Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Ksen

Użytkownicy
 • Zawartość

  94
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Ksen w dniu 22 grudnia 2018

Użytkownicy przyznają Ksen punkty reputacji!

Reputacja

3 Neutralna

O Ksen

 • Tytuł
  Górnik

Ostatnie wizyty

784 wyświetleń profilu
 1. Ksen

  Leki na raka mogą... pomagać nowotworowi

  W pierwszej połowie ubiegłego wieku producenci wciskali radioaktywne mydło, dzisiaj mamy szampony i pasty do zębów z nanocząsteczkami :-(
 2. Ksen

  Zła higiena jamy ustnej przyczynia się do choroby alzheimera?

  Podwyższony poziom amyloidu może też być reakcją ochronną na stan zapalny, który owszem, w rejonie czaszkowym bierze się najczęściej z zepsutych zębów.
 3. Ksen

  Optymizm chroni przed cukrzycą typu 2.

  Kolejny dowód na dobroczynne działanie kannabinoidów.
 4. Ksen

  Rosjanie – naród narcyzów

  Samych siebie jakoś nie przebadali... Ciekawe co by wyszło?
 5. Ksen

  Siłą, a nie finezją

  Jakiej klatki piersiowej? Naukawy bełkot.
 6. Brakuje tylko badań nad głodówką trwającą dłużej niż 24 h. Mogłoby się wówczas okazać, że protest głodówkowy liczy się dopiero od 2 tyg. na samej wodzie. Obawiam się jednak, że przeprowadzenie takiego doświadczenia na myszach może dać ujemne rezultaty. Są zbyt chude, aby przeżyć 2 tyg. bez jedzenia. Lepszy byłby test na ludzkich ochotnikach. W USA grubasów nie trzeba daleko szukać.
 7. Ksen

  CERN proponuje nowy gigantyczny akcelerator zderzeniowy

  Tak jest! Jeszcze więcej energii i pojawią się nowe cząstki!
 8. Ksen

  Poprawili fotosyntezę i zwiększyli plony o 40%

  Dałoby się, gdyby symbionty przyswajające azot z powietrza, uczyniono zdolnymi do współpracy ze zmodyfikowanymi roślinami. Trzeba by popracować nad genotypem motylkowych.
 9. Ksen

  Policja rezygnuje z trudnych śledztw, bo tak radzi algorytm

  Ciekawe gdzie można nabyć algorytm prognozujący, czy policja zajmie się właśnie planowanym przestępstwem?
 10. Ksen

  Algorytm na smartfona lepiej diagnozuje niż lekarze

  Powinni jeszcze do tego dodać algorytm wyznaczający powodzenie terapii (na wzór algorytmu prognozującego rozwiązywalność śledztwa [1]), dzięki czemu pacjent dowiadywałby się od razu, czy warto iść do lekarza, czy też lepiej od razu się powiesić. ___________ 1. Policja rezygnuje z trudnych śledztw, bo tak radzi algorytm
 11. Ksen

  Poprawili fotosyntezę i zwiększyli plony o 40%

  Jakoś to zbyt entuzjastycznie brzmi...
 12. Ksen

  Większe poczucie kontroli zachęca do bycia bardziej hojnym

  Artykuł dobrze obrazuje przyczyny znieczulicy powszechnej w krajach wysokorozwiniętych, gdzie państwo pauperyzuje fiskusem większość społeczeństwa, do tego oferując obywatelom iluzję opieki społecznej.
 13. Ksen

  Japonia rozpocznie komercyjne połowy wielorybów

  Zaraz zrozumiesz: http://www.mojcodziennik.pl/norweska-kuchnia-czyli-stek-wieloryba/ Obawiam się, że jest dokładnie odwrotnie: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Befsztyk-z-wieloryba-1855656.html Warto jednak zdać sobie sprawę, jakie są rzeczywiste możliwości IWC: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielorybnictwo#Nowoczesne_wielorybnictwo_a_ochrona_waleni Możliwe, że IWC upadnie, ale to naprawdę niczego nie zmieni. Już większe możliwości mają rozbójnicy spod znaku Greenpeace.
 14. Rozumując w ten sposób, nie można by było uzyskać patentu na większość leków, ponieważ są tworzone z surowców pochodzenia naturalnego.
 15. Ksen

  Początki ewolucji

  Ta wiedza pochodzi jeszcze z ubiegłego wieku: Tunnicliffe V.: The Biology of Hydrothermal Vents: Ecology and Evolution. „Oceanography and Marine Biology an Annual Review”. 29, s. 319–408, 1991. Wächtershäuser G.: Evolution of the First Metabolic Cycles. „Proceedings of National Academy of Sciences”. 87 (1), s. 200–204, 1990.
×