Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Move i Natal zmienią rynek konsoli?

Recommended Posts

Cztery lata po debiucie konsoli Wii okazuje się, że to rynkowi giganci - Sony i Microsoft - muszą nadrabiać zaległości dzielące ich do produktu Nintendo. W ubiegłym roku aż 43% wszystkich sprzedanych konsoli zostało wyprodukowanych przez mniejszą z japońskich firm. Te sukcesy skłoniły Sony i Microsoft do przemyślenia swojej strategii i wypuszczenia na rynek produktów, które mają zainteresować osoby, które używają gier wideo od czasu do czasu.

Takimi produktami będą microsoftowy Natal oraz przygotowany przez Sony kontroler Move - zdaniem firmy iSuppli w znaczący sposób zmienią one rynek konsoli. Oba urządzenia powinny trafić do klientów w ciągu najbliższych miesięcy i będą kompatybilne z obecnie dostępnymi konsolami.

iSuppli nie spodziewa się, by przyczyniły się one do dużego wzrostu sprzedaży Xboksa 360 i PlayStation 3 w bieżącym roku. Wywrą jednak duży długoterminowy wpływ na rynek konsoli. Należy tutaj bowiem zauważyć, że dotychczas spodziewano się, iż w latach 2011-2012 zadebiutuje kolejna generacja konsoli. Tymczasem użytkownicy dostaną nowe urządzenia, rozszerzające funkcjonalność już obecnych konsoli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy ktos by mnie mogl oswiecic, co takiego niby wprowadza natal, co by nie bylo po prostu rozwinieciem koncepcji eye-toya?

Share this post


Link to post
Share on other sites

<p>Move i Natal zmienią rynek konsoli?</p>

 

szkoda, że autor notki nie ma bladego pojęcia, jak odmienia się przez przypadki słowo (te) konsole...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem wielkim znawcą tematu, ale z tego co się orientuję to Natal ma być jakby lepszą wersją eye-toya - większa rozdzielczość kamery, możliwość skanowania siebie i przedmiotów itd... Bo fakt, koncepcja jest niemal identyczna.

 

Za to widać że Sony się wycofało trochę chyba z tego pomysłu, i planuje bardziej naśladować Wii. Mam na myśli to, że planują do 'natural interface' wprowadzić kontroler, który pozwoli na zwiększenie precyzji i szybkości przetwarzania wykonywanych ruchów. Wg mnie pomysł o tyle dobry, że pozwoli na zastosowanie technologii w grach innych niż gry dla dzieci, w których wysoka precyzja nie jest konieczna, a o wysokim tempie rozgrywki wręcz nie może być mowy.. Oczywiście wadą tego rozwiązania jest mniejsza swoboda w gestach i posiadanie zajętych rąk.. tym niemniej, kontroler może również uprościć część czynności - bo zamiast wykonywać jakieś dziwne tańce w celu uaktywnienia ruchu specjalnego, będzie wystarczyło nacisnąć przycisk..

 

--

 

natomiast złośliwe uwagi pod kątem autorów bym sobie odpuścił, bo niczemu sensownemu nie służą. Jeśli przeszkadza Ci błąd, to po prostu zgłoś go w stosowny sposób (np. poprzez opcję 'zgłoś do moderatora') - zostanie poprawiony i po sprawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

szkoda, ze ludzie nie docieniaja ze autor notki pisze te artykuly kompletnie za darmo i jesli ktos nie chce to moze ich nie czytac a jesli widzi taki blad wystarczy uprzejmie o tym poinformowac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Błąd, jak błąd - zdarza się każdemu i nie sądzę aby autor notki był analfabetą który nie umie odmieniać jednego słowa - po prostu się wykrzaczyło i tyle. Widać że niektórzy są tutaj nieomylni i idealni. Gratuluję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wcale nie uważam się za idealnego ani nieomylnego i doceniam to, że ktoś pisze coś "za darmo" - dlatego dosyć często czytam artykuły na kw. niestety jest w nich cała masa różnorakich błędów, a o ile większość z nich można olać, o tyle grube byki po prostu rażą w oczy i odbierają całą przyjemność czytania. nie jest to ani pojedynczy błąd wśród artykułów, ani znowu tak rzadki. skoro strona nazywa się kopalnia wiedzy i pretenduje na serwis popularno-naukowy, to powinna być przynajmniej starannie pisana. tym bardziej, że dostępne są przecież programy, które mogą sprawdzić błędy, gdy ma się problemy ze znajomością języka - i co tak lubicie, drodzy obrońcy poświęcenia autorów dla naszego dobra - część z nich zupełnie ZA DARMO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

niestety jest w nich cała masa różnorakich błędów, a o ile większość z nich można olać, o tyle grube byki po prostu rażą w oczy i odbierają całą przyjemność czytania.

