Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Wszywka alkoholowa a walka z uzależnieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Walka z uzależnieniem od alkoholu nie jest prosta, dlatego należy wykorzystać w niej wszelkie dostępne środki. Jeszcze kilkanaście lat temu duże zastosowanie w terapii miała wszywka alkoholowa. Okazuje się, że także dzisiaj jest to metoda, która może znacznie ułatwić chorym drogę do trzeźwości. Masz wątpliwości odnośnie wszywki alkoholowej? Rozwiejemy je w poniższym artykule!

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?

Wszywką nazywany jałowe tabletki, które przeznaczone są do podskórnej implantacji. Umieszczone podpowięziowo w mięśniu, wydzielają stopniowo substancję aktywną do ustroju przez najbliższe kilka miesięcy. W przypadku wszywki alkoholowej lekiem jest esperal – związek hamujący aktywność dehydrogenazy alkoholowej. Enzym ten jest jednym z najważniejszych składowych metabolizmu alkoholu, ponieważ uczestniczy w eliminacji jego szkodliwego metabolitu, czyli aldehydu octowego. W przypadku wszywki alkoholowej inhibicja tego enzymu jest tak silna, że wypicie nawet niewielkiej dawki alkoholu powoduje szereg nieprzyjemnych objawów, takich jak:
•    zaczerwienienie twarzy;
•    uderzenia gorąca;
•    zwiększona potliwość;
•    ból i zawroty głowy;
•    mdłości i wymioty;
•    lęk i niepokój;
•    przyspieszona praca serca.

Wszywka alkoholowa zaliczana jest do metod awersyjnych. Oznacza to, że wymusza na uzależnionej osobie abstynencję, poprzez strach przed złym samopoczuciem. Należy więc pamiętać, że wszywka z esperalem nie leczy choroby alkoholowej, ale może znacznie ułatwić terapię, a zwłaszcza jej pierwsze miesiące.

Co warto wiedzieć o implantacji wszywki alkoholowej?

Wszywanie esperalu to niewielki zabieg chirurgicznego, który jest przeprowadzany przez specjalistę chirurga. Lekarz jest odpowiedzialny za wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz za prawidłowe wyliczenie dawki esperalu, by jego działanie było optymalne, lecz pozbawione działań niepożądanych. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Chirurg robi niewielkie nacięcie, zazwyczaj w okolicy pośladka, w którym umieszcza tabletki esperalu. Rana zostaje następnie zaszyta i zaopatrzona.

Niekiedy można usłyszeć informacje o samodzielnym wyciągnięciu wszywki alkoholowej przez chorą osobę. Nie jest to dobry pomysł, ponieważ nietrudno wtedy o zainfekowanie rany niebezpiecznymi drobnoustrojami. Samej wszywki nie trzeba wyciągać – jej działanie ustępuje całkowicie po około 12 miesiącach.

KacDoktor – specjaliści od odtrucia alkoholowego i wszywania esperalu

Potrzebujesz pomocy w walce z nałogiem? Zgłoś się do KacDoktora! Jest to firma oferująca odtrucia alkoholowe i implantację wszywki w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Jej kadra składa się z doświadczonych medyków, dzięki czemu zyskasz pewność, że Twoje zdrowie jest w dobrych rękach.

Specjaliści zwykle przed implantacją wszywki doradzają wykonanie odtrucia alkoholowego. Procedura ta nie tylko wypłukuje resztki alkoholu i jego metabolitów z organizmu chorej osoby, ale przede wszystkim zapobiega wystąpieniu objawów zespołu odstawiennego. Dodatkowo, odpowiednio dobrane preparaty przyspieszą regenerację całego organizmu oraz uzupełnią niedobory witamin i minerałów.

Gdzie można skorzystać z usług KacDoktora? Okazuje się, że pomoc może uzyskać nie tylko w specjalistycznym gabinecie, ale także w zaciszu własnego domu. Wystarczy zadzwonić i ustalić szczegóły wizyty, a specjalista dojedzie pod wskazany adres. Dużym udogodnieniem jest fakt, że usługi KacDoktora dostępne są całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Nie musisz już zmagać się z chorobą alkoholową w pojedynkę – wszywka alkoholowa ułatwi Ci utrzymanie abstynencji i walkę o trzeźwość!


