Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Ibuprofen wydłuża życie różnych gatunków

Rekomendowane odpowiedzi

Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny ibuprofen może być także kluczem do dłuższego i zdrowszego życia. Międzynarodowy zespół wykazał bowiem, że regularne dawki ibuprofenu wydłużają życie wielu gatunków.

Na początku wykorzystaliśmy drożdże piekarnicze - popularny organizm modelowy starzenia - i zauważyliśmy, że grzyby potraktowane ibuprofenem żyły dłużej. Później wypróbowaliśmy ten sam proces na robakach oraz muszkach i ponownie byliśmy świadkami wydłużonego życia. Co więcej, organizmy te nie tylko żyły dłużej, ale i wydawały się zdrowe - opowiada dr Michael Polymenis z Texas A&M AgriLife Research.

Polymenis wyjaśnia, że dawka odpowiadająca dozie zalecanej ludziom, wydłużała życie o ok. 15%.

Trzyletni projekt wykazał, że ibuprofen zaburza wychwyt tryptofanu przez komórki drożdży. Nie jesteśmy pewni, czemu ten proces działa, ale zagadnienie jest warte dalszego badania. Studium było dowodem na to, że powszechne, stosunkowo bezpieczne dla ludzi leki mogą wydłużać życie wielu organizmów. Powinno być zatem możliwe znalezienie innych niż ibuprofen substancji, które robiłyby to nawet skuteczniej [...].

On [Polymenis] zidentyfikował pewne leki z naprawdę unikatowymi właściwościami. Chcieliśmy zobaczyć, jak mogą wpłynąć na starzenie, dlatego przeprowadziliśmy to badanie w naszym laboratorium. Zaczynamy dostrzegać, że nie tylko ibuprofen, ale i inne leki wpływają na starzenie i jesteśmy tym bardzo podekscytowani - opowiada dr Brian Kennedy, dyrektor wykonawczy Buck Institute for Research.

Chong He, doktorant z Buck Institute for Research, uważa, że przyjrzenie się popularnym lekom, które obierają na cel konkretne choroby, może rzucić nieco światła na proces starzenia.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura! Artukuł sponsorowany przez firmę farmaceutyczną!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy dostrzegać, że nie tylko ibuprofen, ale i inne leki wpływają na starzenie i jesteśmy tym bardzo podekscytowani

Jak się ten news przedrze do portali "fit" to będzie masakra. Trochę potrwa zanim się ludzie zorientują, że z dziurami w żołądku żyje się właściwie krócej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co ma drożdż do długowieczności człowieka? Chyba skraca nam życie? jeśli taki drożdż lub inna pleśń w człowieku zasilonym ibuprofenem żyje dłużej a zatem trudniej zwalczyć. Drożdzyca jest nawet taka choroba - wystarczy rozwalić sobie flore bakterii w jelitach i masz sito zamiast jelit(nie wiem czy ten efekt mieliście ^^ na myśli) a później grzyb przeróżnej maści i szczepu przenosi sie gdzie chce i wydziela tam szkodliwe toksyny. Potrafi nawet przekraczać nawet bariere krew-mózgowo rdzeniowy i nie działa nań kuracja antybiotykami. Skutek jest bardzo poważny od zaburzeń w funkcjach organów przez bóle stawów po stany depresyjne. Do 2011r nie było nawet na to skutecznego leku a choroba jest poważna i wbrew pozorom dość popularna, nadmierne spozycie cukru w diecie oraz jogurty ze szczepami bakterii bo konkurencja niszczy "naturalne " szczepy tj dopasowane do indywidualnego "charakteru" ukladu odpornosci czlowieka.

 

Działa totalnie odbierając energię do życia przez toksyny. Podobnie plesn nawet ta wdychana w powierzu.

Co dobre dla grzyba - może być złe dla człowieka.

Edytowane przez Stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy rozwalić sobie flore bakterii w jelitach i masz sito zamiast jelit(nie wiem czy ten efekt mieliście ^^ na myśli) 

 

Chodziło mi o skutki uboczne stosowania inhibitorów COX. Ibuprofen czy aspiryna robi dziury w człowieku bo hamuje syntezę śluzu chroniącego błony śluzowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł tendencyjny, popierający niekontrolowane przyjmowanie przez nieświadomych ludzi ibuprofenu. Skutkuje to oczywiście pogrubieniem portfeli producentów i farmaceutów.

Samo wprowadzenie przepisów o nierecepturowym charakterze sprzedaży NLPZ w małych opakowaniach był pierwszym krokiem do nabijania im kabzy. Takie prace "naukowe" j.w., to już jawne nawoływanie do codziennego łykania, bez względu czy są ku temu wskazania - czy nie.

Może jeszcze jednocześnie podawać kwas acetylosalicylowy i paracetamol z ibuprofenem? Efekt będzie potrójny!

Albo jeszcze lepiej: wszystkie w/w substancje czynne w jednej tabletce, a najlepiej półprzezroczystej, opalizującej kapsułce o jaskrawej barwie?

W takiej postaci, z bajerancką reklamą w TV to musi się SPRZEDAĆ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo wprowadzenie przepisów o nierecepturowym charakterze sprzedaży NLPZ w małych opakowaniach był pierwszym krokiem do nabijania im kabzy.

Tia...

Natomiast NLZP tylko na receptę, to nabijanie kabzy lekarzom. O to chodzi? Czy każdy nie lekarz, to od razu idiota?

Wiem, że to środowisko szykuje się do orecepturowania jedzenia, co uratuje od przedwczesnej śmierci miliony ludzi.

Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...