Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Ksen

Użytkownicy
 • Zawartość

  71
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutralna

O Ksen

 • Tytuł
  Górnik

Ostatnie wizyty

653 wyświetleń profilu
 1. Ksen

  Umarł w butach...

  Niestety, nawet w źródle [1] nie ma nic o położeniu szkieletu względem brzegu rzeki, co mogłoby wiele powiedzieć na temat dziwnego ułożenia szkieletu. Być może wędkarz „Głębokie rowki w zębach”, łowiący w płytkiej wodzie „bolesna choroba zwyrodnieniowa stawów” został zaskoczony przez przypływ, uciekał (o ile byłby skierowany głową ku brzegowi), został obalony, usiłował płynąć w gęstym szlamie przypływu i utonął. MOLA (dostęp 2018.12.11)
 2. Ksen

  Voyager 2 przekroczył heliopauzę

  Pomyślałem sobie - dziwne opóźnienie w przekazywaniu danych. Poszukałem źródła i: Czyż można się dziwić, że Redakcja unika wstawiania precyzyjnych odnośników do źródeł?
 3. Ksen

  Zmiany w mózgach dzieci używających intensywnie ekranów

  Oczywiście. Nie wiemy, czy wypłaszczanie mózgu jest negatywnym zjawiskiem...
 4. Ksen

  Macica wpływa na pamięć

  Bez seksistowskich komentarzy!
 5. Ksen

  Chemikalia z kosmetyków mogą przyspieszać dojrzewanie dziewczynek

  Dojrzewała o miesiąc wcześniej w porównaniu do kogo? Mają tam może kontrolny szczep dziewczynek dojrzewających co do dnia? W ogóle nic nie wiadomo. To nie brzmi jak doniesienie naukowe, nawet nie jak reklama! Przypomina to raczej cytat z jakiejś spagetti-powieści w rodzaju Harlekina!
 6. Ksen

  OSIRIS-REx pobierze próbki z asteroidy Bennu

  Venom?
 7. No właśnie! Czy obliczenia opisane w artykule dotyczą tylko obserwowanej przez nas przestrzeni, czy całego wszechświata?
 8. Ksen

  US Army kupi HoloLens za pół miliarda dolarów

  Jak długo Microsoft będzie się chwalił tą transakcją? Zapewne do pierwszego upgrade, które uziemi wszystkich zcyborgizowanych wojaków. Potem zacznie się śledztwo i podejrzenia o wpływy wrogów USA.
 9. Ksen

  Tym razem się nie udało...

  Co robił w pozostałym czasie? Wspinał sie na towarzyszącą mu łódź, żeby zjeść dobry obiad, uciąć sobie drzemkę i pogadać z przyjaciółmi? W ten sposób też mógłbym zsumować wszystkie swoje przepłynięcia i okazałoby się, że już przepłynąłem Bałtyk...
 10. Ksen

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Można łatwo sprawdzić, czy rządowy raport jest rzetelny. W tym celu należy, kierując się takimi samymi zasadami jak w raporcie, opracować prognozę na podstawie warunków sprzed stu lat i porównać, czy zgodzi się ona ze stanem rzeczywistym. Uprzedzając: wszelkie tłumaczenia, że to po prostu niemożliwe, są b. mocnym dowodem na to, że raport kłamie.
 11. Ksen

  Gwiazdy z wiatrakiem zaskoczyły naukowców

  Nie jest:
 12. Ksen

  Niebieskie światło obniża ciśnienie

  Teraz wiem dlaczego przysypiam w ciągu dnia
 13. Ksen

  Rośnie liczba selfie-zgonów

  To jest błąd! Nie należy opracowywać żadnych środków zaradczych, tylko wykorzystać tę jedną w swoim rodzaju szansę pozbycia się z ludzkiej puli genowej całej masy idiotów.
 14. Ksen

  Naukowcy przesunęli granice Układu Słonecznego

  Świetne miejsce do wysyłania (w przyszłości) dysydentów. Nie będzie się ich zabijać, bo to niehumanitarne, tylko odsyłać na baaardzo długą podróż...
×