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Terapie chorób psychicznych, detoks alkoholowy, dres wieczorowy, wszywka esperalowa - reklamodawcy wsparci przez data mining obnażają prawdę o czytelnikach kopalni ;) 

Edytowane przez peceed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt, że KW ma (jakiekolwiek) przychody na swoje działanie. :)

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, peceed said:

Terapie chorób psychicznych, detoks alkoholowy, dres wieczorowy, wszywka esperalowa - reklamodawcy wsparci przez data mining obnażają prawdę o czytelnikach kopalni ;)

Na youtube wrzuciłem niedawno kilka wyszukań o starożytnym Egipcie i artefaktach z Ameryki Południowej, te co wyglądają jak myśliwce w układzie delta-wing, a w rzeczywistości to są latające ryby i inne zwierzęta, i znowu aktywowały mi się reklamy filmów dla czubków o cwaniakach udających żyjące wcielenia z Atlantydy, którzy opowiadają naiwniakom, jak się tam żyło przed katastrofą i potem, jak zabrało ich UFO na inną planetę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Zaszycie alkoholowe może być skuteczną metodą krótkoterminowego zniechęcania do picia alkoholu, ale nie jest wystarczające do trwałej eliminacji uzależnienia. Najlepsze rezultaty osiąga się, gdy wszywka alkoholowa jest stosowana w połączeniu z psychoterapią. Pomaga ona pacjentowi zrozumieć przyczyny uzależnienia, radzić sobie z emocjami i stworzyć trwałe mechanizmy obronne przed spożywaniem alkoholu. Esperal nie jest lekiem cudownie uzdrawiającym pacjentów z uzależnienia. Stosowany zgodnie z zaleceniami i wskazaniami lekarza, pozwala jednak przerwać ciąg alkoholowy i trwać w abstynencji nawet przez rok. To długi czas, pozwalający na rozpoczęcie kompleksowej terapii choroby alkoholowej. Jednym z jej elementów jest psychoterapia.
      Działanie wszywki alkoholowej polega na wzbudzeniu u pacjenta awersji, czyli niechęci do spożywania alkoholu w jakiejkolwiek (nawet najmniejszej) dawce. Już podczas kwalifikacji do zabiegu, jakim jest zaszycie alkoholowe, uzależniony poznaje konsekwencje połączenia etanolu z substancją czynną leku (disulfiramem). Wie, że gdy zdecyduje się podjąć niebezpieczną próbę przepicia wszywki, może zmagać się z nieprzyjemnymi i niebezpiecznymi dla zdrowia objawami reakcji disulfiramowej. Możliwe skutki uboczne skutecznie zniechęcają osoby uzależnione do spożywania alkoholu podczas stosowania wszywki alkoholowej.
       
