Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Żyję (choć co to za życie... ;)), dziękuję za wyrazy troski, ale czas ostatnio bardzo się kurczy i 24 godziny w dobie to zdecydowanie zbyt mało. Zmartwionych uspokajam, zaglądam często (choć bez logowania) i postaram się czasem głupi (jak to zwykle ja) komentarz napisać, a tych, którzy już zacierali ręce z powodu mojej nieobecności pozdrawiam równie serdecznie jak tych pierwszych.
Myślę, że zdecydowanie bez mojej osoby poziom KW i tak pozostaje (jak zwykle) na wysokim poziomie, podobnie jak komentarze szanownych (i PT) Forumowiczów.

P.S. Nie wiem czy umiejscowienie mojej skromnej osoby w Sprawach administracyjnych to nobilitacja, czy może niekoniecznie... ;)

ed. Przy okazji, może któryś z szanownych Forumowiczów podrzuci mi link na jakiś prosty opis (dla opornych) samby, a może szczególnie prostego klikalnego narzędzia do konfiguracji, bo grzebać w plikach konfiguracyjnych jakoś na starość mi się nie chce (no i skleroza).

Edited by Astro

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Astro said:

Zmartwionych uspokajam, zaglądam często (choć bez logowania) i postaram się czasem głupi (jak to zwykle ja) komentarz napisać, a tych, którzy już zacierali ręce z powodu mojej nieobecności pozdrawiam równie serdecznie jak tych pierwszych.

Myślisz, że masz tu wrogów? :) 

 

4 hours ago, Astro said:

Przy okazji, może któryś z szanownych Forumowiczów podrzuci mi link na jakiś prosty opis (dla opornych) samby, a może szczególnie prostego klikalnego narzędzia do konfiguracji, bo grzebać w plikach konfiguracyjnych jakoś na starość mi się nie chce (no i skleroza).

Zerknij na implementację SMB w pythonie z projektu impacket, szczególnie kiedy skleroza naprawdę doskwiera i nie masz głowy do haseł :) Cytuję z pamięci, może będziesz musiał wklepać dodatkowe komendy.

git clone https://github.com/SecureAuthCorp/impacket
cd impacket
pip install -r requirements.txt
cd examples

python3 smbserver.py coolstuff /home/astro/reactionless_drives

:)

Edited by cyjanobakteria
  • Upvote (+1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, cyjanobakteria napisał:

Zerknij na implementację SMB w pythonie z projektu impacket, szczególnie kiedy skleroza

Co za szczęśliwy zbieg okoliczności :D właśnie noszę ~9 giga pendrajwem bo rdp remmina nie umie w kopiowanie. 

W dniu 16.04.2021 o 07:35, Astro napisał:

Przy okazji, może któryś z szanownych Forumowiczów podrzuci mi link na jakiś prosty opis (dla opornych) samby,

Przy jednorazowych akcjach i dobrym łączu noszę przez chmurę. Google disk albo One Drive. Też może być szybciej niż penem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Jajcenty said:

Przy jednorazowych akcjach i dobrym łączu noszę przez chmurę. Google disk albo One Drive. Też może być szybciej niż penem.

Jajcenty, doprecyzuję, zanim wpakujesz się w tarapaty :) Impacket to jest zestaw ofensywny używany przy testach penetracyjnych przez redteam :) Nie polecałbym tego softu do zastosowań firmowych czy profesjonalnych. Może zostać oflagowany jako malware, a do tego nie jest bezpieczny z punktu widzenia innych użytkowników. Serwer SMB udaje, że wymaga uwierzytelnienia, po czym akceptuje dowolne hasze haseł i zrzuca je na terminal, co umożliwia ich łamanie. W środowisku innym niż domowe może to stwarzać zagrożenie. W pakiecie są też inne narzędzia, które mogą wprawić w konsternację Twoich kolegów z działu IT :)

Przypomniało mi się też, że można postawić w pythonie serwer HTTP jedną komendą. Czasami z tego korzystam do szybkiej wymiany plików.

python3 -m http.server
python3 -m http.server 8080
python3 -m http.server --directory /tmp/

 

Edited by cyjanobakteria

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę zakładać nowego wątku (po co?), ale wygląda mi, że coś nie teges z KW. I nie to, że słucham https://youtu.be/eauZzwt8Ci8
Wilk, liczniki jakoś ostatnio chyba coś nie teges, a osobiście nie wierzę, że użytkownicy (szczególnie przeze mnie cenieni) tak nagle opuścili przybytek. Może warto jakoś to wytłumaczyć? ;)

P.S. Owszem, majówka wiele znaczy, ale to już przed majówką było...:wacko:

 

Ups, działa. Albo zaczęło. ;)

P.S. No cóż, wypada jednak powiedzieć: do widzenia. Przynajmniej na jakiś czas. :) (wpisuję się w jakoś opanowujący KW trend)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O innych forumowiczach IMHO :D Tzn. o tym, co im siedzi w głowie :D

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...