Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 10/19/20 in Posts

 1. 3 points
  Koncepcja graficzna bardzo ciekawa. Ważne że jest to poczet zupełnie nowy. W ten sposób możemy się na nowo skupić na ich historii. Naszej historii. Ta "draftowość" grafiki jest czymś co mi się podoba. Daje widzowi pole do wyobraźni, a jednak podpowiada mu na tyle dużo szczegółów że wciąż jest to rzecz edukacyjna. Nie jestem osobą, która hurra-optymistycznie wita każdą taką rzecz, co więcej mam ogromne obiekcje co do współczesnych form graficznych - ale tutaj daję pozytyw.. Należy jednak pamiętać że nie tylko Matejko z uczniami zrobili poczet władców. Są znane przynajmniej jeszcze trzy pełne poczty w tym - taki który niestety podoba mi się bardziej niż naszego mistrza - tj poczet wykonany przez Bacciarellego (choć jest tu więcej nieścisłości historycznych - np. Jadwiga jest u niego brunetką a była blondynką)
 2. 2 points
  Tu zostały powtórzone te same błędy, które zdarzyły się w tekście artykułu, czyli brak przecinków we właściwych miejscach. A to tworzy atmosferę niedomówień.
 3. 2 points
  Wyrok na byka już zapadł, ponieważ mutant namiesza w genach populacji (propagandowa śpiewka myśliwych). Teraz w środowisku jest wojna domowa, komu ten "zaszczyt" powierzyć.
 4. 2 points
  Wdrukowałeś sobie jedną wizję i zaimpregnowałeś się na inną artystyczną fantazje. Tak, artystyczną, bo sztuka nie musi się być estetyczna, nie musi się podobać, ma oddziaływać (są reakcje na KW czyli sztuka to pełną gębą ). Estetyzacja rzeczywistości nie jest już zadaniem sztuki, nad czym już starożytni Grecy rozważali a dadaiści i surrealiści przyklepali. A Wiesz jakim był królem? Wg mediewistów i dziejopisarzy: był umysłu miałkiego, władcą był biernymi i nieudolnym, nie kreował wydarzen tylko się na nich unosił. Zmarł powalony "chorobą francuską". Popatrz teraz na dzieło innym okiem. Polecam Wysokie Obcasy. Można się dohumanizować, bo czysta inteligencja w wydaniu ludzkim, już przegrywa z dopiero raczkującą SI.
 5. 1 point
  Odnosiłem się do całokształtu działalności i postępowania, bazując na jej tekstach. Do tego to jeden z niewielu przypadków, kiedy zwykła osoba widzi że coś jest nie tak już po samym zdjęciu, nie trzeba puszczać filmu Ale do tych widocznych zaburzeń dochodzi psychopatia, co już nie jest takie oczywiste, i nie jest tożsame. Obecnie nie dysponuję już wiedzą na której oparłem swój osąd, ale przykład był absolutnie modelowy.
 6. 1 point
  Nie jest tak źle. Do swapu system zrzuca najstarsze dane "na wieczne przechowanie" do następnego reboota, chyba, że ktoś ma bardzo mało pamięci i system żongluje pamięcią. Sam mam swap tylko dlatego, żeby w momencie wyczerpania się pamięci, co zdarza się sporadycznie, OS nie ubił aplikacji. A jak ktoś ma bardzo mało pamięci, to warto korzystać z SSD, bo jest znacznie szybszy niż dysk talerzowy. Taki RAM dla ubogich Normalne działanie systemu operacyjnego potrafi wygenerować spory ruch I/O, na przykład mielenie logów systemowych.
 7. 1 point
 8. 1 point
 9. 1 point
  Niczego takiego nie zakładam, wolę polegać na obserwacjach I nie wiem co ma inteligencja do nieżyciowego ograniczenia czasów modyfikacji. Nie, nie widzę. Za to potrafię porównać rozmiar strony z reklamami filmowymi w stosunku do wielkości cytowanej treści. To jest właśnie problem z inteligentnymi ludźmi: nie widzą problemów, przyrostowo adaptując się do coraz większego syfu. A administracja żyje z nieświadomością problemów. Prawie jak w korpo.