      Wszywka alkoholowa, czyli Esperal – na czym polega zaszycie alkoholowe? Zabieg implantacji Esperalu polega na podskórnym wszyciu do wnętrza organizmu pacjenta jałowych tabletek z disulfiramem. Specjalista przygotowuje uzależnionego do bezpiecznego wykonania zabiegu podczas skrupulatnej konsultacji lekarskiej. Przeprowadza wywiad lekarski, weryfikuje istnienie wskazań, eliminuje ewentualne przeciwwskazania do zaszycia Esperalu. Zaszycie alkoholowe poprzedza kontrola poziomu trzeźwości pacjenta. By bezpiecznie przeprowadzić zabieg, chory powinien być trzeźwy przynajmniej przez 24 godziny przed rozpoczęciem zaszycia. Tym samym zmuszony jest do wcześniejszego przerwania ciągu alkoholowego. Często działanie to przebiega u uzależnionych z pomocą i wsparciem specjalistów podczas odtrucia alkoholowego (detoksykacji). W ten sposób łatwiej uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości związanych z głodem alkoholowym. Stan zdrowia pacjenta może być bowiem kontrolowany przez terapeutów.
      Wszycie wszywki alkoholowej w Centrum Medycznym Galmedic odbywa się bez konieczności hospitalizacji pacjenta. Jest mało inwazyjne, dzięki czemu chory może opuścić placówkę medyczną w dniu wszycia leku. Zabieg zaszycia alkoholowego wykonuje się w znieczuleniu miejscowym pacjenta. Lek Esperal wszywa się podskórnie, procedura chirurgiczna wymaga zatem przerwania ciągłości skóry pacjenta. Chirurg posługuje się w tym celu skalpelem.
      Wszycie wszywki alkoholowej (zaszycie alkoholowe) trwa ok. 20 minut. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie tuż nad pośladkiem chorego. W ten sposób dociera do obszaru podpowięziowego mięśnia pośladkowego. W tym miejscu umieszcza wcześniej wyliczoną dawkę oryginalnego Esperalu. Powstałą ranę zaszywa się z użyciem nici chirurgicznych. Na ciele pacjenta pozostaje niewielka blizna, nie jest ona jednak szczególnie widoczna. Zabieg implantacji wszywki alkoholowej może być powtarzany wielokrotnie w ciągu życia uzależnionego. Nie wcześniej jednak niż po 8 miesiącach od daty poprzedniego zabiegu wszycia wszywki. Usunięcie Esperalu możliwe jest jedynie w gabinecie lekarskim. Skuteczność wszywki jest natychmiastowa – od razu po zaszyciu do krwiobiegu pacjenta stopniowo wydziela się disulfiram.
      Dla pacjentów, poszukujących miejsca, w którym można bezpiecznie wykonać zaszycie alkoholowe, Radom jest atrakcyjnym miejscem ze względu na opiekę specjalistów Centrum Medycznego Galmedic. Z pełną ofertą placówki można zapoznać się tutaj: https://radom.galmedic.pl/uslugi/esperal/.
       
      Wspomagająca rola wszywki alkoholowej (Esperalu) w leczeniu alkoholizmu Zaszycie alkoholowe, znane również jako implantacja wszywki alkoholowej (lub wszywka Esperal), to wspomagająca metoda leczenia alkoholizmu. Jej celem jest zniechęcenie pacjenta do picia alkoholu. Każda próba jego spożycia podczas leczenia wiąże się bowiem z intensywnym dyskomfortem. Z tego względu wszywkę alkoholową zalicza się do grona metod awersyjnych. To techniki terapeutyczne, które wywołują negatywne reakcje organizmu lub psychiczne skojarzenia z alkoholem. Mechanizm powstawania nałogu alkoholowego opiera się na aktywacji ośrodka nagrody, który znajduje się w ludzkim mózgu. Organizm człowieka stopniowo przyzwyczaja się do obecności toksyn poalkoholowych w krwiobiegu. Wywołują one szereg zmian metabolicznych i biochemicznych, które bezpośrednio wpływają na sposób funkcjonowania m.in. układu nerwowego. Osoba spożywająca alkohol odczuwa odprężenie, pozbywa się objawów stresu i przeciążenia psychicznego, uspokajają się jej emocje. To jednak uczucie złudnego komfortu, który mija wraz z procesem trzeźwienia.
      Zaszycie alkoholowe polega na wszczepieniu pod skórę pacjenta specjalnego preparatu (najczęściej disulfiramu), który powoduje silne reakcje w organizmie po spożyciu alkoholu. Disulfiram blokuje enzym (dehydrogenazę aldehydową), który odpowiada za rozkład alkoholu w organizmie. Wówczas alkohol w organizmie nie jest prawidłowo metabolizowany. Zakłócenie metabolizmu alkoholu uniemożliwia przekształcenie etanolu w nieszkodliwą postać kwasu octowego. To prowadzi do gwałtownej kumulacji aldehydu octowego — substancji toksycznej, powodującej bardzo nieprzyjemne objawy. Reakcja disulfiramowa objawia się m.in.:
      nudnościami, wymiotami, bólem głowy, przyspieszonym rytmem serca, zawrotami głowy.

