Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

dajmon

Users
 • Content Count

  326
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

dajmon last won the day on October 24 2020

dajmon had the most liked content!

Community Reputation

13 Pretty Good

About dajmon

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To wyobraźcie sobie, że zachce się komuś odkopać tę notkę za 50 lat, do tego będzie to osoba bardzo młoda. Czy będzie wiedział o czym jest artykuł? Jestem zdania, że artykuły popularnonaukowe nie służą do tego, aby domyślać się o czym traktują.
 2. Ciekawi mnie, że od początku artykułu właściwie nie wiadomo przeciwko jakiemu patogenowi jest szczepionka. Dopiero w 4. akapicie pada coś o szczepionkach przeciw COVID-19, ale tak na prawdę do końca jesteśmy trzymani w napięciu o jakiej szczepionce jest mowa. Ostatecznie, artykuł nie daje satysfakcji i zostawia z uczuciem zmieszania. Wiem, że jest to obecnie trend w pisaniu artykułów na domysł. Czy ktoś to zaobserwował?
 3. Warto podkreślić jeszcze raz odnośnie tytułu, że badanie opierało się na badaniu reakcji na endogenny glutation u myszy. "nadmiar przeciwutleniaczy jest patogenny dla serca i mięśni szkieletowych" to zbyt wiele, zbyt śmiało powiedziane.
 4. Ciekawe. O tej duńskiej tragedii też nie słyszałem. Żałuję, że zobaczyłem filmik.
 5. Ho ho! Jasne, już instaluję! Po akcji związanej z aplikacją do kwarantanny, boję się patrzyć nawet na samą nazwę programu.
 6. Pytanie odnośnie dziewczyny. Dlaczego zarażoną nazywa się w tym artykule "dziewczyną"? To jakaś nowa moda czy zalecenia językowe? To słowo było i jest dla mnie wyłącznie kolokwializmem.
 7. Ludzie znajdą sposób, żeby i tak dobić do 40 mln. Na przykład, stary, powszechnie znany trick: "Odkażanie" koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol
×
×
 • Create New...