Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Już wkrótce znana wszystkim pacyfka skończy 50 lat. Jubileusz przypada na 21 lutego. Po raz pierwszy symbol ten pojawił się na malowanych w domu bannerach i plakietkach. Tego dnia w Londynie odbywał się wiec Kampanii na rzecz Rozbrojenia Nuklearnego (Campaign for Nuclear Disarmament, CND).

Potem symbol wykorzystywało wiele protestujących ruchów, w tym hipisi, feministki oraz panki. Doczekał się on wielu twórczych rearanżacji.

Twórcy witryny Happybirthdaypeace.com przygotowują książkę opowiadającą o powstaniu oryginalnej pacyfki i jej wykorzystaniu na przestrzeni 5 dekad w różnych zakątkach świata. W ten sposób powstanie historia współczesnych protestów, zilustrowana wspaniałymi zdjęciami sposobów i miejsc wykorzystania symbolu i rysunkami znanych postaci: muzyków, aktorów, polityków, artystów oraz biznesmenów.

Część dochodu z jej sprzedaży zostanie przeznaczona na organizacje charytatywne działające na rzecz pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o krzyzu Nerona ktos tutaj slyszal?

 

dol4.gif

 

"Szesnastowieczny wizerunek szatana posiada na nakryciu głowy pięcioramienną gwiazdę , a w oczach krzyże Nerona. Oba te symbole były używane podczas czarnych mszy odprawianych przez satanistów".

 

Zrodlo: http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/symbol/symbol.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby 16 wieczny artysta , po wypiciu bimbru był jakimś autorytetem?? a może tak mu się narysowało?? a może tak mu ktoś kazał namalować?? - coś więcej o tym wiesz?? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzyż_Nerona :

Krzyż Nerona to krzyż na którym Św. Piotr został ukrzyżowany w rzymskim ogrodzie cesarza Nerona w 67 roku po narodzeniu Chrystusa. Dziś, gdy występuje w kole jest kojarzony z pacyfizmem

 

Fajnie, z jednej strony wybrali go sobie sataniści w średniowieczu (i używają do dziś), z drugiej pacyfiści w 1967r, i też używają do dziś.

Tylko nie wiem którym jest z tego przypadku (bo to na pewno przypadek) bardziej głupio ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W poniedziałek smerfy skończyły 50 lat. Ich "ojcem" jest belgijski rysownik Pierre Culliford, lepiej znany jako Peyo. Pierwszy komiks z niebieskimi stworkami powstał w październiku 1958 roku. Początkowo stanowiły one dodatkową obsadę serii Johan and Pirlouit, która ukazywała się w piśmie Le Journal de Spirou. W latach 60. szybko jednak zdobyły popularność i dorobiły się własnej historii.
      Dzięki zaangażowaniu Hanna-Barbera na srebrnym ekranie zadebiutowały w 1981 roku. Od telewizji amerykańskiej rozpoczęły swój szturm medialny. Dzieci w Hiszpanii znają je jako Pitufos, a w Niemczech jako Schlumpfen. Maluchy w Chinach zabawiały Nam Ching Ling, w Japonii swojskie Sumafa, a w Izraelu Dardassim. Peyo używał nazwy Schtroumpfs.
      Thierry Culliford, syn rysownika, podkreśla, że gdyby ojciec mógł zobaczyć, co się przydarzyło smerfom po jego śmierci (Peyo nie żyje od 15 lat), jak wielki sukces osiągnęły i jak ogromne zainteresowanie nadal wzbudzają, byłby dumny.
      Z okazji 50. urodzin niebieskich stworków ma powstać animowany film w wersji 3D, nowa kolekcja komiksów, a także odświeżona wersja bajek z lat 80. Jubileuszowe tournée smerfów rozpocznie się w rodzinnej Brukseli, potem obchody przeniosą się do Paryża i Berlina. Mieszkańcy grzybodomków będą też pomagać UNICEF-owi w walce o prawa dzieci i dostęp do edukacji. Już dwa lata temu ludzie i smerfy zajęli się wspólnie losem dzieci żołnierzy z Afryki.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...