Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Co dalej z Silverlightem?

Recommended Posts

Szokująca decyzja Adobe o zaprzestaniu rozwoju technologii Flash dla urządzeń mobilnych i zastąpieniu go HTML 5 ma swoje daleko idące konsekwencje. Pojawiły się doniesienia, że w związku z tym Microsoft może zaprzestać rozwoju platformy Silverlight i skupić się również na HTML 5.

Silverlight, który zadebiutował w 2007 roku, miał być konkurencją dla Flasha. Platforma zdobyła pewną popularność, jednak nigdy nie zagroziła pozycji Flasha.

Początkowo Microsoft starał się, by Silverlight był standardowo obsługiwany przez wiele urządzeń przeznaczonych na rynek konsumencki, z czasem jednak zrezygnował z tych wysiłków. Teraz być może firma w ogóle z niego zrezygnuje.

Do doniesień takich należy jednak podchodzić z ostrożnością. Pogłoski o rezygnacji z Silverlighta pojawiły się już przed rokiem, gdy Mary Jo Foley ze ZDNet pisała o zmianie strategii Microsoftu względem tej platformy. Koncern z Redmond zdecydował wówczas, że Silverlight ma nie tyle konkurować z Flashem, co stać się platformą do tworzenia bogatych treści audiowizualnych.

Microsoft tradycyjnie nie komentuje tego typu doniesień, nie wiadomo zatem, czy przygotowywana właśnie wersja 5. platformy będzie ostatnią, czy też doczekamy się Silverlighta 6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro Adobe flash nie dał rady, to silverlight nie ma żadnych szans wg. mnie (z html 5), a to z kolei oznacza że Onet umoczył sporo pieniędzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...