 10. 1 point
  statystyka mówi tylko to że x osób umarło. koniec. Ty uważasz że bez COVIDa ci denaci umarliby w tej samej chwili, i robisz jakieś dziwne obliczenia. na jakiej podstawie? umarli będąc dodatkowo osłabiani COVIDEm, bez niego mieli by jakąś tam szanse dalej ciągnąć. Ale ty wiesz wszystko, i robiłeś sekcje zwłok każdego denata chyba że jesteś pewny że to nie COVID zabił. 1/3 więcej to dla mnie dużo w każdym przypadku. pieniędzy na koncie o 1/3 więcej to dużo, cena paliwa o 1/3 więcej to dużo, przeżycie statystycznie o 23 lata dłużej to dużo I jeszcze jedno. pewnie jesteś młody i zdrowy ale w Polsce na samą cukrzycę choruje 3mln szt.!!, a gdzie inne choroby przewlekłe? na pewno 10% albo i więcej twojej rodziny takimi chorobami jest obciążona. zaproponuj swoim bliskim seans terapii stadnej i pochwal się na forum rezultatami.
 11. 1 point
  Wielkie rogi to nie jest po prostu 1 cecha której rozmiar regulowany kilkunastoma genami. To cecha która zależy od oceny jakości genetycznej całego organizmu i jest rodzajem "uczciwej reklamy", teoria gier dopuszcza taką możliwość. Ubijając najlepsze osobniki systematycznie obniża się jakość genetyczną populacji, gdyż całkowicie leży selekcja płciowa. Wielkie rogi to nie jest po prostu 1 cecha której rozmiar regulowany kilkunastoma genami. To cecha która zależy od oceny jakości genetycznej całego organizmu i jest rodzajem "uczciwej reklamy", teoria gier dopuszcza taką możliwość. Ubijając najlepsze osobniki systematycznie obniża się jakość genetyczną populacji, gdyż całkowicie leży selekcja płciowa. Wielkie rogi to nie jest po prostu 1 cecha której rozmiar regulowany kilkunastoma genami. To cecha która zależy od oceny jakości genetycznej całego organizmu i jest rodzajem "uczciwej reklamy", teoria gier dopuszcza taką możliwość. Ubijając najlepsze osobniki systematycznie obniża się jakość genetyczną populacji, gdyż całkowicie leży selekcja płciowa.
 12. 1 point
  Piękne zwierze. Ciekawe ilu myśliwych już sobie poleruje strzelby przy tym filmie. W lesie w którym panoszą się myśliwi chyba lepiej niczym się nie wyróżniać, w szczególności okazałym porożem ani żadną unikatową cechą.
 13. 1 point
  Czyli w efekcie do tarcia. Generalnie należy zauważyć, że nie mówimy to o materiałach hydrofobowych i kroplach wody, które się na nich utrzymują (statycznie), ale o ruchu i to w wąskiej tubie. To pociąga za sobą pewne konsekwencje, jak np. obecność ciśnienia. Tylko jeśli nie jest zamknięta i nie pod ciśnieniem. Tak, i widać to też na grafikach zamieszczonych w artykule (chociaż nie wprost). Tłumaczy to też zauważone właściwości (mieszanie vs. nie mieszanie). Pozwoliłem je sobie przerobić na potrzeby dyskusji:
 14. 1 point
  Chłopie, przy takim poziomie stresu, alienacji i utraty łączności z rzeczywistością rozważałbym eutanazję. Stanowczo czas zmienić pigułki.
 15. 1 point
  A nie przyszło Ci do głowy, że zjawisko jest nieliniowe? Gdyby tak zostawić Iceland, Russia, Turkey, Poland, Macedonia, Romania, to móglbyś nawet udowodnić kwadratową zależność. Nie krępuj się, trochę usuń, trochę dodaj i wyjdzie na Twoje.
 16. 0 points
  Legacy hardware & software, czyli pozostałości z czasów kiedy w ułamku sekundy przodkowie musieli oszacować czy dwunożny sierściuch naprzeciwko jest przyjazny czy będzie próbował ubić ociosanym otoczakiem
 17. 0 points
  Jasne. U mnie na wsi sprowadza się to do "tylko sieci 2G" zamiast domyślnej "preferowane sieci LTE".
 18. 0 points
  A to nowość. Bo u nas w Polsce to każdy sygnał maleje z kwadratem odległości, pewnie nie wdrożyliśmy jeszcze jakiejś unijnej dyrektywy.
