Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

dajmon

Users
 • Content Count

  286
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

dajmon last won the day on July 16 2018

dajmon had the most liked content!

Community Reputation

8 Promising

About dajmon

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Również mnie to zaskoczyło, ponieważ poza VDBP, witamina D wiąże się w około 15% z albuminami. VDBP znacząco wydłuża czas półtrwania witaminy D w osoczu, więc być może przerwa między dawką a badaniem stężenia była zbyt długa na uchwycenie wykrywalnego poziomu pozakomórkowej puli witaminy D (stąd wynik nazwany "0")? Nie analizowałem źródła, mało prawdopodobne, ale możliwe.
 2. dajmon

  Mutacje, przez które nie boli

  Może najpierw @up Tak, przy suplementacji witaminy K podczas terapii pochodnymi kumaryny, dochodzi do zniweczenia efektów terapii przez wyrównanie parametrów krzepnięcia do normy właśnie. Podczas takiej terapii zaleca się nawet unikanie pokarmów bogatych w różne formy witaminy K. Ponadto, witamina K jest antidotum ratującym życie w przypadku przedawkowania tych leków. Bawisz mnie cytując artykuły Ambroziaka. Czytałem tę stronę dawniej dla zabawy, gdyż zawiera artykuły o magii i szarlatanerii, ale zdecydowanie już mi się znudziła. Jeszcze odnośnie suplementów diety. Pamiętaj, że do kosztu ich zakupu musisz doliczyć koszty analizy GC/MS i najlepiej jeszcze badań mikrobiologicznych, żeby wiedzieć co otrzymujesz. Wynik jednak będzie odnosił się tylko do badanej próbki. Oczywiście na rynku polskim w aptekach często spotyka się podróbki leków, ale w ich przypadku przynajmniej istnieją procedury, które mają temu zapobiegać.
 3. dajmon

  Mutacje, przez które nie boli

  Podajesz też nierzetelne porady o suplementacji witaminy K, która nie ma żadnego udowodnionego sensu. Podczas gdy taka suplementacja nie zaszkodzi młodej osobie bez farmakoterapii przeciwkrzepliwej, to już u starszych osób lub osób w wieku średnim z polipragmazją może być poważną przyczyną niepowodzenia leczenia, być może śmierci. Trudno też być pewnym, że otrzyma się w preparacie witaminę K, ponieważ z wyżej wymienionych przyczyn, nie ma na polskim rynku leku zawierającego połączenie witamin D i K. Wszystkie preparaty zawierające takie połączenie są suplementami diety. Pamiętajmy też, że zrezygnowanie z zasłon w oknach nie zapewni nam wcale produkcji witaminy D w skórze, a sens oświetlania wnętrza mieszkania skupia się na odczuwaniu światła wzrokiem i wszystkim pożytecznym skutkom fizjologicznym, psychologicznym jego odbierania przez ten zmysł.
 4. Z tą wodą, którą mi płynie w kranie tej fatalnej polskiej aglomeracji, nie da się wypić żadnej herbaty. Ciekawe jak się ma do tego woda kranowa przefiltrowana przez filtr węglowy. Odnośnie tematu:
 5. dajmon

  Odkrycie Ameryki mogło schłodzić klimat

  Czy Kolumb odkrył Amerykę?
 6. dajmon

  Ruch pomaga zwalczać depresję w każdym wieku

  To Twoja bardzo subiektywna perspektywa. Ruch wyraźnie podnosi nastrój i ludzie dążą do niego, a ćwiczenie jest przyjemne i opłaca się ćwiczyć.
 7. @up też tak sądzę, na prawdę słabe badanie ze słabymi wnioskami.
 8. Mam nadzieję, że dostała na drugie i każde następne. Jej to się dopiero należy.
 9. Ponieważ nazwała się tak w celu zaspokojenia własnego ego.
 10. Widzę e-papierosy na każdym kroku, także w kioskach.
 11. Pierwszy problem jest taki, że kastracja (nie sterylizacja) farmakologiczna działa tylko na czas podawania leku. Drugi problem polega na tym, że myśliwy musi słyszeć huk, czuć siłę wystrzału, widzieć rozprysk, wyciek krwi i najlepiej jeszcze oddech agonalny, a następnie musi poczuć dotyk ciepłego jeszcze truchła na swoich niewinnych rączkach. Na szczęście na całe południe Polski wróciły wilki, których populacja wydaje się gwałtownie wzrastać. Chyba możemy żegnać się z muflonami.
 12. dajmon

  Przeciwcukrzycowa głodówka

  Tak to się ma, że artykuł traktuje o chorych na cukrzycę typu 2. Opisane tu głodówki są tak krótkie i mało restrykcyjne, że nie zagrażają zdrowiu.
×