy, z różnych krajów, nie stali się apolityczni po przybyciu do Brukseli, zaskoczony?

Spotkałem w życiu paru pisowców i każdy z nich, każdy bez wyjątku - to postać odrażająca mentalnie... wychodzi z niej zakłamana, naiwna i tępa kreatura... to wrodzona głupota czy naiwność pisowca, który daje się łatwo manipulować  i łyka każde brednie, które brzmią sugestywnie? A może jedno i drugie? To oczywiście tłumaczy, dlaczego pisowiec jest jaki jest. Bo gdyby nie był głupi i naiwny, to nie popierałby PISu. To jasne.

Musisz albo odstawić, albo zacząć brać :) 

Wyrazy współczucia, serio. Gdybym posiadał empatię to byłoby mi smutno.

Przykładów są dziesiątki, setki,

Nie przeczę, chętnie zobaczyłbym listę przekraczającą 199 (setki).

od TVP i Polskie Radio,  które w założeniu mają być pluralistyczne i bezstronne

Tutaj nie rozumiem. Obie te stacje są kierowane przez władzę, niezależnie kto rządzi. One nigdy nie były, nie są i nie będą bezstronne i pluralistyczne. Dlaczego takie miały by być? Teraz są niestety dodatkowo... przaśne(?).

To są takie najbardziej dosadne przykłady, o których się mówi. Żenada chłopie, że ty tego nie widzisz, że twierdzisz, że nic się nie dzieje.

Żenada chłopie, że nie czytasz ze zrozumieniem. Cofnąłem się do 2007, gdzie już wtedy ludzie "się bali", pytam czego? Teraz przykładów możesz podać więcej, OK, nie mniej jednak obie te kwestie były do przewidzenia, to był ich program wyborczy! Kwestia oceny wykonania. Może z sądami jest źle, może, mogę nie doceniać wagi zmian, albo ich nie dostrzegać, pytam jednak, a co, wcześniej było dobrze? Nie macie internetu?

2 godziny temu, 3grosze napisał:

Coś o honorze słyszałeś? Dla Ciebie to taka abstrakcja, ponieważ chcesz być w gronie oszustów najwyższej rangi: złamali   konstytucję  (i worek z kłamstwami im póżniej całkiem się rozsypał).  Coś o inteligencji współtowarzyszy? 65% pisowców wierzy w zamach smoleński, a podporządkowanie  sobie sądownictwa, dało sobie wmówić, że to reforma:D. Być w towarzystwie takich obłudników jak Tarczyński, Macierewicz, Kurski? Obrzydzenie.

Wiem, że niby nie do mnie, ale proszę, następny się wyrwał jak Filip z konopi:) Historia oceni, kto wie, może i masz rację a może lista obłudników po drugiej stronie jest dłuższa, kto wie.

Edited by radar

Posted (edited)
5 godzin temu, radar napisał:

może i masz rację a może lista obłudników po drugiej stronie jest dłuższa, kto wie.

Argument z czapy w dyskusji:  "a u was murzynów biją, albo będą bić " na forum  KW w odniesieniu do pryncypiów. :excl: Tak właśnie wygląda zjawisko samozadowolenia,  gdy wdrukowana ideologia przesłania logikę. 

Edited by 3grosze

Posted (edited)

Ja nie widzę podobieństwa mankomaniaka i radara (BTW radar ma wyższe wykształcenie z jakiejś dziedziny ścisłej, na moje wyczucie, w przeciwieństwie do mankomaniaka, który pewnie zaliczył jakąś "socjologię plus coś tam"). Za to powiedziałbym, ze w gruncie rzeczy nie ma większej różnicy między mankomaniakiem a Jarkaczem, poza wyznawaną opcją polityczną. Dla mnie najważniejsza jest gospodarka (nie kwestie obyczajowe/światopoglądowe). Gdyby mankomaniak objął władzę, to w gospodarce zastosowałby jakiś cudaczny wymyślony przez siebie pogmatwany system pełen ograniczeń, skomplikowanych warunków i niejednoznaczności. W debacie z Gwiazdowskim mówiłby dokładnie tak samo, jak Kaczyński, że tak musi być, nie da zrobić, żeby przepisy były proste i już: https://www.youtube.com/watch?v=7A5W6tKG3fo

To jest tak samo odpychający, niesympatyczny człowiek, jak Jarosław.

Piszecie, że PiS dzieli. A mankomaniak nie dzieli? Popatrzcie, ile podziałów wywołał na tym wątku, nawet niektórzy (thikim i radar) poczuli chęć zagłosowania na PiS.3grosze naipsał coś w stylu, że radar myśli tylko o napełnieniu brzucha.

