Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
waldi888231200

Lista zgłoszeń do nagrody Wielkiego Napędzacza Postępu (WNP) by Waldi888231200

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tymeknafali

11. Wynalazcy komputerów

12. Wynalazcy lasera

13. Wynalazcy internetu

14. Linus Towards

15. Twórcy M$, Apple. Intel, AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie obawiam się że jednak ma rację. Wojna jak nic napędza postęp. Są tego olbrzymie koszty i duże ofiary. Jednak sam rozwój techniki w czasie wojny jest po prostu szalony. Tak samo po wojnie była "zimna wojna" która dalej napędzała postęp. Lądowanie na Ksieżycu, satelity, to wszystko i dużo dużo więcej to rezultat zimnej wojny.

Bez tego wszystko to działoby się wolniej.

Wojna działa oczywiście tylko na krótką metę. Zbyt długotrwała wykończyłaby postęp.

 

Nie wiem czy to do mnie, ale ja nie o Hitlerze, a o Rockefelerze  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że napędzał głównie swoje finanse, choć na starość postanowił zostać człowiekiem (lepiej późno niż wcale).

 

Potęga Rockefellera tkwiła nie w nowatorstwie, lecz w organizacji i genialnym budowaniu systemów władzy, o których mówił, że polegają na zjednoczeniu i koncentracji. Jego siłą była umiejętność poruszenia właściwego trybiku we właściwym miejscu machiny gospodarczej, zawarcie odpowiedniego sojuszu, pozyskanie wahającego się przeciwnika czy wykupienie w najkorzystniejszym momencie genialnego wynalazku.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/John_D._Rockefeller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozyskanie wahającego się przeciwnika czy wykupienie w najkorzystniejszym momencie genialnego wynalazku

 

Zupełnie jak m$ czy apple ;)

 

Myślę że napędzał głównie swoje finanse, choć na starość postanowił zostać człowiekiem (lepiej późno niż wcale).

 

W momencie gdy majątek Johna D. Rockefellera był już jednym z największych w USA, on sam jadł lunch za 30 centów, pił tylko wodę mineralną

 

A po za tym to że, jego głównym celem był rozwój jego korporacji nie znaczy, że nie miał wpływu na postęp jako taki. Przykro mi waldi ale sam sobie jesteś winien, ponieważ nigdzie nie określiłeś kryteriów jakie miałby nominowany spełniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nominacja 12: Nikola Tesla za rozwój badań nad możliwościami wysokich napięć ,silnik elektryczny, prądnicę prądu przemiennego, autotransformator, dynamo rowerowe, radio, elektrownię wodną, baterię słoneczną, turbinę talerzową, transformator Tesli (rezonansowa cewka wysokonapięciowa) i świetlówkę

 

Oraz to czego nie wiemy:

 

"Tesla twierdził:

 

ujarzmiłem promienie kosmiczne i sprawiłem, by służyły jako napęd (...) Ciężko pracowałem nad tym przez ponad 25 lat, a dziś mogę stwierdzić, że się udało. (cytat z 10 lipca 1931 roku z Brooklyn Eagle). "

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwróćmy uwagę, że w większości przypadków za postęp na dużą skalę odpowiadają podatki. wszystkie takie rzeczy jak podbój kosmosu, transport, nowoczesne budynki, wielki zderzacz hadronów, elektrownie, medycyna, biotechnologia itd, itp mogą się rozwijać dzięki nam - podatnikom. natomiast to, na co idą podatki jest sprawą rządzących. jeśli ci myśleliby rozsądnie i z sercem moglibyśmy żyć w dużo lepszym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
itd, itp mogą się rozwijać dzięki nam - podatnikom. natomiast to, na co idą podatki jest sprawą rządzących

 

Piszesz o piaskownicy gdzie bawią się dzieci, lepią babki, pożyczają sobie piasek

nawet mają tam wodza , itd, itp

 

Tylko mały szczegół ci umnknął - one nie są właścicielami piaskownicy, jutro przyjedzie spych i powstanie tu jezioro albo zbiorą piasek bo jest potrzebny gdzie indziej , a tymi dziećmi nikt się nie bedzie przejmował.  8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o piaskownicy gdzie bawią się dzieci, lepią babki, pożyczają sobie piasek

nawet mają tam wodza , itd, itp

 

