Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

dajmon

Users
 • Content Count

  300
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

dajmon last won the day on July 16 2018

dajmon had the most liked content!

Community Reputation

8 Promising

About dajmon

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To Wy jeszcze nie wiecie? Prof. Sobczak z ŚUM zrywa kurtynę i nie daje cienia wątpliwości... https://biznes.newseria.pl/news/prof-sobczak-za,p898252256
 2. Nie wyróżniamy kości policzkowej, szczególnie w polskim nazewnictwie. Rzeczywiście, w oryginalnym artykule użyto określenia "cheekbone", jednak nawet w literaturze anglosaskiej zawsze używa się poprawnie nazwy kość jarzmowa, czyli os zygomaticum/zygomatic bone. To kość jarzmowa tworzy kształt twarzy, zwany przez nas policzkiem.
 3. To, co wiemy ściśle przynajmniej od lat '70 ubiegłego wieku, teraz wyskakuje jako news w onetowym stylu z niedowierzającą panią naukowiec-specjalistką od szyszynki. Trudne sprawy.
 4. Jak było nietoperzy dawniej wiele, tak i teraz jest dużo. W każdym zakątku Polski je widuję, więcej w miastach niż poza osadami ludzkimi. Słyszę je każdego wieczora przez okno, tuż po zmroku już działają. Wielokrotnie wlatywały mi do mieszkań, najchętniej uwieszając się na firance. Jeden nawet przenocował u mnie, bo nie mogłem go znaleźć. Jakie było zdziwienie obecnych, kiedy następnego wieczora rozpostarł skrzydła w salonie i zaczął pokazowo wirować... Nietoperze przez wielkie N obserwowałem w Izraelu, też w mieście, na blokowisku w pobliżu Tel Awiwu. Bestie potwornych rozmiarów uginały gałęzie drzew swoim zwisającym ciężarem, były wielkości naszych gawronów, a kiedy zaczynały żerować, zastanawiałem się tylko czy w porę uchylę głowę. To prawdopodobnie ten gatunek: Egyptian fruit bat
 5. Klasyfikowanie CBD jako "pozbawiony psychoaktywnego działania" wydaje się bezmyślne, szczególnie kiedy zaraz po tym pojawia się wzmianka na temat badań nad zastosowaniem w zaburzeniach lękowych i wobec faktu, że ów jest kannabinoidem działającym na receptory kannabinoidowe.
 6. Mieszanina o stężeniach które podałeś, raczej nie jest palna, zależnie od ciśnienia, a tym bardziej nie jest wybuchowa. Metan Lema to tylko "metan Lema".
 7. Podejrzane skrócenie nazwy "pikowirusy" użyte tu 2-krotnie nie jest poprawne w żaden sposób. Poprawnie nazywa się je: pikornawirusy.
 8. @Gość W odniesieniu do pierwszego komentarza, który zanika po przejściu na forum. Nie, nie jest to kalka językowa, a układ krążenia nie znaczy tego samego co układ sercowo-naczyniowy. Szanowny gościu, najpierw risercz (przepraszam za kalkę), hendbuk (oj, wymsknęło mi się), a potem zapraszam do dyskaszyn (na prawdę wybacz).
 9. Nasycenie emocjonalne słów specjalisty zdziwieniem budzi zdziwienie. Budzi zdziwienie też, że niektórzy specjaliści uważają ayahuaskę za dość nowy wynalazek.
 10. Również mnie to zaskoczyło, ponieważ poza VDBP, witamina D wiąże się w około 15% z albuminami. VDBP znacząco wydłuża czas półtrwania witaminy D w osoczu, więc być może przerwa między dawką a badaniem stężenia była zbyt długa na uchwycenie wykrywalnego poziomu pozakomórkowej puli witaminy D (stąd wynik nazwany "0")? Nie analizowałem źródła, mało prawdopodobne, ale możliwe.
×
×
 • Create New...