Podziały w społeczeństwie są korzystne dla partii politycznych, nie dla społeczeństwa. Optymalna sytuacja dla partii politycznej (jeśli pominąć pełny monopol na władzę,  który jest b. trudny do osiągnięcia), to podzielić społeczeństwo na dwie równe części i mieć razem z konkurencją po 50 % poparcia. Spokój i stabilizacja. Raz społeczeństwo da o epsilonik więcej głosów jednej partii, raz drugiej i ta będzie rządziła. Kryterium podziału może być dowolne, najlepiej, żeby dotyczyło jakiejś błahej sprawy, ale wzbudzającej emocje. Wtedy nawet nie trzeba się trudzić jakimiś reformami, gospodarką, podatkami, polityką zagraniczną. Wystarczy grać na emocjach. Czegoś Wam to nie przypomina?

Więc po co zawracać sobie głowę jakimś człowiekiem, który pojawił się tu tylko po to, żeby poszukać sobie wyznawców dla swojej ideologii?

Edited by darekp

Posted (edited)
Godzinę temu, darekp napisał:

A mankomaniak nie dzieli? Popatrzcie, ile podziałów wywołał na tym wątku, nawet niektórzy (thikim i radar) poczuli chęć zagłosowania na PiS.3grosze naipsał coś w stylu, że radar myśli tylko o napełnieniu brzucha.

hm... I przypisujesz te rzeczy "pracy" mankomaniaka?  

Ja nie widzę podobieństwa mankomaniaka i radara (BTW radar ma wyższe wykształcenie z jakiejś dziedziny ścisłej, na moje wyczucie, w przeciwieństwie do mankomaniaka, który pewnie zaliczył jakąś "socjologię plus coś tam").

Patrz w którą stronę idziesz ;) szufladkowania.

Dla mnie najważniejsza jest gospodarka (nie kwestie obyczajowe/światopoglądowe).

Z moich obserwacji to częsty kontraargument gdy podnoszona jest sprawa sądów TK itp. Tylko, że to nie są sprawy światopoglądowe czy obyczajowe. 

Gdyby mankomaniak objął władzę, to w gospodarce zastosowałby jakiś cudaczny wymyślony przez siebie pogmatwany system pełen ograniczeń, skomplikowanych warunków i niejednoznaczności. W debacie z Gwiazdowskim mówiłby dokładnie tak samo, jak Kaczyński, że tak musi być, nie da zrobić, żeby przepisy były proste i już

Ale wiesz, że to domniemanie, co ciekawe, (a niech połączę niezależne wątki) w innym wątku mankomaniak (kurcze, że też go bronię ;) ) piszę dokładnie odwrotnie, gdzie sprzeciwia się ograniczeniom itd. Oczywiście nie wiem jaki by stworzył system, ale nieładnie trochę pogrywasz, możecie się zgadać gdzie leży różnica jeśli chodzi o podejście ekonomiczne między wami. To też jego wpływ na Ciebie? ;) 

Edited by Afordancja

3 minuty temu, Afordancja napisał:

Na moje wyczucie robi to, co robią politycy - wywołuje emocje, doprowadza do sytuacji, w której różnice między ludźmi, które w codziennym życiu niezbyt przeszkadzają, zaczynają być postrzegane jako coś bardziej cięższego kalibru. Być może robi to nieświadomie. Ale tak, IMHO to jest jakaś tam (zamierzona lub nie) konsekwencja jego "pracy".

11 minut temu, Afordancja napisał:

Dodam, że już niedługo (zgodnie z zapowiedziami), nie będzie abonamentu radiowotelewizyjnego na utrzymanie tuby propagandowej, a zwykłe finansowanie z budżetu (czyli naszych pieniędzy, co właściwie i tak faktem jest). Wówczas nie będzie już "pasków grozy", bo kto ośmieli się tak napisać o jedynym i słusznym źródle "prawdy" pójdzie w ciurmę. W końcu zasługuje, jak nic. Jeszcze większa część niewykształconej części tego społeczeństwa będzie indoktrynowana przez całą dobę. Można? Można...

1 minutę temu, darekp napisał:

Na moje wyczucie robi to, co robią politycy - wywołuje emocje, doprowadza do sytuacji, w której różnice między ludźmi, które w codziennym życiu niezbyt przeszkadzają, zaczynają być postrzegane jako coś bardziej cięższego kalibru.

