Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Kuru

Users
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Kuru

 • Rank
  Fuks
 1. Przyzwyczaiłem się do reklam nad artykułem, po prawej i nad panelem komentarzy. Teraz i treść zawiera (lub jest) reklamą.
 2. Natomiast tłumaczenia na MSDN ciągle są... niedość zręczne.
 3. Pomimo, że te języki nie będą w użytku, to ciągle nie wyginą. Tak długo jak istnieją archiwa tego języka, źródła pisane, zapisy leksykalne i gramatyczne język nie może zostać nazwany martwym. Ciągle można się go nauczyć i posługiwać. Nie będzie idealnie taki sam, ale który język się nie zmienia? Trzeba więc dbać o to, żeby język został zarchiwizowany, a nie zmuszać ludzi, żeby się nim posługiwali. Poza tym: "Do zagłady języka, o ile nie zostanie on zapisany, wystarczy, by przestało z niego korzystać jedno pokolenie." No właśnie. Język hebrajski nie był używany przez całkiem spory okres, ale był zapisany i żyje.
 4. A co wyeliminuje wilgoć z wychłodzonych pomieszczeń?
 5. Natomiast wycena Sony dotyczy zapewne samego działu telefonów, a nie całej firmy.
 6. Mimo wszystko uważam, że mniejsza śmiertelność wśród dzieci spowoduje spadek przyrostu naturalnego. Już w wielu przypadkach zauważono to zjawisko. Poza tym podniesie do poziom życia mieszkańców krajów narażonych na malarię, to poprawi edukacje, a to przyczyni się do dalszego spadku przyrostu naturalnego. Korelacja nie jest oczywista, ale zaobserwowana w wielu krajach.
 7. Mi to wygląda na co najmniej znaczącą różnicę. Szczególnie jeśli chodzi o koncentrację. Nawet nie chcę myśleć jakie straty i obniżenie jakości życia ma takie 7% w skali kraju czy świata.
 8. Skoro takie ilości jakie znajdują się na tych wydrukach są uznawane za groźne, to jak powinniśmy się czuć mając wypełnienia dentystyczne, które zawierają o wiele więcej tej substancji i wydzielają ją z czasem? Swoją drogą alternatywą jest w sumie jedynie amalgamat, który z kolei uwalnia jeszcze ciekawszą substancję: rtęć. Z jednej strony mamy informacje: http://www.bisphenol-a.org/about/bpa-info/bpa-dentalsealants.html A z drugiej: http://www.cbsnews.com/news/bpa-in-tooth-fillings-may-boost-kids-behavioral-problems/ I komu wierzyć?
 9. Ciekawe jak wygląda ta współpraca. Nie sądziłem, że panowie z U2 to genialni algorytmicy.
 10. IE raczej nie jest produktem, z którego Microsoft jest najbardziej dumny. Nowa wersja w prawdzie ma całkiem przyzwoicie dziający silnik, ale jego bezpieczeństwo i zgodność ze standardami raczej odstają od konkurencji. Mały przykład tutaj: http://kangax.github.io/compat-table/es6/
 11. Żeby jeszcze za Service Pack trzeba było płacić... Microsoft nie do końca chyba pamięta, jak powinno się zarabiać pieniądze.
 12. Czy akurat tego badania nie mogli przeprowadzić na ludziach? Nie brzmi jakoś skrajnie niehumanitarnie, a wyniki byłyby chyba wartościowsze.
 13. Szczerze mówiąc nie miałem pojęcia, że tego typu sprzęt wytwarza się w Europie. Szkoda, że nie mamy żadnego liczącego się producenta gotowych układów.
 14. Aż trudno uwierzyć w tak optymistyczne wyliczenia. Jestem fanem energii odnawialnej, ale z jednym na pewno się nie zgodzę: koszt zwrotu tej inwestycji nigdy nie będzie tak krótki jak 17 lat. A to z prostego powodu, że takich pieniędzy po prostu w stanie nie ma i trzeba byłoby wziąć obrzydliwy kredyt prawdopodobnie na paskudne oprocentowanie. Zmiany muszą być stopniowe. Chociaż z drugiej strony w Kalifornii może dałoby radę to zrobić.
 15. Pierwsze co pomyślałem, to analogia to teorii rozbitej szyby. Co ciekawe podobna zależność działa w wielu różnych dziedzinach życia.
×
×
 • Create New...