Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

odalisques

Użytkownicy
 • Zawartość

  278
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana odalisques w dniu 22 września 2013

Użytkownicy przyznają odalisques punkty reputacji!

Reputacja

1 Neutralna

O odalisques

 • Tytuł
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. odalisques

  Trwały tatuaż do zmywania

  Czekam na zdjęcie wytatuowanych świń
 2. odalisques

  Wielki Wybuch potwierdzony

  Andrei Linde otrzymuje newsa z dostawą do domu
 3. odalisques

  Islandia traci lodowce

  A ja na przykład umieram trochę w środku gdy czytam o "wydobywaniu surowców mineralnych w pozbawionej lodu Arktyce". Ale tak to u nas jest, rosnąca bezmyślność, krótkowzroczność i ignorancja idą w parze z postępem ekonomicznym.
 4. odalisques

  Curiosity ocenił zagrożenie dla ludzi na Marsie

  Akurat jeśli chodzi o promieniowanie, to wielkiego marginesu nie ma. Kwasy nukleinowe mają bardzo niską tolerancję radiacyjną.
 5. odalisques

  Curiosity dostarczył zaskakujących wyników

  Tym bym się nie martwił, ponieważ stężenie metanu w atmosferze Tytana szacuje się obecnie na ~1450 razy wyższe, niż to na Marsie. Nawet więc jeśli nasza technologia jest nieco bardziej niedoskonała niż sądziliśmy, w przypadku Tytana zupełnie wystarczy.
 6. odalisques

  Curiosity dostarczył zaskakujących wyników

  Nie do końca. Spektrum gazowe ciał niebieskich spoza Układu Słonecznego jest obecnie mierzone z dokładnością tysiące razy niższą niż ta, którą zakładano w pomiarach atmosfery Marsa z Ziemi. To, że teraz redukujemy stężenie metanu z 35/10^9 do max ~1/10^9 niewiele zmienia w kontekście użyteczności tej metody przy pomiarach odległych ciał niebieskich (które przecież z założenia mają nam dawać wyniki przybliżone w sensie astronomicznym).
 7. odalisques

  Curiosity dostarczył zaskakujących wyników

  Misją Curiosity nie jest znalezienie życia, obecnego (ha ha) lub przeszłego. Jego misją jest zbadanie, czy Mars stanowił kiedykolwiek środowisko mogące to życie utrzymywać. To w kontekście "uparcia się" na Marsa - badania stężenia metanu w atmosferze to jedynie jeden z wielu elementów układanki. Misja podobnej wielkości na Tytana jest już w planach. Zapraszamy na forum za ok. 9-12 lat.
 8. odalisques

  Informacja może uciec z czarnej dziury?

  http://arxiv.org/pdf/1102.2326v2 Prawdę mówiąc nic nowego. Susskind w nieco innej postaci przedstawił parowanie czarnych dziur opisując ich metrykę już 2 lata temu, sama idea sięga zaś lat 90-tych. Gwoli wyjaśnienia i ostudzenia zapału miłośników sci-fi, informacja nie wydostaje się w ramach tej samej przestrzeni, z której została wchłonięta.
 9. odalisques

  Żegnamy Jurgiego

  Jako wielkiego przeciwnika umierania, informacja ta zasmuciła mnie podwójnie. Bo o szacunku do osoby, która nigdy wody nie leje w dyskusjach chyba wspominać nie trzeba.
 10. odalisques

  Masowo pozywają piratów

  Nie pozwali 200 000 użytkowników, lecz wystąpili o udostępnienie ich danych osobowych, na co zgodę musi wyrazić sąd
 11. odalisques

  Wkrótce dowiemy się co z bozonem Higgsa

  Zakaz Pauliego oczywiście obowiązuje, każdy neutron w jądrze tego samego atomu ma unikalną wartość N-L-M-MS - zatem się nie tłoczy, patrząc pod kątem spełnienia warunku fermion-niefermion
 12. odalisques

  Wkrótce dowiemy się co z bozonem Higgsa

  1) Bozon Higgsa ma stanowić mechanizm uzyskiwania masy przez cząstki, jego potencjalna masa nijak ma się do masy innych cząstek. Łatwiej byłoby posługiwiwać się energią, ale popularno-naukowe źródła informacji słusznie uznają, że M->E wywoływałoby powszechną konsternację. 2) Neutron jest fermionem, nie bozonem. A jeśli faktycznie chcesz poznać szczegóły zapoznaj się z mechanizmem i polem Higgsa. I generalnie z teorią pola, grupą Liego, etc.
 13. odalisques

  Wkrótce dowiemy się co z bozonem Higgsa

  Informacje płynące ze świata fizyki kwantowej prawidłowo interpretować mogą jedynie osoby posiadające odpowiednią wiedzę na jej temat. Czyli w przybliżeniu "prawie nikt". Tym samym natychmiastowe skutki eksperymentalnego udowodnienia istnienia lub nie bozonu Higgsa będą dla społeczeństwa żadne. Poza małymi grupkami ludzi takimi jak ja, którzy będą skakać z radości po lekturze końcowego raportu z arXiv, niezależnie od jego konkluzji.
 14. odalisques

  Ostatni start ostatniego wahadłowca

  Wstyd, że 2+2=4 i dach nie zawali Ci się na głowę.
 15. odalisques

  Młody wszechświat i hipoteza "znikających wymiarów"

  Tzn kto w tej chwili obserwuje fale grawitacyjne choćby w najbliższym sąsiedztwie? Czy może to takie określenie na wykorzystanie chronometrażu pulsarów.
×