Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Rozrywkowa wizualizacja zmian klimatu i lodu Antarktyki

Rekomendowane odpowiedzi

Naukowcy i programiści połączyli siły i wspólnie stworzyli grę, która pokazuje, w jaki sposób zmiana klimatu wpływa na pokrywę lodową Antarktyki. "Ice Flows" ma zwiększać świadomość graczy, a jednocześnie zapewniać im dobrą rozrywkę. Gracz, odpowiednio dobierając opady śniegu i temperaturę wody, ma za zadanie zapewnić pingwinom dostęp do pożywienia. Gra tylko z pozoru jest prosta. Uwzględniono w niej wiele warunków zewnętrznych i pokazano, jak różne części Arktyki reagują na zmiany klimatu.

Autorami gry są doktor Anne Le Brocq z University of Exeter, naukowcy z British Antarctic Survey, UK Met Office, National Oceanography Centre, University College London, University of Oxford, niemiecki Instytut Alfreda Wegnera oraz firmy Inhouse Visuals i Questionable Quality. Odpowiedź pokrywy lodowej Antarktyki na zmiany klimatu jest bardzo złożona, dlatego trudno jest ją opisać w prosty i zrozumiały sposób. Dzięki użyciu gry mogliśmy nie tylko wizualizować cały system, ale również pomóc graczowi w zrozumieniu zachowania pokrywy lodowej i zachodzących w niej zmian.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się. Skojarzenia z tanią propagandą są we mnie bardzo silne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ice Flows" ma zwiększać świadomość graczy, a jednocześnie zapewniać im dobrą rozrywkę.

Rozrywka? Gracz zanim dojdzie do wprawy, to zagłodzi stada pingwinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozrywka? Gracz zanim dojdzie do wprawy, to zagłodzi stada pingwinów.

Ale cyfrowych :) Wychowany na Doom (moja pierwsza strzelanka), gdzie flaki i krew to powszedni widok, nie stałem jakoś mniej wrażliwy na krzywdę braci mniejszych. Do tej pory, tylko raz cofnąłem się przed cyfrową przemocą - gra polegała na torturowaniu zombi w celu wydobycia zeznań. A trzeba pamiętać, że bez wahania niszczyłem całe cywilizacje czy nawet światy (Master of Orion).

Cyfrowy świat rządzi się innymi prawami. :D

 

No i najważniejsze: gra się może przyczynić do ochrony prawdziwych zwierzaków. 

Edytowane przez Jajcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gra wcale nie jest trudna.

Nie potrzebowałem nawet godziny na zebranie kompletu gwiazdek (olałem quizy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli za ratowanie planety wezmą się nie silni psychicznie faceci tylko małe dziewczynki? I zagłodzą te pingwinki?

Nieprzespanej noce, kłopoty w szkole, trauma, nieudane związki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...