 

Czy chcesz powiedzieć że zła odmiana jest tak poważnym błędem? Wg mnie to tak samo poważny błąd jak to, że nie zaczynasz zdań wielką literą.

 

Poważnym błędem nazwałbym pomylenie wartości 'pi' z wartością 'e' lub 'h', ewentualnie wpisanie złej wielokrotności lub podwielokrotności jakiejś wielkości (np zamiast nanometra mikrometr albo zamiast kilograma miligram).

 

W porządku, że wyłapałeś błąd, mnie też trochę taka odmiana dziwiła, ale merytorycznie niewiele to zmienia w artykule; co innego, gdyby Ania w danych sprzedaży napisała 4,3% albo 0,43% zamiast 43% - to już byłby błąd merytoryczny.

 

Ludziom chodziło po prostu o to, że można w grzeczniejszy sposób zwrócić uwagę na błąd. Traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany. Wątpię, że było by Ci miło, gdybyś dla kogoś poświęcił swój czas (obojętnie na jaką czynność) a w zamian byś usłyszał, że dałeś d*py, nie potrafisz czegoś wykonać jak należy lub coś podobnego.

 

Niejeden z nas krytykował to, co znalazło się w artykule (bo w sumie jest to jeden z głównych powodów do komentarzy), tym niemniej nasza krytyka nigdy nie dotykała autora/jego kondycji psychicznej/fizycznej itd. Dotyczyła raczej zdarzeń lub postępowania osób przedstawionych w artykule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

szkoda, że autor notki nie ma bladego pojęcia, jak odmienia się przez przypadki słowo (te) konsole...

 

Jaki błąd? "Rynek konsoli", a więc po słowie "rynek" mamy dopełniacz liczby mnogiej od słowa "konsola", tak?

Wg Słownika Języka Polskiego PWN (Warszawa 1999) dopełniacz liczby mnogiej od "konsola" brzmi "konsoli". :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Microsoft zatrudnił byłego projektanta układów scalonych Apple'a, , który wcześniej pracował też w firmach Arm i Intel,  trafił do grupy kierowanej przez Raniego Borkara, zajmującej się rozwojem chmury Azure. Zatrudnienie Filippo wskazuje, że Microsoft chce przyspieszyć prace nad własnymi układami scalonymi dla serwerów tworzących oferowaną przez firmę chmurę. Koncern idzie zatem w ślady swoich największych rywali – Google'a i Amazona.
   Obecnie procesory do serwerów dla Azure są dostarczane przez Intela i AMD. Zatrudnienie Filippo już odbiło się na akcjach tych firm. Papiery Intela straciły 2% wartości, a AMD potaniały o 1,1%.
   Filippo rozpoczął pracę w Apple'u w 2019 roku. Wcześniej przez 10 lat był głównym projektantem układów w firmie ARM. A jeszcze wcześniej przez 5 lat pracował dla Intela. To niezwykle doświadczony inżynier. Właśnie jemu przypisuje się wzmocnienie pozycji układów ARM na rynku telefonów i innych urządzeń.
   Od niemal 2 lat wiadomo, że Microsoft pracuje nad własnymi procesorami dla serwerów i, być może, urządzeń Surface.
   Giganci IT coraz częściej starają się projektować własne układy scalone dla swoich urządzeń, a związane z pandemią problemy z podzespołami tylko przyspieszyły ten trend.