      Zabieg wszycia Esperalu (implantacja) – awersyjne działanie wszywki w leczeniu uzależnienia od alkoholu Metody awersyjne, w tym również zaszycie alkoholowe, są stosunkowo skuteczne w krótkoterminowym zniechęceniu uzależnionego do picia alkoholu. Nie rozwiązują one jednak głębszych problemów związanych z uzależnieniem, jak np. psychiczne mechanizmy nałogu. Dlatego terapia awersyjna powinna być stosowana w połączeniu z innymi formami leczenia. To przede wszystkim psychoterapia (np. terapia poznawczo-behawioralna), grupy wsparcia, edukacja o uzależnieniu oraz leczenie farmakologiczne. Ważne jest, aby pacjent był motywowany do długotrwałej zmiany stylu życia i eliminacji nawyków prowadzących do picia.
       
      Zaszycie alkoholowe – dlaczego należy je połączyć z psychoterapią? Choć zaszycie alkoholowe może stanowić skuteczną metodę krótkoterminowego zniechęcania do picia alkoholu, nie jest to samodzielna, kompleksowa metoda leczenia uzależnienia. Zaszycie alkoholowe nie rozwiązuje podstawowych przyczyn uzależnienia. Najczęstsze z nich to problemy emocjonalne, stres, lęki, depresja, ogólny obniżony nastrój. Uzależnienie od alkoholu to często wynik głębszych problemów psychicznych, które wymagają kompleksowej i holistycznej pracy terapeutycznej. Brak zmiany nawyków i przekonań grozi nawrotem choroby alkoholowej nawet po zakończeniu terapii Esperalem. Decydując się na zaszycie alkoholowe, pacjent podejmuje jednocześnie decyzję o zaprzestaniu picia najczęściej pod wpływem presji zewnętrznej. To działanie może być skuteczne w krótkim okresie, ale bez motywacji wewnętrznej pacjent może szybko wrócić do picia. Brak odpowiedniego wsparcia psychoterapeutycznego może prowadzić do nawrotów.
      Psychoterapia, zwłaszcza terapia poznawczo-behawioralna, jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia uzależnienia. Pomaga pacjentowi zrozumieć mechanizmy uzależnienia, pracować nad emocjami, które prowadzą do picia, zmieniać niezdrowe nawyki oraz rozwijać zdrowsze strategie radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami. Grupy wsparcia, takie jak Anonimowi Alkoholicy (AA), oferują pacjentom uczestnictwo w życiu wspólnoty i uzyskanie wsparcia ze strony osób, które przechodzą przez podobne trudności. Regularne uczestnictwo w spotkaniach grupowych zwiększa szansę na trwałą abstynencję.

