Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Lee Redmond, 67-letnia mieszkanka Salt Lake City, jest, a właściwie była do środy (11 lutego) właścicielką najdłuższych kobiecych paznokci na świecie. Jej rekord został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa, ale wskutek wypadku samochodowego złamała swoje hodowane od 30 lat "wypustki".

Rzecznik szeryfa hrabstwa Salt Lake Don Hutson poinformował, że w karambolu zderzyły się 4 auta. Redmond została wyrzucona z pojazdu i z co najmniej dwoma innymi poszkodowanymi trafiła do szpitala. Tym razem rekordzistka zajmowała miejsce pasażera, ale na co dzień sama była kierowcą.

Gdy paznokcie Amerykanki mierzono 23 lutego ubiegłego roku w Madrycie, miały łączną długość 8,65 m, a paznokieć wyrastający z kciuka osiągnął imponującą długość 89 cm.

Craig Glenday, wydawca Księgi, wyraził ubolewanie z powodu straty pani Redmond. "Pojawiała się w naszych programach telewizyjnych na całym świecie i przekonywała dzieci w szkołach, że bycie innym jest w porządku. [...] Paznokcie stanowiły fundamentalną część jej życia i unikalnego charakteru. Mamy nadzieję, że szybko wyzdrowieje.

Pielęgnacja tak długich paznokci była kosztowna. Lee zwykła je malować i jak sama przyznawała w wywiadach, kompletny manikiur zajmował jej kilka tygodni. Pogodna mieszkanka Salt Lake City na swój sposób radziła sobie z domowymi obowiązkami, w tym z przygotowywaniem posiłków. Potrafiła wystukać numer na telefonie komórkowym, choć robiła to inaczej niż reszta ludzi, bo za pomocą zgiętego w stawie palca wskazującego.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby przeznaczyła cały ten czas spędzony na pielęgnacji paznokci na pracę dla dobra ludzkości... Ale, z drugiej strony gdyby wszyscy ludzie byli idealni... Jak na razie tylko Waldi jest na tyle przekonujący do tego faktu ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Waldi, proszę pana to jest filozofia sama w sobie, może istnieć pomimo znanych nam innych prawd. To tak samo jak z panem "rzecz jest taka", który dzwoni do trójki (polskiego radia)w programie Kuby Strzyczkowskiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jejku to jest okropne. jak ona śmiesznie ten samochód prowadzi xD

Ale że jej to się nie złamie ? xd

Właściwie to się złamało. Nawet w samochodzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest simian raticus

Sensu w tym żadnego (ani nie upiększa i korzyści z tego żadnych - jedynie zainteresowanie mediów/ludzi).

Moze robiła to dla sławy albo z nudów?

A może jest fanką Freddy'ego Krueger'a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...