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Przed dwoma laty Microsoft rozpoczął interesujący eksperyment. Firma zatopiła u wybrzeża Orkadów centrum bazodanowe. Teraz wydobyto je z dna, a eksperci przystąpili do badań dotyczących jego wydajności i zużycia energii. Już pierwsze oceny przyniosły bardzo dobre wiadomości. W upakowanym serwerami stalowym cylindrze dochodzi do mniejszej liczby awarii niż w konwencjonalnym centrum bazodanowym.
   Okazało się, że od maja 2018 roku zawiodło jedynie 8 a 855 serwerów znajdujących się w cylindrze. Liczba awarii w podwodnym centrum bazodanowym jest 8-krotnie mniejsza niż w standardowym centrum na lądzie, mówi Ben Cutler, który stał na czele eksperymentu nazwanego Project Natick. Eksperci spekulują, że znacznie mniejszy odsetek awarii wynika z faktu, że ludzie nie mieli bezpośredniego dostępu do serwerów, a w cylindrze znajdował się azot, a nie tlen, jak ma to miejsce w lądowych centrach bazodanowych. Myślimy, że chodzi tutaj o atmosferę z azotu, która zmniejsza korozję i jest chłodna oraz o to, że nie ma tam grzebiących w sprzęcie ludzi, mówi Cutler.
   Celem Project Natic było z jednej strony sprawdzenie, czy komercyjnie uzasadnione byłoby tworzenie niewielkich podwodnych centrów bazodanowych, która miałyby pracować niezbyt długo. Z drugiej strony chciano sprawdzić kwestie efektywności energetycznej chmur obliczeniowych. Centra bazodanowe i chmury obliczeniowe stają się coraz większe i zużywają coraz więcej energii. Zużycie to jest kolosalne. Dość wspomnieć, że miliard odtworzeń klipu do utworu „Despacito” wiązało się ze zużyciem przez oglądających takiej ilości energii, jaką w ciągu roku zużywa 40 000 amerykańskich gospodarstw domowych. W skali całego świata sieci komputerowe i centra bazodanowe zużywają kolosalne ilości energii.
   Na Orkadach energia elektryczna pochodzi z wiatru i energii słonecznej. Dlatego to właśnie je Microsoft wybrał jako miejsce eksperymentu. Mimo tego, podwodne centrum bazodanowe nie miało żadnych problemów z zasilaniem. Wszystko działało bardzo dobrze korzystając ze źródeł energii, które w przypadku centrów bazodanowych na lądzie uważane są za niestabilne, mówi jeden z techników Project Natick, Spencer Fowers. Mamy nadzieję, że gdy wszystko przeanalizujemy, okaże się, że nie potrzebujemy obudowywać centrów bazodanowych całą potężną infrastrukturą, której celem jest zapewnienie stabilnych dostaw energii.
   Umieszczanie centrów bazodanowych pod wodą może mieć liczne zalety. Oprócz już wspomnianych, takie centra mogą być interesującą alternatywą dla firm, które narażone są na katastrofy naturalne czy ataki terrorystyczne. Możesz mieć centrum bazodanowe w bardziej bezpiecznym miejscu bez potrzeby inwestowania w całą infrastrukturę czy budynki. To rozwiązanie elastyczne i tanie, mówi konsultant projektu, David Ross. A Ben Cutler dodaje: Sądzimy, że wyszliśmy poza etap eksperymentu naukowego. Teraz pozostaje proste pytanie, czy budujemy pod wodą mniejsze czy większe centrum bazodanowe.

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Microsoft ponownie będzie dostarczał użytkownikom Windows 10 poprawki niezwiązane z bezpieczeństwem. Jak wcześniej informowaliśmy, w związku z pandemią koronawirusa koncern zmienił sposób pracy i od maja dostarczał wyłącznie poprawki związane z bezpieczeństwem.
   Chris Morrissey z Microsoftu ogłosił na firmowym blogu, że od lipca dostarczane będą wszystkie poprawki dla Windows 10 oraz Windows Server dla wersji 1809 i nowszych. Kalendarz ich publikacji będzie taki, jak wcześniej, zatem dostęp do nich zyskamy w Update Tuesday. Koncern zapowiada też pewne zmiany, które mają na celu uproszczenie procesu aktualizacji.
   Zmiany takie obejmą nazewnictwo poprawek oraz sposób dostarczania poprawek do testów dla firm i organizacji. Zmian mogą się też spodziewać osoby i organizacja biorące udział w Windows Insider Program oraz Windows Insider Program for Business.

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Grupa hakerska Shiny Hunters włamała się na GitHub-owe konto Microsoftu, skąd ukradła 500 gigabajtów danych z prywatnych repozytoriów technologicznego giganta. Dane te zostały następnie upublicznione na jednym z hakerskich forów. Nic nie wskazuje na to, by zawierały one jakieś poufne czy krytyczne informacje.
   Ataku dokonali ci sami przestępcy, którzy niedawno ukradli dane 91 milionów użytkowników największej indonezyjskiej platformy e-commerce Tokopedii i sprzedali je za 5000 USD. Jak mówią eksperci, Shiny Hunters zmienili w ostatnim czasie taktykę.
   Na dowód dokonania ataku na konto Microsoftu hakerzy dostarczyli dziennikarzom zrzut ekranowy, na którym widzimy listę prywatnych plików developerów Microsoftu. Początkowo przestępcy planowali sprzedać te dane, ale w końcu zdecydowali się udostępnić je publicznie.
   Jako, że w ukradzionych danych znajduje się m.in. tekst i komentarze w języku chińskim, niektórzy powątpiewają, czy rzeczywiście są to pliki ukradzione Microsoftowi. Jednak, jak zapewniają redaktorzy witryny Hack Read, ukradziono rzeczywiście pliki giganta z Redmond. Przedstawiciele Shiny Hunters informują, że nie mają już dostępu do konta, które okradli. Microsoft może zatem przeprowadzić śledztwo i poinformować swoich klientów o ewentualnych konsekwencjach ataku. Sama firma nie odniosła się jeszcze do informacji o włamaniu.
   GitHub to niezwykle popularna platforma developerska używana do kontroli wersji, z której korzysta 40 milionów programistów z całego świata. W październiku 2018 roku została ona zakupiona przez Microsoft za kwotę 7,5 miliarda dolarów.

