Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - czy zdarzy się w końcu coś takiego? Nie chodzi mi koniecznie o ekologię i przekomarzania prawicowców (ciemny motyw żre mniej prądu :)), ale zwyczajnie KOPALNIA jakoś intuicyjnie powinna mniej po oczach dawać... Mylę się?

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Astro napisał:

ciemny motyw żre mniej prądu :)

Zwłaszcza na monitorach lcd

 

W dniu 9.03.2024 o 16:50, Astro napisał:

ale zwyczajnie KOPALNIA jakoś intuicyjnie powinna mniej po oczach dawać... Mylę się

google: "Dark Mode extension"
Działa na kopalni.
Nie, nie używałem wcześniej, po prostu to jeden z tych problemów które rozwiązuje się w ten sposób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planujemy przyciemniania Kopalni. Wolimy, by widziano tu jasność, a nie ciemność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 10.03.2024 o 18:53, peceed napisał:

google: "Dark Mode extension" Działa na kopalni.

Z wielu powodów nie, choć znam parę rozszerzeń tego typu na różne inne rzeczy. Też działają, ale niekoniecznie wygląda to tak, jakbym chciał - tu tkwi problem. Dobrze zaprojektowany ciemny motyw wygląda zwykle jak tysiąc razy więcej dolarów. :)

W dniu 11.03.2024 o 09:54, Mariusz Błoński napisał:

Wolimy, by widziano tu jasność, a nie ciemność ;)

Noweś... Jasny i czytelny przekaz pozostaje takim nawet w całkowitej ciemności. :)
W ogóle wydaje mi się, że jakoś podskórnie próbujesz przemycić św. Augustyna bodaj ;) (najwyżej 3grosze mnie poprawi), który światłość jako dzieło stworzenia przeciwstawia ciemności jako brakowi stworzenia, a wystarczy może cytatem choćby z Urszulki:

Cytat

Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie

Cytat

Zapalić świecę znaczy rzucić cień...

 

 

P.S. Zapomniałem, ale nie chodzi Mariusz o to, by "przyciemniać Kopalnię". Fajnie jest zwyczajnie dać ludziom WYBÓR, bo osobiście wolę fedrować w warunkach zbliżonych do RZECZYWISTOŚCI niż z żarówą na oczy. Z żarówką w twarz kiepsko się myśli. ;)

2xP.S. @peceed, może to mój błąd, że w nawiasie się uśmiechnąłem zamiast przymknąć oko. ;)

 

Ed. Jeśli cieszycie się dobrym wzorkiem, to cieszcie się (macie jeszcze czas młodzieniaszkowie :P). To tylko jednak do czasu; u mnie na kompach tryby nocne są całą dobę (precyzyjniej 23h 59m, bo muszę podać od i do...). :) Czas zrobi Wam różnicę. Prędzej czy później nie ma znaczenia - życzę jednak powodzenia, choć wszyscy chyba wiemy jak będzie...

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Astro said:

cieszycie się dobrym wzorkiem

To interesujące bo gdzieś czytałem, że oko się bardziej męczy przy dark mode:

Ponieważ jest ciemno to źrenica się rozszerza ale potrzebuje się zmniejszyć aby wyostrzyć obraz. 

Może jakiś okulista się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Astro napisał:

P.S. Zapomniałem, ale nie chodzi Mariusz o to, by "przyciemniać Kopalnię". Fajnie jest zwyczajnie dać ludziom WYBÓR, bo osobiście wolę fedrować w warunkach zbliżonych do RZECZYWISTOŚCI niż z żarówą na oczy. Z żarówką w twarz kiepsko się myśli. ;)

2xP.S. @peceed, może to mój błąd, że w nawiasie się uśmiechnąłem zamiast przymknąć oko. ;)

To projekt sprzed lat wielu. Wiesz, z czasów, gdy ludzie parę w ręcach mieli i sieczkarni nie potrzebowali.
Nie jesteśmy w stanie tego zmienić. Jacek pracuje nad całkiem nową Kopalnią i prace te już ponad 2 lata trwają (z powodów różnych). A gdy się skończą, mamy nadzieję, że w tym roku, będzie dizajn z tych bardziej współczesnych, więc pewnie łatwo da się tam różne zmiany wprowadzać. I za to trzymajmy kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Astro napisał:

Jasny i czytelny przekaz pozostaje takim nawet w całkowitej ciemności. :)
W ogóle wydaje mi się, że jakoś podskórnie próbujesz przemycić św. Augustyna bodaj ;) (najwyżej 3grosze mnie poprawi),

Już poprawiam. Od widocznej ciemności był nie Augustyn, tylko Maksymilian i wcale nie święty: https://www.youtube.com/watch?v=XG6GjCxUOfM

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2024 o 07:46, KONTO USUNIĘTE napisał:

tylko Maksymilian i wcale nie święty

Jak nie, jak tak:

Cytat

Ja cię na rączkach nosiłem. I po pupci klepałem. Jadwiniu! Proszę natychmiast wypuścić tatusia i przeprosić!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2024 o 16:35, Astro napisał:

2xP.S. @peceed, może to mój błąd, że w nawiasie się uśmiechnąłem zamiast przymknąć oko. ;)

Nic nie szkodzi, i tak zareaguję na zaloty:
 

W dniu 12.03.2024 o 16:35, Astro napisał:

Z wielu powodów nie, choć znam parę rozszerzeń tego typu na różne inne rzeczy. Też działają, ale niekoniecznie wygląda to tak, jakbym chciał - tu tkwi problem. Dobrze zaprojektowany ciemny motyw wygląda zwykle jak tysiąc razy więcej dolarów. :)

To może coś w stylu CSS Override Extension?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... No i znów. Nie jestem jak ten wróbelek z CHROMĄ nóżką, czyli tą, którą pociąga.
P.S. Dzięki za zaloty (czyli niby reakcję ;)), ale ja naprawdę mam już żylaki i wiele innych rzeczy, które niekoniecznie Ci się spodobają. Romans nie ma sensu, wierz mi. :P

Dodam jeszcze, że gdybym był młodszy, to chętnie:

Dam wszystkim Sasha Grey plakat hasło wyborcze - Paczaizm.pl

;)

Pozwolę sobie jeszcze w tym przypływie emocji na autocytat:

W dniu 12.03.2024 o 16:35, Astro napisał:

Dobrze zaprojektowany ciemny motyw wygląda zwykle jak tysiąc razy więcej dolarów. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...