Pomyśl, kto to rozpoczął? W latach 90. przeciwnicy polityczni razem pili wódkę w knajpie sejmowej i DYSKUTOWALI. Dziś nie ma jakiejkolwiek dyskusji. Podobnie jak w Korei Północnej.

P.S. zapomniałem, że na KW były dość ożywione dyskusje polityczne jakiś czas temu (gdy jeszcze działał Astro). Ja ich wtedy po prostu nie czytałem. Więc być może rzeczywiście jest tak, że już dawniej jakieś podziały były, tylko sobie z nich nie zdawałem sprawy. Ale to tak w trybie przypuszczającym.

Teraz, darekp napisał:

Na moje wyczucie robi to, co robią politycy - wywołuje emocje, doprowadza do sytuacji, w której różnice między ludźmi, które w codziennym życiu niezbyt przeszkadzają, zaczynają być postrzegane jako coś bardziej cięższego kalibru. Być może robi to nieświadomie. Ale tak, IMHO to jest jakaś tam (zamierzona lub nie) konsekwencja jego "pracy".

Emocje wywołuje po prostu polityka i różne poglądy i jego praca polega na tym, że wywołał w tym wątku akurat ten temat, ale to nie on wpłynął na te poglądy i wrażliwość na ten temat. Jeżeli śledzisz tutejsze wątki to już wcześniej na pewno widziałeś pewnie linie podziału pod względem politycznym.  Nawet jak nie było stricte wątków politycznych, z dużą miarą prawdopodobieństwa da się przypisać wielu ich poglądy (Ba przecież już stworzono AI które na podstawie FB bardzo dobrze trafia z oceną poglądów )

Posted (edited)
6 minut temu, Afordancja napisał:

Emocje wywołuje po prostu polityka i różne poglądy i jego praca polega na tym, że wywołał w tym wątku akurat ten temat, ale to nie on wpłynął na te poglądy i wrażliwość na ten temat.

OK, rozumiem, zgadzam się :)

Ale w takim razie rozumiem, że uważacie również, że nie jest prawdą, iż "Kaczyński dzieli". Bo to ta sama sytuacja;)

Edited by darekp

Dzień dobry :) Dyskusja od rana :)

2 minuty temu, Afordancja napisał:

i różne poglądy i jego praca polega na tym, że wywołał w tym wątku akurat ten temat, ale to nie on wpłynął na te poglądy i wrażliwość na ten temat.

Sam sobie przeczysz w tym wątku. W pierwszej odpowiedzi napisałem, że zgadzam się z Twoją opinią:

W dniu 10.07.2019 o 08:49, Afordancja napisał:

eee chyba za bardzo przesadzasz i na skutek tej przesady niektórych tylko wzmacniasz w podjętej decyzji, taka moja hipoteza.

Podobnie uważam, że wyzywanie od zakutych pisowskich łbów (to nie do Ciebie, tylko ogólnie co czytuję), że dali się kupić itp. także wzmacnia ten elektorat.

Do tego nie mogę się zgodzić, aby pospolite chamstwo zmiękczać nazywając "sposobem bycia". 

5 minut temu, Szedar napisał:

Pomyśl, kto to rozpoczął?

Do tego samego dążę, mam jednak wrażenie, że mamy na ten temat inne zdanie. Ja tam Panowie mogę podać konkretne fakty i daty, a nie po prostu rzucać "bo tak"

21 minut temu, Afordancja napisał:

Z moich obserwacji to częsty kontraargument gdy podnoszona jest sprawa sądów TK itp. Tylko, że to nie są sprawy światopoglądowe czy obyczajowe.

Z moich natomiast, że jak proponuję pospierać się na fakty, to druga strona mówi (nie ta chamska), "dziękuję, postoję z boku" :) Czyżby to taki mechanizm wyparcia, lepiej się nie dowiedzieć, że się mylę? ;) 

Posted (edited)

P.S. Pomyślałem chwilę i przyszło mi do głowy, że chyba jednak nie do końca. Polityka wywołuje emocje, OK, ale pod wpływem tych emocji ludzie mogą zrobić rzeczy, których "na spokojnie" by nie zrobili (np. zagłosować na PiS na złość komuś). Więc... może po prostu lepiej by było, gdyby w życiu było mało polityki? ;)

Edited by darekp

6 minut temu, radar napisał:

Do tego samego dążę, mam jednak wrażenie, że mamy na ten temat inne zdanie. Ja tam Panowie mogę podać konkretne fakty i daty, a nie po prostu rzucać "bo tak"

Dawaj. Ciemny lud i tak to kupi. :)

P.S. Dodam, że gdy mówię o kimś, że jest głupi, to najwyraźniej głupi jest; a że niepoprawne politycznie? No cóż...

edit: Powiedz przy okazji radar, czy przy tych wszystkich algorytmach wyszukujących, prowadząc firmę, nie wkupujesz się czasem już w łaski? Znamy to, znamy...

