Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Huawei stworzy własny OS dla smartfonów?

Rekomendowane odpowiedzi

W mediach pojawiły się informacje, jakoby Huawei planowało stworzenie własnego systemu operacyjnego dla smartfonów. Jeśli chińskiej firmie się to uda, Android może mieć poważne problemy w Państwie Środka i na rynkach azjatyckich.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Huawei zatrudniła w Skandynawii zespół programistów składający się m.in. z byłych pracowników Nokii i zleciło im prace nad OS-em dla smartfonów. Może to, co prawda, przypominać nieudaną próbę podjętą przez Samsunga, który usiłował rozpowszechnić swój system Tizen. Jednak w przypadku Huawei może to wyglądać zupełnie inaczej. Przedsiębiorstwo może otrzymać wsparcie chińskich władz, które starają się jak najbardziej uniezależnić własną gospodarkę od technologii z Zachodu.

Gruszek w popiele nie zasypia też Samsung. Koreański koncern planuje sprzedaż telefonów z Tizenem w USA, Europie, Rosji, Malezji i Korei Południowej. Na razie jednak firma musi poradzić sobie z problemami trapiącymi jej system.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas, żeby jakaś firma stworzyła połączenie siódemki i Linuxa.

 

Ta firma od lat produkuje OS nazywa się Novell

Mniejsze też próbują http://zorinos.com/

Niektóre łączą fragmentami - ReactOS z niedawno dodanym systemem plików BtrFS

 

Co to znaczy połączenie siódemki i linuxa? W jakim sensie?

I po co?

Edytowane przez Stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudne zadanie, bo to nie tylko kwestia jakości ale i promocji. Ale jeśli im się uda to jest coś czego na rynku brakuje. Android ma olbrzymie problemy z fragmentacją. Dla produktów jednej firmy można tego uniknąć.
Jeśli im się uda to będą drugim jabłuszkiem.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co to znaczy połączenie siódemki i linuxa? W jakim sensie? I po co?

 

Żeby był stabilny jak W7 i ładny jak Linuks. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

:D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sami linuksiarze potworzyli jakieś komitety centralne, które w zasadzie przerabiają Linuksa na Windows. Jest już svchost, tylko jeszcze nie wszystkich przymuszono, żeby tego używali, właśnie wchodzi w masowe użycie coś w rodzaju windowsowego systemu instalatorów aplikacji - jeśli zrobią niebieskie tło do kernel panica, to naprawdę ciężko będzie się połapać, który jest który...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeśli zrobią niebieskie tło do kernel panica

Wiedziałem że czegoś jeszcze w Linuksie brakuje.

Tylko jeśli ten Windows jest taki beee, to czemu Linuks się próbuje do niego upodobnić? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko jeśli ten Windows jest taki beee, to czemu Linuks się próbuje do niego upodobnić?

Jakem stary linuksiarz, jednak muszę przyznać, że Windows zawsze był lepszy graficznie i dalej jest. Ale to chyba bardzo subiektywne odczucie, z tym że ma je więcej osób, stąd od zawsze próby mimikry. Najbliżej chyba był Mandrake. 

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem logo Google wybuchnąłem panicznym śmiechem spowodowanym brzydotą tego co zobaczyłem, a pierwsza myśl to: nie mieli tam grafika? Podobnie jest z większością tego co widzę np. w swoim Ubuntu.

 

Aha, żeby nie GNU Linux, Windows dalej byłby talerzem makaronu - z jednej strony dotkniesz z drugiej się wysypuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

muszę przyznać, że Windows zawsze był lepszy graficznie i dalej jest

 

Ja tam nie zapomnę, jak mnóstwo ludzi stosujących Windows z zapamiętaniem ściągało różne dodatki by upodobnić swój system do OS X (wówczas jeszcze Mac OS X). No a chyba każdy wie, cóż tam w jądrze gra. :)

Swoją drogą, dawno temu, gdy jeszcze mi się chciało, dopieściłem sobie KDE z Cube by wyglądało śliczniutko (już mój KDM powodował palpitacje). Było śliczniutkie i hulało dość sprawnie. Faktem jest, że domyślne instalacje Linuxa dają jakieś takie… "oszczędne" style. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...