Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

cyberant

Users
 • Content Count

  380
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

cyberant last won the day on December 23 2011

cyberant had the most liked content!

Community Reputation

5 Promising

About cyberant

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Ja zaówazyłem trochę inną zależność. Obywatele USA bardziej ogarniali hasła które są bardziej medialne niż naukowe. "Dziura ozonowa" "Ocieplanie klimatu" itd.. to raczej marketingowe blablanie, które tak często się teraz na świecie wykorzystuje do manipulowania opinią publiczną, podnoszenia podatków, wprowadzenia zakazu sprzedaży jakichś produktów itd. Bo co tak naprawdę szary człowiek może o tym wiedzieć? Mają dostep do badań, robią analizę wyników z czujników meteoroligicznych czy satelit? Po prostu polacy zlewają ten chłam i nie zajmują się głupotami tylko bieżącym życiem.
 2. hahaha .ale sobie policzyli... dzieki nim rynek komputerowy przyspieszył ;D jasne... tak samo jak rynek magnesów. Może jako pierwsi wdrożyuli magnesy i zapłacili za nie jakiejś firmie, która mogła dzięki temu się rozwinąc. Ale jest to niewymierne, bo zalezne od potrzeb rynku. mno ale ostatni KWAS, wycenienili doktorów.. sory ale Doktor - fizyk specjalizujący się w cząstkach nietrwałych jest na rynku warty tyle co filozof czy astrolog. To zawody które na uczelniach słuzą do wysysania unijnej kasy, a sami ludzie sa BEZWARTOSCIOWI społecznie... Zderzacz hadronów i tego tyupu urządzenia to wysysacze kasy bez żadnego racjonalnego uzasadnienia. Jajogłowi nie odkryją tam nic nowego,najwyżej potwierdzą lub dopracują teorie które już sa opracowane, ale przekładu na ludzkie zycie nie ma to żadnego. Więcej przydatności mają prorgamy typu NASA itd.. które mają do rozwiązania realne problemy, a sposoby rozwiązywania tych problemów i opracowane technologie przechodzą do użytku publicznego. A na NASA i podobne agencje przycinają środki, oddające je na zderzacze i inne kupy złomu.
 3. "W przewidywalnej przyszłości ludzkość nie stworzy żadnego równie doskonałego instrumentu tego typu." jasne... a za 10 lat bardziej czułe będą w tel. komórkowych...
 4. Kilak lat temu byłem w Zakopanym na skokach narciarskich i akurat ogłoszono żałobę bo jakiś bus się rozbił czy coś takiego.. Przestali puszczać muzykę , wszystko zrobiło się w poważniejszym tonie. Kilka tysięcy ludzi miało zepsutą zabawę bo jakiś polityk chciał się promować na ludzkim nieszczęściu. Ogólnie panowało niezłe "*****" [cenzura: wilk] na rząd i żałobę, ale organizatorzy musieli się trzymać zasad. Od tej pory jak słyszę "żałoba narodowa" to czuję irytacje, zamiast żalu czy smutku po obcych mi ludziach.
 5. tu chyba chodzi czy ją ukarać za to, że nie chce podac hasła... jeśli nie uda się odszyfrować dysku.
 6. Nie widzę najważniejszego prawa, które powinno brzmieć: "Użytkownik może zażądać usunięcia swoich danych przez firmę/instytucję. Jeśli są to inne dane niż niezbędne do wystawienia/otrzymania rachunku / faktury.
 7. oni próbują wykazać, że google ma zamiar zmienić usługę w płatną, gdy wszelka konkurencja przestanie istnieć. Dla dużych witryn kozystających z google maps już są pobierane opłaty. Jest w takim rozumowaniu jakiś sens.. ale nie można karać za "gdybanie" Jak google zrobi płatne umieszczanie map na wszystkich stronach, to znów powstanie konkurencja... Zresztą, nawet w Polsce mamy ZUMI które dobrze sobie daje radę. I są mapy BING Microsoftu - całkiem niezłe. chyba facebook z nich korzysta w tagowaniu... więc kara wyssana z palca, albo raczej z urzędniczej d...y :/
 8. No ale genów odpowiadających za agresję również nie odnaleziono Wydaje mi się, że ta kwestia spędza sen z powiek wielu naukowcom: Jak to jest z tą agresją i skąd się bierze? Przecież wiadomo, że nadczynność/niedoczynność hormonów, czy zmiany chorobowe w obszarze mózgu mogą wpływać na poziom agresji u ludzi i zwierząt... a najprawdopodobniej potrzeba wszystkiego po trochu. Odpowiednia mieszanka dobranych genów i hormonów wsparta "odpowiednim" wychowaniem może stworzyć prawdziwego potwora.
 9. czyli z tego co zrozumiałem, w/g tych naukowców kastrowanie jednostek agresywnych wśród ludzi również miało by sens... żeby nie przekazywały "agresywnych genów" dalej? Spoko... przecież socjolodzy i psycholodzy dowodzą całkiem inaczej. Że to środowiko kształtuje, a nie geny. Więc gdzie jest prawda? Może chodzi o to, że dzięki szybkiemu usówaniu / selekcji ze stada agresywnych osobników, każde następne pokolenie wychowywało się w mniej stresowych/agresywnych warunkach i ich spokojni rodzice przekazywali im mniej agresywnych wzorców.... Z taką logiką można wywnioskować, że ludzie wychowują się non stop w agresywnym srodowisku i poprzez media/tv/gry propagowana jest przemoc i nie da się wyplenić agresywnych zachowań bez zmiany świadomości całego gatunku. Trzeba by całkowicie wyplenienić obrazy z przemocą z naszego zycia. a tego się raczej nie da, jak największym europejskim symbolem religijnym jest człowiek zabity na krzyżu... przecież to ciągłe przypominanie o przemocy! Od dziecka... Tylko czy chcielibyśmy być takimi łagodnymi barankami? I czy to możliwe?
 10. To na tabletach nie można pisać? Jak już iść w technologię to na całego, a nie po łebkach...
 11. ciekaw czy otworzą specyfikację, czy pozostanie zamknięta i niedostępna dla innych...
 12. a dobre Apple nic nie blokuje... i pozwala użytkownikowi robić ze swoim sprzętem co tylko sobie użytkownik chce... Takie sa prawa rynku że większy i mocniejszy dyktuje swoje warunki. Oczywiście pojawiąsię modyfikacje na sprzęt ARM pozwalające instalować tam mody.. i tak naprawdę nic wielkiego się nie stanie, poza zamieszaniem i nagonką w necie na "zły microsoft"
 13. no cóż, w Stanach raczej by po zabiegu tracheotomii nie zmarła. Jednak jak była w śpiączce, to marne szanse.. szkoda :/ pewnie jakieś uszkodzenie pięknego umysłu...
×
×
 • Create New...