Posted (edited)
52 minuty temu, Afordancja napisał:

Patrz w którą stronę idziesz ;) szufladkowania.

Nie szufladkowania. Mankomaniak ledwie kojarzy, gdy użyć np. symboli z programowania. To jest humanista (ale nie robię tu żadnych sugestii, że humanista jest gorszy/lepszy od ściślaka, po prostu staram się ustalić fakty).

Ja jestem jak Gwiazdowski - w praktyce myślę niemal wyłącznie o gospodarce. Naprawdę. (Aż trochę dziwi  mnie, że tego nie wyczułeś, bo sam piszesz, że można poglądy innych wyczuć po kilku zdaniach i powiedziałbym, że Ty jesteś jednym z najszybciej wyczuwających forumowiczów) ;)

Oczywiście nie wiem jaki by stworzył system, ale nieładnie trochę pogrywasz,

Myślę, że gdyby miał wyraziste poglądy na gospodarkę, to by je już przedstawił.

Edited by darekp

Darku. Nie zapomnę, gdy przez prawie 10 lat przy pewnych zadaniach systemu jedynie słusznego (sic! :D) widziałem: pozostało 1/10/12/187 (co tam chcesz) "pliki". Naprawdę, załatwiałem to jedną linijką w C. Nie myśl, że programiści są jacyś zaje*, bo nie są. :)

Astro (obecnie Szedzarze), a czy ja kiedykolwiek napisałem że są? Nie napisałem, bo tak nie uważam :D

6 minut temu, radar napisał:

Sam sobie przeczysz w tym wątku

Widzę, że dalej szukasz złapania mnie ;) 
Tam pisałem o ogólnej tendencji (czy ja już o tym nie wspominałem?) a tutaj wpływem konkretnej osoby na konkretne osoby na ich poglądy. 
Na linie podziału tutaj.  Przed tym wątkiem one także istniały. No oczywiście możliwy jest scenariusz, że byłeś sobie np. przeciw PISowi, ale zobaczyłeś ten wątek i już wiesz, że teraz jesteś za, no jest taka możliwość ;)

25 minut temu, radar napisał:

Do tego nie mogę się zgodzić, aby pospolite chamstwo zmiękczać nazywając "sposobem bycia". 

Nikt Ci się zgadzać nie każe ;) Każdy wie o czym mowa.

27 minut temu, radar napisał:

Z moich natomiast, że jak proponuję pospierać się na fakty, to druga strona mówi (nie ta chamska), "dziękuję, postoję z boku" :) Czyżby to taki mechanizm wyparcia, lepiej się nie dowiedzieć, że się mylę? ;) 

oo, i dalej próbujesz, a to pisanie to czego nie pisałem, a to "żle mi się zacytowało"  ;) a teraz tani chwyt, no ale tak to już jest dla ludzi z misją, nie potrafią przestać ;) 
(W tajemnicy powiem Ci, że wiem, że ludzi z misją to trochę denerwuje, że bardzo bardzo chcieli by mi przekazać prawdziwą prawdę a druga strona nie chce jej przyjąć, trochę wredny muszę też być, więc, dalej postoję i pozwól, że jej nie przyjmę no i co ważne oszczędzam kupę czasu co w sumie jest priorytetem)

15 minut temu, darekp napisał:

Mankomaniak ledwie kojarzy, gdy użyć np. symboli z programowania.

Czy to nie jest wartościowanie? Powiem mocniej: statystyczny programista to idiota. :)

6 minut temu, darekp napisał:

Nie napisałem, bo tak nie uważam :D

O to szło.

Posted (edited)
6 minut temu, Szedar napisał:

Czy to nie jest wartościowanie? Powiem mocniej: statystyczny programista to idiota. :)

Litości, jeśli by przynieść z przeszłości np. Bacha, to też nie będzie kojarzył. Wiec tu nie ma żadnego wartościowania. :)

Edited by darekp

Jeśli powiem, że ówno wiesz o fizyce i rzeczywistości (a to fizyka ;)), to dobrze się poczujesz? Nie sądzę, choć tak jest. :)