 19. 0 points
  O ile z poniższym zdaniem trudno się nie zgodzić: O tyle poniższe jest bardziej dyskusyjne: Przeanalizowałem tę kwestię i doszedłem do wniosku, że niektóre aspekty dziedzin życia są częściowo prywatne, częściowo publiczne i wtedy należy dokonywać optymalizacji, ale z punktu widzenia dobrobytu całego społeczeństwa, a nie jednostki. Przykładowo, wszystkie wybory w Polsce, które dotyczą życia publicznego, tj. parlamentarne, prezydenckie i samorządowe - powinny być rzeczywiście całkowicie jawne. Każdy powinien mieć wgląd w to, kto na kogo głosował. Przychody z tego tytułu są co najmniej 3: 1) nie można okłamać nikogo z otoczenia 2) zwiększa to presję na leniwych albo niechętnych do głosowania, aby wzięli udział w wyborach, bo inaczej zostaną przez społeczeństwo uznani za ignorantów 3) zmniejsza się koszt asymetrii informacji - potencjalni pracodawcy, którzy wybierają spośród kandydatów na dane stanowisko i inne organizacje, do których dana osoba chciałaby wstąpić, ale potrzebne są do tego odpowiednie wymagania. Trzeci punkt jest najważniejszy. W świecie, w którym wykształcenie można sobie kupić, niewiele mówi o osobie, dlatego pracodawca powinien oceniać kandydata na podstawie innych przesłanek, takich jak poparcie dla danej partii. W ostatnich wyborach 44% przedsiębiorców głosowało na Trzaskowskiego i tylko 25% na Dudę, 16% na Hołownię. W 2 turze 67% osób z własną działalnością wybrałoby kandydata KO. Jasne więc, że zatrudniając do swojej firmy przedsiębiorcy mogliby szybciej odsiać złych kandydatów, czyli popierających PIS. Zmniejszyliby ryzyko zatrudnienia ludzi o ujemnych zdolnościach umysłowych, czyli takich którzy prędzej coś zniszczą niż naprawią. Każdy normalny przedsiębiorca albo menadżer w korporacji nie dałby przecież PISowcowi wyprowadzić psa, a co dopiero dać mu pracę. Pełna jawność głosowania miałaby inne, choć powiązane zalety. Prywaciarz byłby skłonny zapewne zatrudnić PISowca, ale za niskie wynagrodzenie, co nie byłoby żadną dyskryminacją, gdyż PISowiec powinien gorzej zarabiać, bo jest głupszy od anty-PISowca (głupota = inteligencja + wiedza, a łatwo sprawdzić, że wyborcy PIS nie grzeszą ani jednym, ani drugim). Ktoś powie, że w ten sposób PISowcy nauczyliby się oszukiwać system i głosować na anty-PIS. Jest to wątpliwe, gdyż PISowiec jest za głupi, żeby działać wbrew sobie. Co najwyżej przestaliby głosować w ogóle, aby nie mieć problemów z pracą. To by mu trochę pomogło, ale tylko trochę, gdyż, jak wyżej wskazałem, byłaby negatywnie oceniana jego ignorancja. W zawodach fizycznych to może byłoby rozwiązanie dla tych "mądrzejszych" PISowców, co dla społeczeństwa przyniosłoby pozytywny skutek, gdyż partie PISowskie zawsze by przegrywały - to kolejna zaleta. Jeszcze inną, choć bardziej subtelnym walorem wynikającym z tej jawności byłby wzrost wartości kapitału społecznego, gdyż ludzie na wyższym poziomie umysłowym trzymaliby się razem, nie musieliby rozmawiać z plebsem, a więc w zakładach pracy rzadziej dochodziłoby do tarć, kłótni, co przekładałoby się na mniejszy stres pracowników i lepsze zintegrowanie grupy. Innym przykładem są organizacje, do których wstępują ludzie - ich nabór zawsze byłby poprzedzony analizą politycznych wyborów, co zmniejszyłoby ryzyko zwerbowania szpiega.
 20. 0 points
  Gramatyka trzyma poziom semantyki. Ta "teoria" jest martwa, a o martwych mówi się dobrze albo wcale. Z rzeczy dobrych: Bardzo dogodne jest podanie w pracy wykorzystanej gęstości eteru. To naprawdę wielka oszczędność czasu, przynajmniej czlowiek nie musi szukać po tablicach fizycznych .
 21. 0 points
  Korelacji jest daleko więcej niż związków przyczynowo skutkowych. Już widzę jak młodzi Szwedowie tylko czekają z rozmnażaniem się na spadek po dziadkach... chwila, to chyba działałoby w drugą stronę! Oczywiście nie widzi kolega potencjalnej sprzeczności z: W Szwecji większość ofiar to "szczęściarze" którzy pożyli dłużej dzięki łagodniejszej zimie. A tak w ogóle to w Szwecji za prokreację odpowiada urząd imigracyjny. Udowadniają, że wszystko da się outsourcować :P Tylko jakoś nie robi to zbyt dobrze ich dobrobytowi.
 22. -1 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00
×
×
 • Create New...