Tylko mały szczegół ci umnknął - one nie są właścicielami piaskownicy, jutro przyjedzie spych i powstanie tu jezioro albo zbiorą piasek bo jest potrzebny gdzie indziej , a tymi dziećmi nikt się nie bedzie przejmował.  8)

 

yyy mówisz o tym że jesteśmy pchłami na psim ciele naszej planety??czy postulujesz jeszcze respekt dla "żywiciela"? kiedy w końcu ogłoszenie wyników???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka poziomów zależności czy tu bedzie piaskownica czy jezioro (słabe i mocne oraz nieuniknione (poziom PM))

 

słabe - policjant , kultura, przekonania religijne ,  zabrania ci się tu bawić

mocne - wojna, upadek czegoś tam, choroba.

nieuniknione - sumaryczny wynik myślenia wszystkich na temat tego co tu ma być.

 

Mało nominacji , rok się jeszcze nie skończył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadniam swą wcześniejszą nominację: Naród chiński.

Wśród ludów i narodów świata Chinczycy produkują największą de facto ilość CO˛(pojemność płuc x ilość oddechów na jednostkę czasu x ilość wydychanego CO˛) do atmosfery przez co zajmują czołową pozycję w postępie efektu cieplarnianego. Sami zresztą temu przyznają gdyż to oczywistość.

Produkują także największą na świecie ilość metanu i odpadów organicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam Alana Greenspana do nagrody WNP

 

Myślę że wszyscy doceniamy pewność siebie z jaka pan Greenspan konsekwentnie realizował własną politykę monetarną w FED. Ponadto warto również docenić, iż widząc owoce swoich działań zdobył się do przyznania iż to jego błędy mogły przyczynić się do nienotowanego od wielu lat kryzysu finansowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widząc owoce swoich działań zdobył się do przyznania iż to jego błędy mogły przyczynić się do nienotowanego od wielu lat kryzysu finansowego

 

Wielkiego Napedzacza Postepu a nie krachu finansowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczesny kryzys finansowy jest tylko zwiastunem zdarzeń objawiających rzeczywistą recesję całościowo rozumianego makro-zależnościowego tworu cywilizacji.

Może być kwalifikowany do form: "wielki napędzacz postępu", jeżeli efektem tenże postęp rzeczywiście się dokona: postęp regresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im bardziej doszukuję się głębi twoich wypowiedzi tym bardziej nie wiem o co w nich chodzi, a tym bardziej wydajesz mi się ciekawszy heeheh  am i logical?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nominacja 14. Thomas Alva Edison - za odkrycie emisji termoelektronowej , fonografu, silnika prądu stałego , prądnicy prądu stałego , oscyloskopu,  płyty gramofonowej,  kamery filmowej z jednoczesną rejestracją dźwięku na taśmie filmowej , projektora filmowego do filmów dźwiękowych , betoniarki elektrycznej ,  lodówki,  suchych baterii alkalicznych, dyktafonu, wyrzynarki do wewnętrznego wyrzynania , żarówki  oraz założenie czasopisma Science.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Thomas_Alva_Edison#Wynalazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nominacja 17. John Ambrose Fleming –  (dioda) i Lee De Forest za pierwszą lampę wzmacniającą triodę - które umożliwiły rozwój elektroniki  oraz badań na niespotykaną wcześniej skalę i z niespotykaną wcześniej precyzją.

Lampy pozwoliły również na emisję i detekcję fal elektromagnetycznych.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lampa_elektronowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nominacja 18.  John Bardeen, Walter Houser Brattain oraz William Bradford Shockley za skonstruowanie pierwszego tranzystora co pozwoliło zminiaturyzować urządzenia elektroniczne, obniżyć ich koszty produkcji i eksploatacji, zwiększyć funkcjonalność (możliwość pracy na bateriach ) , oraz doprowadziło do budowy układów scalonych (milony tranzystorów na mm2) pełniących (zastępujących) po kilkanaście urządzeń w jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...