Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Dostęp na ekg.

Rekomendowane odpowiedzi

Amerykańscy naukowcy zaproponowali, by elektroniczne dane zdrowotne pacjentów chronić ich własnym biciem serca.

Koszt i złożoność tradycyjnych metod szyfrowania sprawiają, że nie znajdują one zastosowania w telemedycynie czy mobilnej opiece zdrowotnej. Ponieważ e-wersje w coraz większym stopniu zastępują centra stacjonarne, chcieliśmy znaleźć unikatowy sposób na chronienie wrażliwych danych medycznych za pomocą czegoś prostego, taniego i dostępnego - opowiada prof. Zhanpeng Jin z Binghamton University.

Zespół zastosował więc EKG jako narzędzie do zaszyfrowania i odszyfrowania plików.

Zapis ekg. jest pozyskiwany do postawienia diagnozy i przekazywany elektronicznie do bazy danych. My wykorzystaliśmy go do szyfrowania. W ten sposób przy minimalnych kosztach można zwiększyć bezpieczeństwo i prywatność. Jak wyjaśnia profesor, bicie serca staje się czymś w rodzaju hasła do danych. Schemat identyfikacji bazuje na wcześniejszych pracach Jina.

Ponieważ EKG może się zmieniać z wiekiem, a także w wyniku choroby czy urazu (zdarza się też, że pacjent chce po prostu zmienić metodę dostępu do swoich danych), naukowcy pracują nad sposobami uwzględnienia tych zmiennych.

Wyniki badań zaprezentowano w grudniu na konferencji GLOBECOM 2016.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdarza się też, że pacjent chce po prostu zmienić metodę dostępu do swoich danych

Ja już do swojego kompa loguję się za pomocą EKG. Serce mi wali jak oszalałe... zaloguje się, czy się zawiesi, a może wczoraj był ostatni dzień kiedy widziałem moje fotki z wakacji na pulpicie?

Czasami więc zmieniam sposób dostępu na kodowanie w mruganiu oczami, w tikach nerwowych, czkawce, kaszlu, a nawet w sposobie jakim wiercę się na krześle, dlatego boję się wyleczyć hemoroidy, bo mi ta metoda kodowania odpadnie.

Edytowane przez Sławko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy problem z tą metodą widzę w czasie potrzebnym na porównanie wzorca z biciem serca.

Równie dobrze można by oczekiwać że chcąc odczytać skrzynkę na poczcie muszę zatańczyć Jezioro łabędzie :) A tu tyłek nie chce krzesła opuścić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na metodę szyfrowania bazującą na puszystości włosów. Albo połyskiwania płytki paznokciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. na falowaniu włosów na wietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...