Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

dajmon

Users
 • Content Count

  320
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

dajmon last won the day on April 26

dajmon had the most liked content!

Community Reputation

12 Pretty Good

About dajmon

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Warto podkreślić jeszcze raz odnośnie tytułu, że badanie opierało się na badaniu reakcji na endogenny glutation u myszy. "nadmiar przeciwutleniaczy jest patogenny dla serca i mięśni szkieletowych" to zbyt wiele, zbyt śmiało powiedziane.
 2. Ciekawe. O tej duńskiej tragedii też nie słyszałem. Żałuję, że zobaczyłem filmik.
 3. Ho ho! Jasne, już instaluję! Po akcji związanej z aplikacją do kwarantanny, boję się patrzyć nawet na samą nazwę programu.
 4. Pytanie odnośnie dziewczyny. Dlaczego zarażoną nazywa się w tym artykule "dziewczyną"? To jakaś nowa moda czy zalecenia językowe? To słowo było i jest dla mnie wyłącznie kolokwializmem.
 5. Ludzie znajdą sposób, żeby i tak dobić do 40 mln. Na przykład, stary, powszechnie znany trick: "Odkażanie" koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol
 6. Coś tu poszło nie tak. Enzymy rozkładające wiązania za resztą kw. asparaginowego nazywamy kaspazami (ang. caspases). Asp od asparaginian.
 7. Można powiedzieć, że koronawirus szkodzi w ogóle, gdyż potwierdzonych odwołań konferencji w tym roku będzie znacznie więcej. Mówię przynajmniej o tych medycznych.
 8. W tym temacie polecam świetny kurs na platformie Copernicus College "Wstęp do prymatologii kognitywnej". Prowadzony dr hab. Macieja Trojana, doskonale omawia różne aspekty zdolności liczenia u różnych grup zwierząt, np. subityzacja, szacowanie. W niektórych czynnościach nie dorastamy do pięt innym gatunkom. Wygląda na to, że rejony mózgu wykorzystywane w liczeniu są analogicznie podobne u wielu gatunków, a sposób i potrzeba ich wykorzystania dopiero warunkuje w jakim kierunku działają one najwydajniej.
×
×
 • Create New...