Arlic
Users-
Content Count
193 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Everything posted by Arlic
-
IBM tworzy nanokable dla komputerów kwantowych
Arlic replied to KopalniaWiedzy.pl's topic in Technologia
Prosty komputer kwantowym można zbudować w domu, tylko dekoherencja będzie ogromna a użyteczność żadna - ale jest Więc to nawet nie jest istota wiary, bo od dawna wiadomo, że takie urządzenie istnieje i jest zgodne z zakładaną wcześniej teorią. Komputer kwantowy jest bardziej prawdziwy niż niektóre zjawiska, jak na przykłąd pole magnetyczne, które w zależności od modelu jest lub go nie ma(bo jest niepotrzebne, bo nie trzeba w tym modelu, bo model zakłada, że nie istnieje). Ale czytając książkę od podstaw fizyki pewnie wierzysz, że istnieje, bo przecież jest to w książce, ale książka też może kłamać bo nie ma w niej żadnego potwierdzenia. -
Białka z pszenicy wywołują stany zapalne
Arlic replied to KopalniaWiedzy.pl's topic in Zdrowie i uroda
Alergie nie są przenoszone przez DNA. A to, że obce białka powodują zapalenia nazwał bym normalnym... w końcu niektórych się używa nawet do stymulacji układu odpornościowego -
Zakładając, że obraz był czarno-biały, nie zmieniał się w czasie, nie działała żadna inna operacja oraz, że każda z tych operacji trwała 1 cykl zegarowy - a te założenia są błędne.. Jeżeli ten układ ma wyspecjalizowane jednostki pod daną operacje - to czemu nie bilion instrukcji na sekundę.
-
Na jednej z czołowych polskich uczelni, większość zakładów jest na minusie (tj. mniej pieniędzy produkują niż biorą), co mówi samo za siebie, kto tam rządzi. Co do nauczycieli akademickich tu jest inny problem - minimum wykładów jakie musisz zrobić by dostać pieniądze to 8h/tydz, za granicą jest 2h/tydz. Oczywiście nie musisz wykładać, ale kto będzie ryzykował ;-)
-
Nie wiem co to ma do badań na uczelniach.... nie widzę korelacji. Też to nie ma nic do rzeczy, Polski rząd ładuje dużą ilość pieniędzy na badania w nowych technologiach. Sam ranking jest sporządzany prawdopodobnie z liczby publikacji i liczby cytowań tych publikacji. Z liczbą publikacji problemu raczej nie mamy, problemem jest liczba cytowań - Profesorowie wolą dbać o swoją d*pę i wypuszczać publikacje na podstawie jednego i tego samego projektu, tylko ze zmienionymi kilkoma parametrami. Poza tym rzadkością u nas jest zachęcanie studentów do prowadzenia własnych badań, jak się taki prowadzący znajdzie to chodzą hordy studentów za nim. Rząd u nas za wiele nie ma do uczelni, bo te mają u nas bardzo dużą autonomie, przez same zdobywają pieniądze na siebie.
-
Ale omijanie patentów występuje w wszystkich dziedzinach nauki i przemysłu, i czy jest to złe dla rozwoju ludzkiej cywilizacji i nieinnowacyjne to wymaga głębszej dyskusji.
-
Weźmy to przez porównanie - czy nowy język programowania który by pozwolił na dużo szybsze i prostsze pisanie programów, jednocześnie dający kod szybciej działający na danej architekturze jest czymś wartościowym ? Bo tym jest uzyskiwanie znanego związku w nowy sposób, jeżeli jest to tańsze, szybsze i generuje mniej odpadów. Produkcja związków z grupy fine chemicals, które są często związkami kluczowymi dla gospodarki, życia ludzkiego czy zaawansowanej elektroniki. Są one koszmarnie drogie, produkują niewyobrażalne ilości odpadów których często nie da się z utylizować i są w bardzo małych ilościach, gdy by nie opracowywać nowego sposobu uzyskania znanego związku, związki takie mogły by pozostać tylko w sferze marzeń dzisiejszych ludzi, np: aspiryna, paracetamol, farby do farbowania ubrań.
-
Poznaliśmy skład atmosfery 'diamentowej planety'
Arlic replied to KopalniaWiedzy.pl's topic in Astronomia i fizyka
Jony Cyjankowe są silnym nukleofilem, przez to wchodzą w reakcje z wieloma związkami organicznymi, w przypadku organizmów żywych - niszczą funkcjonowanie hormonów i białek. Na dodatek silnie kompleksują z wieloma metalami d elektornowymi. Rośliny produkują związki posiadające grupy nitrylowe, nie produkują HCN. -
Równy status kobiety i mężczyzny w neolicie
Arlic replied to KopalniaWiedzy.pl's topic in Humanistyka
Bo socjolodzy nie wiedzieli co z nimi zrobić. Ale dlatego, że stosunek mężczyzn do kobiet nie był 1:1, wywnioskowali, że były to osoby transgender. Wywnioskowali również, że człowiek jako taki pochodzi z społeczeństwa LGBT i teoria pochodzenia człowieka powinna być jako taka zmieniona. -
Mitochondria głównymi graczami procesu starzenia komórek
Arlic replied to KopalniaWiedzy.pl's topic in Medycyna
Jeżeli samochodowi ograniczymy dopływ paliwa, to będzie działał wolniej, ale awarie które się pojawiały się już nie pojawiają. -
Mitochondria głównymi graczami procesu starzenia komórek
Arlic replied to KopalniaWiedzy.pl's topic in Medycyna
Wg. Mnie to badanie jest do bani, bo pokazuje coś w stylu "Jeżeli samochód nie jeździ to mniej pali" -
1. Jak niektóre czynniki wpływają na proliferacje neuronów i tworzenie nowych połączeń w mózgu? np: stres, depresja, uzależnienie, nauka, sport, choroba, dieta. 2. Jak całkowity brak snu lub jego ograniczenie wpływa na układ nerwowy od strony mikroskopowej? 3. Czy są już projekty które pozwolą w przyszłości na naprawę uszkodzonego układu nerwowego (np: po wypadku).