      « powrót do artykułu
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W ostatnich latach zaszycie alkoholowe wywołuje sporo kontrowersji, nawet pośród terapeutów leczenia uzależnień. Metoda ta, niegdyś ciesząca się ogromną popularnością, obecnie wykorzystywana jest już znacznie rzadziej. Czy oznacza to, że zaszycie alkoholowe zupełnie nie sprawdza się w leczeniu alkoholizmu? Na pytanie to odpowiadamy w poniższym artykule, w którym opisujemy również, na czym dokładnie polega to rozwiązanie.
      Co warto wiedzieć o działaniu wszywki alkoholowej?
      Czym właściwie jest wszywka alkoholowa? To podskórny implant w formie jałowych tabletek, które zawierają substancję aktywną. W tym przypadku jest to disulfiram, potocznie nazywany esperalem. To wykorzystywany od dekad lek, który oddziałuje na metabolizm alkoholu, a dokładniej rozkład aldehydu octowego przez dehydrogenazę alkoholową. Wszywka alkoholowa, poprzez zablokowanie tego enzymu, wywołuje gwałtowny wzrost stężenia toksycznego aldehydu octowego, gdy tylko chory spożyje niewielką dawkę alkoholu. Konsekwencją tego jest pojawienie się objawów zatrucia, do których zalicza się:
      zaczerwienienie twarzy; uderzenia gorąca; nadmierną potliwość; bóle i zawroty głowy; lęk i niepokój; nudności i wymioty; spadek ciśnienia tętniczego; wzrost tętna; uczucie kołatania serca. Czy zaszycie alkoholowe może wyleczyć alkoholizm?
      Stanowisko ekspertów jest w tym przypadku jasne – wszywka alkoholowa nie jest skutecznym lekiem na chorobę alkoholową. Zaszycie alkoholowe nie leczy przyczyn alkoholizmu, a jedynie maskuje na pewien czas jego objawy. Czy oznacza to jednak, że nie warto korzystać z tego rozwiązania? Absolutnie nie!
      Zaszycie alkoholowe jest doskonałym uzupełnieniem profesjonalnej terapii uzależnień, zwłaszcza w jej pierwszych miesiącach. Metoda ta ułatwia alkoholikom utrzymanie abstynencji, gdy nie wykształcili oni jeszcze odpowiednich mechanizmów radzenia sobie z głodem alkoholowym. Wszywka alkoholowa jest zatem polecana jako element kompleksowego leczenia nakierowanego na długotrwałe utrzymanie trzeźwości.
      Jak przebiega zabieg zaszycia alkoholowego?
      Zaszycie alkoholowe jest zabiegiem zaliczanym do drobnych zabiegów chirurgicznych. Oznacza to, że musi być przeprowadzone przez lekarza, najlepiej doświadczonego chirurga. Skorzystanie z usług odpowiedniego lekarza daje gwarancje, że zabieg zaszycia alkoholowego będzie skuteczny, ale przede wszystkim w pełni bezpieczny.
      Na początku wizyty niezbędne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu medycznego. Ma on na celu ocenę ogólnego stanu zdrowia pacjenta, ale także wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zaszycia alkoholowego. Metoda ta nie jest polecana osobom, które:
      mają nadwrażliwość na substancję czynną lub substancję pomocniczą zawartą we wszywce; spożywały alkohol w ciągu ostatniej doby przed zabiegiem; chorują na chorobę niedokrwienną serca lub niewydolność serca; zmagają się z niewyrównanym nadciśnieniem tętniczym; zmagają się z chorobą lub zaburzeniem psychicznym, zwłaszcza z przebytymi próbami samobójczymi. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu specjalista dezynfekuje skórę w miejscu planowanego zaszycia wszywki. Najczęściej jest do skóra w okolicy pośladka, choć może być to także okolica łopatki bądź ramienia. Lekarz znieczula skórę i tkankę podskórną, a następnie wykonuje niewielkie nacięcie. Umieszcza w nim jałowe tabletki, a następnie zaszywa kilkoma szwami chirurgicznymi.
      Zaszycie alkoholowe w Warszawie? Wybierz mądrze!
      Zastanawiasz się nad skorzystaniem z zaszycia alkoholowego? Nie wiesz, czy ta metoda będzie dla Ciebie odpowiednia? Najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa ze specjalistą, który rozwieje Twoje wątpliwości? Doświadczonych w tym temacie lekarzy znajdziesz w KacDoktorze – warszawskiej firmie specjalizującej się we wszywaniu esperalu i odtruwaniu alkoholowym.
      Jak skorzystać z usług tej firmy? Wystarczy zadzwonić, by umówić się na dogodny dla Ciebie termin. Zaszycie alkoholowe w KacDoktorze wykonywane jest w nowoczesnym gabinecie w centrum Warszawy, z wykorzystaniem nowoczesnych i najlepszych jakościowo narzędzi.
      Próbujesz wyjść z nałogu alkoholowego? Zaszycie alkoholowe może pomóc Ci utrzymać abstynencję nawet przez kolejne 10 miesięcy!

