Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Szef Alibaba Cloud zapowiada pokonanie Microsoftu

Recommended Posts

Szef Alibaba Cloud Simon Hu zapowiada, że w ciągu 2-3 lat będzie to największa, po AWS, chmura na świecie. Chmura należąca do Alibaba Group już w tej chwili jest trzecią – po Amazon Web Services i Microsoft Azure – największą z publicznie dostępnych chmur. Hu twierdzi, że w ciągu najbliższych lat zarządzane przez niego przedsiębiorstwo prześcignie chmurę Microsoftu. Zdaniem chińskiego menedżera, sukces na rynku chmur bardziej zależy od doświadczenia w zarządzaniu infrastrukturą o wielkiej skali niż od technologii. Alibaba i Amazon to wielcy operatorzy internetowi, dlatego też to właśnie oni będą dominowali na rynku chmur.

Mimo, że USA przewodzą światu pod względem rozwoju chmur, to wielki chiński rynek z jego olbrzymim sektorem produkcyjnym i największą populacją na świecie będzie szybko rozwijał coraz dojrzalsze zastosowania dla chmur. W końcu, jak twierdzi Hu, na rynku będą liczyły się tylko przedsiębiorstwa z USA i Chin. Alibaba Cloud skorzysta też na coraz śmielszym wychodzeniu chińskich firm na rynek międzynarodowy oraz na rządowym programie reaktywacji Jedwabnego Szlaku, w ramach którego Państwo Środka chce budować infrastrukturę łączącą je z Azją Środkową, Europą, Bliskim Wschodem i Afryką.

Alibaba Cloud buduje swoją potęgę na rynku wewnętrznym. Jest już największym chińskim operatorem chmury, a 30% z 500 największych firm działających w Państwie Środka korzysta właśnie z Alibaba Cloud.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie powierzyłabym Chińczykom ani cząstki moich danych

Edited by Ergo Sum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też bym nie powierzył, ale może rynek wywnętrzy Chin jest wystarczający żeby stać się nr. 1. A jak nie to pewnie znajda się "resellerzy". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...