-
Pytanie czy to nie ma negatywnych lub katastrofalnych z ewolucyjnego punktu widzenia następnych pokoleń? Przecież te osobniki będą mogły przenosić nieznane nam dotychczas choroby genetyczne wytworzone przez człowieka.
-
Tylko zakładałem, że zanim wykonamy elektrolizę, będziemy wielokrotnie redukować innym metalem, ponieważ elektroliza jest parę set bardziej energochłonna niż energia uzyskana ze spalania. W przemysłowych elektrolizerach mamy rzędy natężenia prądu większe nawet niż 10^5.
-
Sprawdź szereg elektrochemiczny, to dowiesz się czym z redukować glin. Generalnie mało opłacalne ze względu na małą entalpie spalania.
-
Spalanie Żelaza jest dużo mniej opłacalne niż spalanie drewna.... Pozyskiwanie czystego metalu z jego tlenków jest paręset bardziej energochłonne niż wytworzona na sposób spalania energia. Paliwa kopalniane mają tu ogromną przewagę. Jeżeli przy takiej temp. w ogóle zachodzi efektywnie utlenianie żelaza. A nawet jeśli, coś się utleni, zostanie zredukowane szybko przez CO.
-
Śmieciowe produkty nie napędzają epidemii otyłości w USA?
Arlic replied to KopalniaWiedzy.pl's topic in Zdrowie i uroda
Ja mam całą grupę ludzi, która nie pali, nie pije, robi 30k kroków dziennie i po przejściu na dietę "Raz dziennie", zrobił im się po trochę ponad roku "worek" pod klatką piersiową . -
Śmieciowe produkty nie napędzają epidemii otyłości w USA?
Arlic replied to KopalniaWiedzy.pl's topic in Zdrowie i uroda
Bez tych konserwantów duża część towarów by nie istniała. Myślisz, że świeże warzywa, owoce i mięsko w rzeźni nie są konserwowane ? W małych ilościach nie szkodzą człowiekowi używane obecnie konserwanty, część z nich nawet występuje naturalnie. Czyli wg. ciebie tłuste = puste kalorie (Z nowej ustawy to wyciągnąłeś?) Co nie jest prawdą, ponieważ tłuszcz pozostawia dłużej uczucie sytości niż fruktoza(która nota bene zwiększa uczucie głodu Pomijając, że ta jest przerabiana na tłuszcz). Pomijając to, że wymieniasz czekoladę, która się składa głównie z tłuszczu, fruktozy, a obróbka jest w temp. wyższej od temp wrzenia wody. Utuczyć to się można nawet jabłkami, jak ktoś żre bez umiaru. A jedzenie z dużym ilorazem kalorii do czasu wchłaniania tylko to ułatwia. Dodam jeszcze jedno - utuczyć można się nawet nic nie jedząc cały dzień, wystarczy tylko jeść raz dziennie, ale dużo. -
Jeżeli śmiertelność wywołana jakąś chorobą wynosi 100%, ewolucja nigdy nie nastąpi. A na część wymienionych prze zemnie rzeczy ewolucja nie pomoże z powodów chemicznych/fizycznych. Jeżeli byś nawet podjął temat redundancji, to objętość komórki jest ściśle, matematycznie ograniczona, więc nie można powielać elementów w dużym stopniu. Z powodów fizycznych, zawsze może nastąpić coś, co nie jest przewidziane przez ewolucje lub przekracza ją z powodu działania na niższym poziomie. Na podstawie badań Ab inito, możemy wywnioskować, że nawet zmiana konformacji względem pewnych atomów węgla może zmienić właściwości białka, na takie które działają negatywnie lub wręcz niszcząco na organizm.
-
"kazdy zajmujacy sie genetyka i doborem naturalnym wie" Nie zgadzam się z tym. -Pewne geny mogą co najwyżej zwiększać predyspozycje do danego nowotworu. -Predyspozycje te mogą się zmieniać ze względu na zmiany epigenetyczne. -Korzystne(dla wytworzenia nowotworu) mutacje mogą nastąpić z powodów czysto fizyko-chemicznych (Co w przypadku czerniaka jest głównym czynnikiem ryzyka). -Korzystne mutacje mogą wystąpić z powodu działania postępującego zapalania lub działania odpowiedniego wirusa. -Wg. Biologów kwantowych mutacje mogą występować jeżeli w bliskim otoczeniu są pewne substancje, które nawet nie reagują chemicznie.
-
Zamiast 1000 znaków, mogło by być 1000 całek .
-
Nie doczytałem. edit.. http://news.mit.edu/2015/control-bubbles-boiling-water-electric-charge-1026 Czyli w sumie tytuł newsa powinien być : "surfaktanty o zmiennej hydrofobowości". Ciekawe czy nasz ludwik też ma jakieś niezwykłe właściwości .