      « powrót do artykułu
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Zaczynasz walkę z nałogiem alkoholowym? To Twoje pierwsze dni abstynencji i jest Ci wyjątkowo ciężko? Jeśli jesteś zmotywowany do zmiany i rozpocząłeś terapię alkoholową, wszywka alkoholowa może być pomocą, której potrzebujesz. Warto jednak pamiętać, że zaszycie alkoholowe powinno być przede wszystkim bezpieczne! Na co zwracać uwagę przy wyborze gabinetu lub kliniki? Gdzie można zaimplantować bezpiecznie wszywkę alkoholową w Warszawie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.
      Czym właściwie jest wszywka alkoholowa?
      Wszywka alkoholowa zaliczana jest do farmakologicznych metod leczenia alkoholizmu. Należy mieć na uwadze, że metoda ta, sama w sobie, nie leczy przyczyn nałogu alkoholowego. Jej działanie polega na wytworzeniu u chorego lęku przed negatywnymi skutkami sięgnięcia po używkę. W jaki sposób?
      Wszywka alkoholowa blokuje kluczowy etap metabolizmu alkoholu. Zawarty w niej związek aktywny hamuje aktywność dehydrogenazy alkoholowej – enzymu odpowiedzialnego za rozkład toksycznego metabolitu alkoholu, jakim jest aldehyd octowy. Zablokowanie dehydrogenazy alkoholowej i napicie się niewielkiej ilości alkoholu skutkuje nagłym wzrostem stężenia aldehydu octowego we krwi. Wywołuje to nieprzyjemne objawy zatrucie, takie jak:
      nadmierna potliwość; zaczerwienienie twarzy; uderzenia gorąca; nudności i wymioty; bóle i zawroty głowy; lęk i niepokój; spadek ciśnienia tętniczego krwi; przyspieszenie tętna. Planujesz zaszycie się? Wybierz mądrze gabinet!
      Zaszycie alkoholowe polega na umieszczeniu jałowych tabletek podskórnie i podpowięziowo. Najczęściej wszywka jest umieszczana w okolicy mięśnia pośladkowego, poprzez wykonanie niewielkiego, kilkucentymetrowego nacięcia. Właśnie z tego powodu zaszycie alkoholowe zaliczane jest do niewielkich zabiegów chirurgicznych i powinno być wykonywane jedynie przez doświadczonych chirurgów.
      Doświadczenie osoby wykonującej zaszycie jest podstawowym czynnikiem, który powinien decydować o wyborze miejsca implantacji wszywki alkoholowej. Od tego zależy nie tylko skuteczność, ale także bezpieczeństwo całego zabiegu. Należy pamiętać, że nawet niewielkie nacięcie może być przyczyną groźnych dla zdrowia powikłań, w tym zakażeń. Doświadczony i wykwalifikowany personel to gwarancja, że cały zabieg odbędzie się z zachowaniem niezbędnych zasad higieny i bezpieczeństwa.
      Bezpieczna implantacja wszywki alkoholowej w Warszawie? Tylko u KacDoktora!
      Szukasz gabinetu lub kliniki w Warszawie, w której zaszyjesz się w pełni bezpiecznie? Możemy polecić Ci KacDoktora – firmę z wieloletnim doświadczeniem we wszywaniu Esperalu i wykonywaniu odtrucia alkoholowego. Usługi KacDoktora wyróżniają się wysoką jakością – stosowane przez nich preparaty są oryginalne i posiadają wszystkie niezbędne atesty. Zabieg implantacji wszywki alkoholowej przeprowadzany jest z użyciem znieczulenia miejscowego, dzięki czemu jest on dla pacjenta całkowicie bezbolesny. Co więcej, przy wszywaniu Esperalu specjaliści używają szwów samorozpuszczalnych, dzięki czemu nie trzeba przyjeżdżać na ściąganie szwów.
      Nowoczesny gabinet zabiegowy KacDoktora znajdziesz w centralnej części Warszawy. Na zabieg implantacji wszywki alkoholowej możesz umówić się przez telefon. Wystarczy, że zadzwonisz, a pracownik KacDoktora znajdzie dla Ciebie dogodny termin.
      Masz problem z utrzymaniem abstynencji? Skorzystaj z właściwości wszywki alkoholowej i zachowaj trzeźwość przez kolejne 10 miesięcy!

