Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

fri.K

Users
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-1 Poor

About fri.K

 • Rank
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Trolujesz, czy tak na poważnie? Broń pozwala nam ciąć koszty, zwiększać efektywność obrony/przejmowania zasobów. Bez broni też damy radę się nawzajem pozabijać Sugerujesz by użyć broni do rozwiązywania problemu głodu? Może i to jest jakieś rozwiązanie...
 2. Wersja jądra 4.3-rc1, a po chwili mowa o publikacji jądra 4.2. To chochlik, czy zamierzona informacja?
 3. Świadomy użytkownik może wybrać rozwiązania producentów, którzy mają przejrzysty (otwarty) kod, albo wgrać oprogramowanie alternatywne. Dzięki temu zawsze może samodzielnie wykonać sprawdzenie kodu, jego kompilację i wgranie na produkt. Jeśli nie sam, to ktoś zaufany może to zrobić dla niego, a on może podzielić się wiedzą z mniej świadomymi znajomymi. Samo to, że większość rozwiązań bazuje na kernelach Linuksa nie wystarcza, ponieważ na wyższym poziomie kod jest często zamknięty.
 4. Po przeczytaniu artykułu można dojść do wniosku że Personal Computer jest równoznaczny z "komputer z systemem operacyjnym MS Windows". W ostatnich kilku miesiącach zauważyłem znaczny wzrost informacji na KopalniaWiedzy o produktach firmy Microsoft ze szczególnym naciskiem na Windows 8, zastanawiam się czemu?
 5. Ciekawe jaka będzie utrata roczna helu w dysku i po jakim czasie dyski będą umierały z powodu jego braku. Kolejną sprawą będzie utrudniona obsługa techniczna, zapewne zwiększy to koszty odzysku danych. Mam nadzieje że ta technologia tchnie świerzego ducha w talerzowce.
 6. "kodem do zarabiania na bezpłatnych programach" jest niezrozumiałe, raczej powinno być kod służący do wyświetlania reklam. Ponadto chodziło tylko o bezpłatne programy czy o opensource (Bo skąd mieli by kod który poprawili?). Angry Birds takie bezpłatne nie jest.No i chyba ostatecznym wnioskiem z tego jest że wyświetlanie reklam kosztuje bardzo dużo energii, ponieważ cena kodu nie determinuje jego jakości.
 7. Wydaje mi się że w przyszłości będzie możliwe (technicznie) wykonanie "zdjęć" 3D z poziomu ulicy łącznie z odtworzeniem wnętrza budynku. Wnioskuje to po skanerach z lotnisk i technologi pozwalającej "zobaczyć" gdzie w pomieszczeniu znajdują się ludzie (armia USA). Czyli będzie gorzej A nie jest to miejsce publiczne? Na pewno nie łamie się w ten sposób prawa? Pytam bo nie wiem. Jasne, każdy odpowiada za swoje czyny, ale czasem można coś przeoczyć. Robiłeś zdjęcie czemuś innemu, a znalazło się na nim coś nieprzewidzianego - patrz wpadki w filmach. Jeśli jesteś częścią większej całości to fotograf nie musi pytać Cię o zgodę na publikację zdjęcia/filmu, tak przynajmniej jest w Polsce(?). A co gdy robisz zdjęcie pejzażu, ale znajduje się tam też jakieś gospodarstwo. Na malutkim ekraniku nie zobaczysz tego co na rozdziałce 50kx20k, a pech chciał że akurat na jednym z fot witać goliznę. Wysokość bramy powinna (musi!) być dostosowana do wysokości ogrodzenia - patrz więzienia. Liczę się z tym, podobnie jak ze zdjęciami samolotowymi do celów geodezyjnych, takie czasy. Najwyższym człowiekiem był Robert Wadlow - 2,7m.
