Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Ksen

Users
 • Content Count

  130
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Ksen last won the day on April 4

Ksen had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

About Ksen

 • Rank
  Gwarek

Recent Profile Visitors

932 profile views
 1. Ksen

  Preparat z UMK pomoże w walce z plastikowymi odpadami

  Zacny pomysł. Ale… można sobie wyobrazić, że te stworzonka nauczą się dobierać do makroplastikowych opakowań. A wtedy nieoczekiwane rozsypanie się w rękach butli wypełnionej keczupem stanie się najmniejszym problemem. Lepiej nie ożywiać koszmarów.
 2. Ksen

  Preparat z UMK pomoże w walce z plastikowymi odpadami

  Fakt, nie ma stuprocentowych zabezpieczeń. Przypuszczam, że nawet zaszycie w kodzie genetycznym takich genów, które będą jednocześnie niezbędne do funkcjonowania, a w określonych warunkach (uwolnienie specjalnej, z góry zaprojektowanej substancji) staną się zabójcze dla danego organizmu, też nie odniosłoby oczekiwanych skutków. Pomijając nawet to, że wytworzenie takiej mutacji wydaje się przekraczać możliwości współczesnej genetyki, stworzonka i tak znalazłyby dla siebie odpowiedni suplement, niwelujący szkodliwe dla niego skutki genocydnej plomby. Opisywana przez Zajdla substancja miała wszelkie cechy organizmu żywego: dostosowywanie się do środowiska, przejmowanie nowych terytoriów itd. Była więc to taka animalizacja koszmarów. Pozwolę sobie użyć tutaj porównania pralniczego. Stworzenie super piorącej substancji, która będzie rozpuszczać wszystko i dostosowywać się do nowych brudów, jest jak wlanie do pralki czarciego puddingu – skończy się chińskim syndromem. Co innego w wypadku używania tego, co obecnie – wyspecjalizowanych substancji, zsyntetyzowanych na podobieństwo enzymów, które robią tylko to, do czego zostały stworzone, a potem się błyskawicznie rozkładają. I tak właśnie ma być. Podsumowując, pozwolę sobie wyrazić nadzieję, że organizmy żywe będą służyć wyłącznie do produkcji odpowiednich substancji niszczących plastiki, a same będą trzymane w laboratoriach firm, które te chemikalia produkować będą. Istnieje już odpowiedni precedens: zazdrośnie strzeżony szczep E. coli, używany do produkcji ludzkiej insuliny. W tym wypadku całym sercem poparłbym działania chciwych na grosz kapitalistów…
 3. Prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, co uzyskał Ekwador od Wlk. Bryt. za głowę Assange.
 4. Cały artykuł brzmi strasznie groźnie, ale tak naprawdę, dla osób z naszej strefy językowej, ten atak jest mało skuteczny: https://niebezpiecznik.pl/post/ukradli-mi-tozsamosc-i-chcieli-okrasc-moja-firme-niebezpiecznika
 5. Ksen

  Uczelnie podatne na ataki cyberprzestępców

  To są skutki niczym nie uzasadnionego poczucia niezależności i tradycyjnie wzmacnianej czym się da euforii młodych gniewnych.
 6. Pewnie tak samo długo, jak w wypadku amfetaminy. Przestajesz brać i wszystko z głowy wyparowuje.
 7. Ksen

  W Londynie zaczęła działać strefa ultraniskiej emisji

  Co z nanocząsteczkami pochodzącymi z katalizatorów? Ongiś głośno było o pewnym azjatyckim kraju, gdzie zakazano poruszania się samochodami bez katalizatorów. Okazało się, że znacząco tam wzrósł odsetek raka płuc wywołanego drobinami metali ciężkich pochodzących z katalizatorów samochodowych.
 8. Ksen

  Preparat z UMK pomoże w walce z plastikowymi odpadami

  …który „śmiało można zaliczyć do najwspanialszych osiągnięć naszej cywilizacji w dziedzinie chemii stosowanej, takich jak C2H5OH, cyklon B, iperyt, herbicydy, pestycydy, DDT, LSD, detergenty, defolianty. pluton czy napalm”. Pamiętamy… Jest jednak pewna różnica. Destructex miał wnikać w subatomową strukturę materiału, a grzyb po prostu go żre od zewnątrz. Mam też nadzieję, że produkt powstały dzięki inżynierii genetycznej będzie zawierał odpowiednie zabezpieczenia.
 9. Gdzie nie przekraczał zera?! We krwi? To jest niemożliwe. Ponieważ badanie poziomu witaminy D polega na bezpośrednim zmierzeniu wartości stężenia 25-hydroksywitaminy D, czyli kalcydiolu w surowicy krwi, który określa się w nanogramach na mililitr lub w nanomolach na litr. Jeżeli więc witaminy D we krwi nie było, to jak trafiała do poszczególnych komórek? Magicznie?! Możliwe jest jednak, że od razu wykonano badanie poziomu VDBP, nie jest to jedna badanie tanie i jest to bardzo dziwne, że wykonano je od razu, bez żadnych podstaw. Opisana w artykule droga do tego odkrycia wygląda bardzo podejrzanie.
 10. Ksen

  Kawałek taśmy może zabić kierowcę tesli

  Włamując się do sieci sterowania sygnalizatorami kierunku ruchu na skrzyżowaniach i ustawiając wszędzie zielone światło, można doprowadzić do o wiele większej ilości kolizji, choć niby kierujący pojazdami w każdej chwili powinni sprawować nad nimi kontrolę.
 11. Poczekajmy te 80 lat. Może świadomość ekologiczna wzrośnie na tyle, że zrezygnujemy z bezpośrednich interwencji w atmosfery badanych obiektów.
 12. Jakoś tak nie doczytałem, czy w badaniach uwzględniano także przyjmowanie estrogenów (jako preparatów antyaborcyjnych) lub podawanych po histerektomii. Ta ostatnia, o czym artykuł dziwnie przemilcza, wiąże się z usunięciem jajników, będących głównym źródłem estrogenów, co powoduje konieczność stałej suplementacji.
 13. Ksen

  Nowotwory: butelka wina jak 5-10 papierosów

  Ciekawe, kto też zamówił te „rewelacje”?
 14. Lub, ewentualnie, że mam poważną chorobę genetyczną i pozostaje mi tylko poszukać odpowiednio wytrzymałego sznura.
×