Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

NOAA uruchamia Climate Portal

Recommended Posts

Amerykańska Narodowa Administracja Oceanów i Atmosfery (NOAA), jednostka Departamentu Handlu, której zadaniem jest badanie stanu oceanów i atmosfery, uruchomiła nowy portal, w którym będą publikowane olbrzymie ilości danych dotyczących klimatu. Pojawienie się w Sieci NOAA Climate Portal powinni z zadowoleniem przyjąć zarówno ci, którzy uważają, że klimat się ociepla, jak i przeciwnicy takiego poglądu. Na stronie www.climate.gov mają być publikowane dane jak najprzystępniejszej formie. Jej twórcy chcą, by były one zrozumiałe nie tylko dla specjalistów, ale również dla przeciętnego człowieka. Do znakomitej większość tych danych już wcześniej można było uzyskać dostęp, jednak teraz zostały one zebrane w jednym miejscu.


Jednym z bardziej atrakcyjnych narzędzi jest zestaw interaktywnych wykresów, pozwalających prześledzić zmiany zachodzące w atmosferze i oceanach w wybranym okresie, wraz ze szczegółowym objaśnieniem znacznie każdego z wziętych pod uwagę współczynników.

NOAA Climate Portal udostępniony został obecnie w wersji testowej, a zatem niewykluczone, że ulegnie on jeszcze znacznym zmianom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wpływ zmian klimatycznych na faunę i florę oceaniczną świetnie pokazują materiały filmowe z ekspedycji Paula Rose, polecam wszystkim zainteresowanym. Dużo ciekawsze niż oglądanie wykresów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jestem w stanie generować ślicznie zafałszowane wykresy na podstawie normalnych danych, będą uwzględniały dowolny trend jaki sobie wymyślę żeby tylko udowodnić moją teorię. Mogę w programie do generacji wykresów dokoptować "dodatkowe" czujniki które będą podnosiły średnie temperatur, tak żeby pasowało do całości. Mogę również stosować "dziwne" zaokrąglenia i wiele innych specyficznych trików, które przy masie danych łatwo przeoczyć i baaardzo trudno wykryć. Oby kaska płynęła...

 

nie ma globalnego ocieplenia. Są tylko pomysły na globalne chrupanie naiwniaków pod hasłem "ochrona planety" która sama sobie świetnie radzi. Okresowe zlodowacenia i ocieplenia są, były i będą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już sam pomiar temperatur sprawia naukowcom nie lada problem. A co mówić o wyciąganiu wniosków na ich podstawie....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...