      « powrót do artykułu
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Nikogo chyba nie dziwi fakt, że alkohol jest używką wywierającą bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Pomimo tego, napoje alkoholowe znalazły stałe miejsce w naszej kulturze i tradycji. Czy można zatem sprawić, by ulubione trunki trochę mniej naszemu organizmowi? Oczywiście! Wystarczy skorzystać z odtrucia alkoholowego, które jest nie tylko skuteczną metodą leczenia kaca, ale także sposobem na zminimalizowanie szkodliwego wpływu alkoholu na zdrowie.
      Czym jest i jak działa odtrucie alkoholowe?
      Odtrucie alkoholowe, nazywane też detoksem, to procedura, podczas której do organizmu dostarczane są określone związki odżywcze z użyciem kroplówki dożylnej. Poprzez wkłucie dożylne, specjalnie dobrane preparaty przedostają się bezpośrednio do krwiobiegu, omijając przy tym układ pokarmowy. Podanie witamin i minerałów za pomocą kroplówki dożylnej umożliwia osiągnięcie ich całkowitej biodostępności, co przekłada się na niesamowite efekty. O ich szybkości i skuteczności świadczy fakt, że pacjenci korzystający z odtrucia alkoholowego odczuwają poprawę samopoczucia jeszcze w czasie trwania wlewu dożylnego.
      Skuteczność detoksu alkoholowego wynika także z jego składu. Nie od dziś wiadomo, że syndrom dnia poprzedniego to bardzo złożone zjawisko, na które składa się kilka mechanizmów. Nie można uzyskać wyraźnej poprawy samopoczucia, nie eliminując większości przyczyn rozwoju kaca. W związku z tym, skład odtrucia alkoholowego został tak skomponowany, by:
      •    nawadniać organizm;
      •    przywracać równowagę gospodarki wodno-elektrolitowej;
      •    wypłukiwać resztki alkoholu i jego szkodliwych metabolitów;
      •    wyrównywać hipoglikemię;
      •    redukować stres oksydacyjny;
      •    przyspieszać regenerację wątroby i układu nerwowego.
      Kto szczególnie skorzysta z właściwości odtrucia alkoholowego?
      Potrzebujesz dojść do siebie po weselu? A może straciłeś nieco kontrolę podczas ubiegłonocnej imprezy ze znajomymi, a czekają na Ciebie ważne obowiązki? Odtrucie alkoholowe to świetny sposób, by szybko stanąć na nogi po jednorazowym spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu, ale nie tylko! Działanie tej metody jest o wiele szersze i sprawdza się również w przypadku bardziej intensywnego spożycia alkoholu. Co to oznacza?
      Osoby pozostające w dłuższym ciągu alkoholowym są szczególnie narażone na wystąpienie zatrucia alkoholowego bądź syndromu odstawiennego. Odtrucie alkoholowe pomaga całkowicie wypłukać resztki alkoholu z krwiobiegu, a jednocześnie wspomaga regenerację organizmu, dzięki czemu zapobiega wystąpieniu groźnych incydentów.
      Odtrucie alkoholowe w Warszawie? Zaufaj profesjonalistom!
      Z detoksu alkoholowego najlepiej korzystać w sprawdzonych i zaufanych klinikach. Dlaczego? Wiąże się to przede wszystkim z bezpieczeństwem. Zabieg wymaga wykonania wkłucia dożylnego, podczas którego może dojść do niebezpiecznego zakażenia lub uszkodzenia naczynia krwionośnego, zwłaszcza, gdy czynność tą przeprowadza niewykwalifikowana osoba. Ryzyko groźnych powikłań wkłucia dożylnego jest zminimalizowane niemal do zera, gdy wykonuje je doświadczony lekarz lub ratownik medyczny.
      Jeśli szukasz odtrucia alkoholowego w Warszawie lub okolicach, możesz skorzystać z usług KacDoktora. To firma z wieloletnim doświadczeniem, której priorytetem jest bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów. Co istotne, KacDoktor umożliwia skorzystanie z detoksu alkoholowego z dojazdem do domu pacjenta. Wystarczy zadzwonić bądź skontaktować się z firmą za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista dojedzie pod wskazany adres już w 45 minut. Warto również podkreślić, że usługi KacDoktora dostępne są całodobowo, w każdy dzień tygodnia.
      Nie pozwól, by alkohol rujnował Twoje zdrowie! Skorzystaj z odtrucia alkoholowego i ciesz się dobrym samopoczuciem!