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Microsoft to kolejny, po Google'u, światowy gigant IT, który podpisał umowę o partnerstwie z Operatorem Chmury Krajowej, czyli spółki założonej przed dwoma laty przez PKO BP i Polski Fundusz Rozwoju. Jak czytamy w oświadczeniu Microsoftu, firma ogłosiła dzisiaj kompleksowy plan inwestycyjny o wartości 1 miliarda dolarów, którego celem jest przyspieszenie innowacji i cyfrowej transformacji na rzecz rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej.
   Fundamentem tego wielopoziomowego planu jest otwarcie nowego regionu data center Microsoft w Polsce, w ramach globalnej infrastruktury chmury obliczeniowej, który ma zapewnić krajowemu ekosystemowi startupów, przedsiębiorców, firm i instytucji publicznych dostęp do bezpiecznych usług chmury obliczeniowej klasy enterprise. Microsoft i Operator Chmury Krajowej podpisali strategiczne porozumienie, którego celem jest zapewnienie eksperckiej wiedzy z zakresu transformacji cyfrowej i szerokiego dostępu do rozwiązań chmurowych dla wszystkich branż i przedsiębiorstw w Polsce.
   Istotnym elementem ogłoszonej dzisiaj inwestycji jest kompleksowy i długoterminowy program podnoszenia kwalifikacji, który w efekcie pozwoli lokalnym specjalistom i młodzieży zwiększyć szanse zatrudnienia. Microsoft ma na celu rozwój kompetencji cyfrowych około 150 000 pracowników, specjalistów IT, nauczycieli, studentów i obywateli. W ten sposób firma dąży do zwiększenia konkurencyjności polskich przedsiębiorstw i osób prywatnych na rynku oraz ułatwienia polskim pracownikom skutecznego wprowadzania innowacji i wdrażania strategii transformacji cyfrowej swoich organizacji przy wykorzystaniu możliwości chmury obliczeniowej.
   Program rozwoju umiejętności będzie obejmował szkolenia, programy e-learningowe, warsztaty i hakatony dotyczące przetwarzania w chmurze, wykorzystania technologii AI i uczenia maszynowego, przetwarzania dużych zbiorów danych (Big Data) i Internetu rzeczy (Internet of Things). W ramach podejmowanych działań, Microsoft zwróci szczególną uwagę na zapewnienie dostępu do technologii osobom z niepełnosprawnościami oraz narzędzi i programów podnoszących umiejętności, co w efekcie pozwoli im zwiększyć możliwości zatrudnienia.
   Nowy region data center będzie oferował dostęp do pełnej oferty Microsftu, zarówno Azure, Microsoft 365, jak i Dynamics 365 oraz Power Platform.
   Partnerstwo z Microsoftem pozwala OChK na dodatkową dywersyfikację oferty. Rozszerza ją o rozwiązania platformy chmurowej Azure, m.in. usługi infrastruktury sieciowej, baz danych, analityki, sztucznej inteligencji (AI) i Internetu rzeczy (IoT). W ofercie OChK znajdą się także rozwiązania Microsoft 365, zapewniające dostęp do aplikacji zwiększających produktywność, dostępnych jako usługa w chmurze i dostarczanych jako część otwartej platformy wspierającej procesy biznesowe. Już od momentu podpisania umowy Microsoft i OChK będą wspólnie wspierać przedsiębiorstwa i instytucje świadczące usługi doradcze, wdrożeniowe i opracowując projekty transformacyjne, na korzystnych rynkowo warunkach.
   Polska ma szansę być cyfrowym sercem Europy. Dlatego dzisiaj ogłaszamy partnerstwo z Operatorem Chmury Krajowej i największą w historii kraju inwestycję w technologię cyfrową wynoszącą 1 miliard dolarów. W ramach inwestycji planujemy działania na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, wsparcie transformacji i budowę pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej, bezpiecznego i zaufanego regionu centrum przetwarzania danych w chmurze Microsoft o globalnej skali. Oznacza to dostęp do światowej klasy technologii, a w szczególności rozwiązań chmurowych, z poziomu data center zlokalizowanego w Polsce - powiedział Mark Loughran, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

   « powrót do artykułu
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...