Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Hipoteza, która wstrząsnęła fizyką

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz weź promień 2, a środek okręgu umieść w odległości 1 od rzeki

 

10/4 = 2 :Nikt nie mówił będzie łatwo   ;)

 

może tym razem jest dobrze. Tak Astro, masz rację 3 razy to liczyłem - to nie jest moja naturalna metryka. 

Edytowane przez Jajcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie 2? Tak w ogóle, to pi niekoniecznie musi mieć sens nie tylko w takich metrykach płaskich. Wcześniej wspomniałem o gładkiej powierzchni sferycznej. Tam pi też nie ma sensu, Pitagoras nie działa, i takie tam. Ale liczy się i tak prosto. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej kwadrat bez jednego wierzchołka, ale za to z odrębnym punktem.
Fakt... znowu z rozpędu pomyliłem okrąg z kołem.

Pytanie tylko czy rzeczywiście bez wierzchołka. zwyczajnie odliczasz odległość 3 razy w jednej proste, zamiast 2 razy jak zwykle. Wszak okrąg to zbiór WSZYSTKICH punktów równo oddalonych od środka, czyli także ten, który uzyskasz idąc do rzeki i wracając tą sama linią uzupełniając w ten sposób wierzchołek.

Wyjdzie pełny kwadrat z odrębnym punktem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszak okrąg to zbiór WSZYSTKICH punktów równo oddalonych od środka, czyli także ten, który uzyskasz idąc do rzeki i wracają

 

Nie do końca. Tym sposobem okrąg w zwykłej kartezjańskiej 2D nie byłby okręgiem, a kołem z brzegiem (okręgiem); w końcu nie chcesz mylić okręgu z kołem (podobnie jak sfery z kulą)… ;)


Oczywiście, koło w metryce rzecznej jest kwadratem z ciekawym brzegiem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym sposobem okrąg w zwykłej kartezjańskiej 2D nie byłby okręgiem, a kołem z brzegiem (okręgiem);

Nie ogarniam. Wszystkich równo oddalonych, czyli będących nie bliżej i nie dalej niż zadana odległość w linii prostej. 

W metryce rzeki wydaje mi się jednak zasadne uznanie 3 punktów niewymagających poruszania się wzdłuż rzeki.

1. po drugiej stronie rzeki

2. w przeciwnym kierunku niż rzeka

3. "odbity" od rzeki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. po drugiej stronie rzeki

3. "odbity" od rzeki

 

Musimy się zdecydować: czy rzeka "odbija", czy "przepuszcza" na drugi brzeg. Mówimy chyba o funkcji… ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości czy to rzeczywiście funkcja.

Nie wiem też czy dopuszczalne jest aby podczas rozpoczynania pomiaru poruszać się w jakikolwiek inny sposób niż do rzeki. Jeśli nie, to mamy kwadrat bez żadnych dodatkowych punktów, bo aby odmierzyć oba przeciwległe promienia to najpierw musimy dotrzeć do rzeki i dopiero od niej liczyć w obie strony to co zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

aby podczas rozpoczynania pomiaru poruszać się w jakikolwiek inny sposób niż do rzeki.
 

 

Można poruszać się również od rzeki, zatem jeśli promień jest mniejszy niż odległość środka od rzeki to okrąg skład się z dwóch punktów, leżących na prostopadłej. Podobnie z kwadratem na patyku, do okręgu będzie jeszcze należał jeden punkt w głębi oddalony od rzeki bardziej niż środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna dziura to prawie idealna próżnia.prawie idealna próżnia ,  bo w samym środku jest punkt osobliwości poprzez który powstała galaktyka.

Punkt ten wytwarza tak silną grawitację dodatnią dążącą do nieskończoności by przeciwstawić się rozrywającej grawitacji ujemnej galaktyki i punktów grawitacyjnych chaosu wszechświata by nie być unicestwionym.

O Wszechświecie i powstaniu Kosmosu opisałem w broszurze pt. Zrozumieć wzór Alberta Einsteina E= mc²     Teoria chaosu grawitacyjnego.

Autor Ryszard Wlasniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Punkty osobliwości raczej mało mają do powstawania galaktyk.

"Punkty grawitacyjne chaosu"? A co to takiego?

Z próżnią to pewnie jest ciekawa sprawa. Ale taką potoczną.

Swoją drogą być może ten obszar jest wypełniony fotonami - tym nie powinno się spieszyć do osobliwości - która oczywiście nie musi istnieć.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...