 8. ad. 1. Czyli gdzieś tak jak wzrok kierowcy ciężarówki, traktora rolniczego, a dużo niżej niż kombajnów i innych pojazdów specjalnych (Z których widać co robią ludzie na drugim piętrze). ad. 2. Co ma wieś do tego? Jakieś inne prawa niż w miastach?Zatem co z nagraniami umieszczanymi na necie z kabin tych wysokich pojazdów, albo ze zdjęciami ze wzniesień aparatami o ogromnych matrycach. Nagranie, zdjęcie miało przedstawić zapis drogi, jakąś ładną panoramę, ale gdzieś tam widać osobę nago się opalającą na własnej posesji. Te osoby też powinny być pozywane? Ja to widzę tak, o swoją prywatność dbaj sam, możesz sobie wybudować 7m mury (Ale później nie płacz jak pogotowie się do Ciebie nie dostanie), nie pokazuj się bez dobrego kamuflażu, albo siedź w piwnicy. Bo inaczej ktoś zrobi Ci przypadkową fotę choćby ze zdalnie sterowanego urządzenia latającego. Tak daleko bym się nie posuwał, był na swoim ogrodzie. Jeśli ktoś nie chciał być zgorszony (np kierowca ciężarówki) to wystarczyło nie patrzeć na jego posiadłość, a na drogę.Wg. mnie w Japonii Google wykazał dobrą wolę, bo na moje rozumowanie nic złego nie robił, ale oczywiście to ich kraj i to oni decydują co komu wolno.
 9. Jeśli poda się hasło to będzie po prostu taniej. O ile szyfrowanie BitLocker od MS nie jest problemem (FBI, Policja dostali klucze od MS) to chyba z TrueCrypt już tak "fajnie" nie jest. Każda godzina pracy superzłomów przecież kosztuje. Oczywiście dochodzi do tego co wolno robić z podejrzanym, a co nie, ale wg. mnie aspekt finansowy jest bardzo ważny.
 10. Opis sytuacji: Czyjeś publiczne przemówienie na dużym placu, wokół wysokie budynki. Nie będzie przemówienie jakieś polityka typu prezydent USA. Opis zadania: Umieścić w tłumie osobę ze zmodyfikowanymi okularami, tak by miała widoczność na głowę przyszłej ofiary, jedno szkło powinno mieć podgląd tego co oświetli za chwilę laser. O określonej godzinie włącza się laser, a w dali (Bez bezpośredniej widoczności celu) startuje pocisk, jakieś 4 sekundy i po wszystkim. Mnóstwo krzyków, tłum ucieka razem z osobą w okularach. Laser oczywiście po trafieniu od razu się wyłącza by nie dało się namierzyć operatora. Wniosek: Broń ta przyda się również cywilom
 11. Wg mnie to konsumentom ma być dobrze, a nie monopolistom. Pamiętasz jak kiedyś było gdy istniała tylko TP? Widzisz co się dzieje na rynku x86? Czemu mamy pozwalać by do takiej samej sytuacji doszło na ARM? Monopol nie jest dobry dla konsumentów, z monopolem powinny walczyć (i walczą) odpowiednie urzędy. Apple różnież nie pozwala innym wykorzystywać swojego systemu na innym sprzęcie, oraz "sami" produkują swój sprzęt. Zatem nie zmuszają żadnych Samsungów, HTC czy Noki by blokowali bootloadery na ich sprzęcie. A do tego wg mnie Applowi do monopolu prównywalnego z MS duuuużo brakuje.Zatem jak dla mnie jeśli trojan Elop sprzeda Nokię Microsoftowi, to wtedy pod własnym szyldem mogą sami blokować inne OSy.
 12. Monopolista na x86 pokazuje że im się "należy". To tak jakby - chcesz z nami współpracować? To przestrzel koledze nogi :/
 13. Strategia podobna do cyklu wydań Ubuntu, czyli chyba Firefox ESR ~ Ubuntu LTS. Ciekawe czy Thunderbird też dostanie ESR.
 14. Skoro Adobe flash nie dał rady, to silverlight nie ma żadnych szans wg. mnie (z html 5), a to z kolei oznacza że Onet umoczył sporo pieniędzy.
×
×
 • Create New...