      « powrót do artykułu
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Wczorajsza impreza wymknęła się nieco spod kontroli, przez co Twój poranek przypomina koszmar? Czekają na Ciebie ważne obowiązki, jednak rozrywający ból głowy, pragnienie lub nudności nie pozwalają Ci wstać z łóżka? Walka z kacem nie należy do łatwych. Zanim jednak się poddasz, pozwól, że przedstawimy Ci metodę, która szturmem zdobywa popularność. Mowa oczywiście o detoksie alkoholowym z wykorzystaniem kroplówek dożylnych!
      Dlaczego detoks alkoholowy jest najskuteczniejszą metodą na kaca?
      Wypróbowałeś już niemal wszystkich metod na kaca i uważasz, że syndrom dnia poprzedniego należy po prostu przecierpieć? Nie musisz się męczyć i tracić cennego czasu – detoks alkoholowy pozwala pozbyć się objawów kaca w ciągu godziny! Być może brzmi to jak pusta obietnica marketingowa, a jednak metoda ta rzeczywiście działa. Skuteczność detoksu alkoholowego wynika z faktu, że koncentruje się on na wszystkich przyczynach powstawania kaca.
      Odpowiednio dobrane preparaty pozwalają na:
      •    wypłukanie resztek alkoholu i jego szkodliwych metabolitów;
      •    optymalne nawodnienie organizmu;
      •    uzupełnienie elektrolitów i glukozy;
      •    zneutralizowanie stresu oksydacyjnego;
      •    przyspieszenie regeneracji tkanek;
      •    objawowe uśmierzenie bólu i innych dolegliwości.
      Sekret odtrucia alkoholowego polega na podaniu związków odżywczych bezpośrednio do krwiobiegu. Umożliwia to pominięcie drogi pokarmowej i osiągnięcie znacznie wyższych stężeń substancji aktywnych w ustroju. Już od pierwszych minut detoksu, dobroczynne witaminy, minerały i antyoksydanty docierają do każdej tkanki organizmu. Nic zatem dziwnego, że po niespełna godzinie wszystkie objawy kaca znikają.
      Jak wykonuje się detoks alkoholowy?
      Odtrucie alkoholowe można wykorzystać nie tylko w leczeniu kaca. Procedura ta jest skuteczna również w przypadku zatrucia alkoholowego czy zespołu odstawiennego. Warto jednak pamiętać, by przed skorzystaniem z detoksu alkoholowego  skonsultować się z lekarzem. Specjalista powinien ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta, a także upewnić się, że podawane związki nie wejdą w interakcje z przyjmowanymi przez niego lekami.
      W przypadku zdrowia nie warto decydować się na półśrodki. Wybierając klinikę oferującą odtrucie alkoholowe należy więc upewnić się, że zabieg wykonują tam osoby z wykształceniem medycznym. Doświadczony lekarz lub ratownik medyczny dobierze dla Ciebie odpowiednie preparaty, a także zadba, by cała procedura wykonana została z dbałością o wszystkie zasady higieny i bezpieczeństwa. Zyskasz wtedy także pewność, że wkłucie dożylne wykonane będzie szybko i bezboleśnie.
      Detoks alkoholowy w Warszawie? Wybierz profesjonalistów!
      Zastanawiasz się nad odtruciem alkoholowym, jednak wydaje Ci się, że usługa ta jest trudno dostępna? Nic bardziej mylnego! Obecnie detoks jest dostępny w każdym większym mieście. W samej tylko Warszawie odtrucie alkoholowe oferuje kilkanaście firm! Jak zatem wybrać tę najlepszą, której można w pełni zaufać? My postanowiliśmy obdarzyć zaufaniem najczęściej polecaną przez pacjentów firmie, czyli KacDoktora.
      Tym, co wyróżnia KacDoktora, to fakt, że doświadczony lekarz lub ratownik medyczny może przyjechać bezpośrednio do domu pacjenta. Wystarczy szybki telefon bądź kontakt przez stronę internetową, a specjalista pojawi się pod wskazanym adresem już w 45 minut. Co więcej, pracownicy firmy KacDoktor doskonale wiedzą, że imprezy niekiedy kończą się w bardzo niespodziewanych godzinach, dlatego odtrucie alkoholowe dostępne jest całodobowo, w każdy dzień tygodnia.
      Nie musisz już walczyć z kacem sam – zadzwoń po specjalistę i popraw swoje samopoczucie w godzinę!

      « powrót do artykułu
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...