Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Arlic

Users
 • Content Count

  193
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Arlic last won the day on September 21 2015

Arlic had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

3 Followers

About Arlic

 • Rank
  Gwarek
 1. Prosty komputer kwantowym można zbudować w domu, tylko dekoherencja będzie ogromna a użyteczność żadna - ale jest Więc to nawet nie jest istota wiary, bo od dawna wiadomo, że takie urządzenie istnieje i jest zgodne z zakładaną wcześniej teorią. Komputer kwantowy jest bardziej prawdziwy niż niektóre zjawiska, jak na przykłąd pole magnetyczne, które w zależności od modelu jest lub go nie ma(bo jest niepotrzebne, bo nie trzeba w tym modelu, bo model zakłada, że nie istnieje). Ale czytając książkę od podstaw fizyki pewnie wierzysz, że istnieje, bo przecież jest to w książce, ale książka też może kłamać bo nie ma w niej żadnego potwierdzenia.
 2. Alergie nie są przenoszone przez DNA. A to, że obce białka powodują zapalenia nazwał bym normalnym... w końcu niektórych się używa nawet do stymulacji układu odpornościowego
 3. Zakładając, że obraz był czarno-biały, nie zmieniał się w czasie, nie działała żadna inna operacja oraz, że każda z tych operacji trwała 1 cykl zegarowy - a te założenia są błędne.. Jeżeli ten układ ma wyspecjalizowane jednostki pod daną operacje - to czemu nie bilion instrukcji na sekundę.
 4. Na jednej z czołowych polskich uczelni, większość zakładów jest na minusie (tj. mniej pieniędzy produkują niż biorą), co mówi samo za siebie, kto tam rządzi. Co do nauczycieli akademickich tu jest inny problem - minimum wykładów jakie musisz zrobić by dostać pieniądze to 8h/tydz, za granicą jest 2h/tydz. Oczywiście nie musisz wykładać, ale kto będzie ryzykował ;-)
 5. Nie wiem co to ma do badań na uczelniach.... nie widzę korelacji. Też to nie ma nic do rzeczy, Polski rząd ładuje dużą ilość pieniędzy na badania w nowych technologiach. Sam ranking jest sporządzany prawdopodobnie z liczby publikacji i liczby cytowań tych publikacji. Z liczbą publikacji problemu raczej nie mamy, problemem jest liczba cytowań - Profesorowie wolą dbać o swoją d*pę i wypuszczać publikacje na podstawie jednego i tego samego projektu, tylko ze zmienionymi kilkoma parametrami. Poza tym rzadkością u nas jest zachęcanie studentów do prowadzenia własnych badań, jak się taki prowadzący znajdzie to chodzą hordy studentów za nim. Rząd u nas za wiele nie ma do uczelni, bo te mają u nas bardzo dużą autonomie, przez same zdobywają pieniądze na siebie.
 6. Ale omijanie patentów występuje w wszystkich dziedzinach nauki i przemysłu, i czy jest to złe dla rozwoju ludzkiej cywilizacji i nieinnowacyjne to wymaga głębszej dyskusji.
 7. Weźmy to przez porównanie - czy nowy język programowania który by pozwolił na dużo szybsze i prostsze pisanie programów, jednocześnie dający kod szybciej działający na danej architekturze jest czymś wartościowym ? Bo tym jest uzyskiwanie znanego związku w nowy sposób, jeżeli jest to tańsze, szybsze i generuje mniej odpadów. Produkcja związków z grupy fine chemicals, które są często związkami kluczowymi dla gospodarki, życia ludzkiego czy zaawansowanej elektroniki. Są one koszmarnie drogie, produkują niewyobrażalne ilości odpadów których często nie da się z utylizować i są w bardzo małych ilościach, gdy by nie opracowywać nowego sposobu uzyskania znanego związku, związki takie mogły by pozostać tylko w sferze marzeń dzisiejszych ludzi, np: aspiryna, paracetamol, farby do farbowania ubrań.
 8. Jony Cyjankowe są silnym nukleofilem, przez to wchodzą w reakcje z wieloma związkami organicznymi, w przypadku organizmów żywych - niszczą funkcjonowanie hormonów i białek. Na dodatek silnie kompleksują z wieloma metalami d elektornowymi. Rośliny produkują związki posiadające grupy nitrylowe, nie produkują HCN.
 9. Bo socjolodzy nie wiedzieli co z nimi zrobić. Ale dlatego, że stosunek mężczyzn do kobiet nie był 1:1, wywnioskowali, że były to osoby transgender. Wywnioskowali również, że człowiek jako taki pochodzi z społeczeństwa LGBT i teoria pochodzenia człowieka powinna być jako taka zmieniona.
 10. Jeżeli samochodowi ograniczymy dopływ paliwa, to będzie działał wolniej, ale awarie które się pojawiały się już nie pojawiają.
 11. Wg. Mnie to badanie jest do bani, bo pokazuje coś w stylu "Jeżeli samochód nie jeździ to mniej pali"
 12. 1. Jak niektóre czynniki wpływają na proliferacje neuronów i tworzenie nowych połączeń w mózgu? np: stres, depresja, uzależnienie, nauka, sport, choroba, dieta. 2. Jak całkowity brak snu lub jego ograniczenie wpływa na układ nerwowy od strony mikroskopowej? 3. Czy są już projekty które pozwolą w przyszłości na naprawę uszkodzonego układu nerwowego (np: po wypadku).
 13. Pytanie czy to nie ma negatywnych lub katastrofalnych z ewolucyjnego punktu widzenia następnych pokoleń? Przecież te osobniki będą mogły przenosić nieznane nam dotychczas choroby genetyczne wytworzone przez człowieka.
×
×
 • Create New...