Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Kosooki

Users
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About Kosooki

 • Rank
  Fuks
 • Birthday 05/06/1965

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Miedzyrzec Podlaski
 • Zainteresowania
  Niepoprawny istnieniowiec
 1. Bo bakterii wywołujących próchnicę wcale nie jest tak dużo. Wyeliminowanie dwóch lub trzech może w zupełności wystarczyć. A flora fizjologiczna zostanie nienaruszona.
 2. Wydaje mi się bardzo dziwne, że za możliwość użycia narzędzia do przestępstwa można zakazać prawnie jego używania. Każdy z was chyba posiada narzędzie niezbędne do gwałtu. Zgodnie z logiką przez was prezentowaną, prawo powinno wymagać od każdego z was rejestrowania każdego zgodnego z prawem użycia tegoż narzędzia ;D
 3. lucky_one - to nie jakieś wymysły ekonomiczne ale struktura popytu i podaży energii elektrycznej powoduje stosowanie elektrowni szczytowo-pompowych. Popyt jest mocno zmienny w trakcie doby (wyróżnia się szczyty ranny, popołudniowy i wieczorny oraz zdecydowane doły, największy jest między 22 a 6 rano gdy większość śpi). Z kolei podaż jest z elektrowni pracujących w systemie ciągłym, bo wtedy uzyskuje się najwyższą sprawność i najmniejszą emisję CO2 do atmosfery, także wszelkie filtry i katalizatory spalin optymalizuje się do takiego obciążenia. Prąd z elektrowni wiatrowych, słonecznych czy wodnych nigdy nie zapewnia ciągłości dostaw, co grozi blackautem. Elektrownia szczytowo-pompowa ma swoją nazwę od przeznaczenia - służy do dostarczania energii elektrycznej w trakcie szczytów zapotrzebowania, by nie trzeba było niepotrzebnie zwiększać mocy elektrowni pracujących w systemie ciągłym - więc funkcję ekologiczną też spełniają. PS. Z tą ekologicznością elektrowni na źródłach odnawialnych to bardzo dziwna sprawa jest - farmy elektrowni wiatrowych wytwarzają hałas powyżej 110 dB oraz masowo giną na nich przelatujące ptaki. Na zaporach wodnych biocenoza rzeki zazwyczaj jest niszczona (ostatnim hitem ekologicznym w stanach jest likwidowanie elektrowni wodnych właśnie dla odbudowy pierwotnej biocenozy rzeki), zaś koszty utylizacji ogniw fotoelektrycznych w ekologicznym reżimie są po prostu koszmarne (dlatego elektronika najczęściej obecnie jest pakowana na statki i wygróżdżana do oceanu u wybrzeży Somalii).
 4. Ocena błędu grubego i metodyka jego usuwania (wraz z adnotacją w analizie wyników) jest ściśle matematycznie określone w Metrologii (dla danych ilościowych), i żadnych skomplikowanych programów do tego nie potrzeba. Inna rzecz to badania bazujące na danych jakościowych (ale Metodologia też jest nauką o ściśle określonych zasadach)- ale tu z kolei największym problemem jest przedstawienie danych za pomocą wartości liczbowych, bo tylko na takich jak na razie może operować jakikolwiek program. Także znalezienie jakiegoś związku między zmiennymi na zasadzie olśnienia (słynne eureka Archimedesa) jest raczej w przypadku programu wykluczone. Jak zwykł mawiać mój profesor, z komputera dostajesz to, co do niego włożysz, tyle że, gdy jesteś dobry w programowaniu, to w formie o wiele łatwiejszej do zrozumienia niż surowe dane. PS. Opisać wyniki?? To znaczy zamienić dane ilościowe w jakościowe! Tylko po co? Ten kto to zaprogramował takiej zamiany do dalszej analizy nie potrzebuje, ten który nie zna algorytmu opisującego nie ma żadnych możliwości weryfikacji wyników - więc merytorycznie wypowiadać się nie powinien.
 5. Czyli program robi to, co obecnie magistranci - próbuje na podstawie mnóstwa danych znaleźć jakąś zależność statystyczną i na jej podstawie formułuje hipotezę Od czasu zaimplementowania prostych funkcji statystycznych w Excelu stało się to banalnie proste (chyba od 12 lat), ale nazywać zautomatyzowanie tego sztuczną inteligencją to przesada - samo napisanie programu, który zestawiał by zmienne ze sobą i szukał korelacji jest banalnie prosty, cała rzecz w mocach obliczeniowych. 10 lat temu, jak pracowałem na uczelni, uzyskanie wstępnej korelacji dla ok. 13 500 000 danych (przy 4 zmiennych) zajęło uczelnianemu serwerowi 7 godzin i poproszono mnie, by więcej go tak nie obciążać dla, jak to nazwano, eksperymentu programistycznego :
 6. Zawsze mnie zastanawia rachunek ekonomiczny takich działań ekologicznych. Czy przejechanie 150 tyś km (5 lat niezbyt mocnej eksploatacji pojazdu) jest tańsze czy droższe od porównywalnego pojazdu z silnikiem spalinowym? Bo energetycznie nie wydaje mi się możliwe, by przy 30% większej masie z założenia (akumulatory) i stratach na ładowanie i przetwarzanie energii ogólna sprawność była lepsza niż te 34% uzyskiwane z diesla. Entuzjastom ekologii zwrócę jeszcze uwagę na wysoki koszt utylizacji wszelkich obecnie stosowanych akumulatorów - właśnie ze względów ekologicznych.
 7. Zerivael - tak na godzinę. A później telefon do 3 przyjaciół, dwie talie kart i brydżyk do samego rana
 8. To znaczy, że lepiej do serwowania po sieci używaj któregoś z Linuxów
 9. Shane Macaulay obiecał, że w tym roku złamie Linuxa. Wystartował w ogóle w tegorocznej edycji PWN2OWN?
 10. Prognoza na 90 lat na podstawie danych ze 120 lat, do tego wycinkowych? Tworzą ją naukowcy silnie zabiegający o granty na swoje badania? : Następny Raport Rzymski. ;D PS. Panowie uwzględniają w swoich badaniach zwiększoną aktywność słońca?
 11. Już to widzę - najpierw odpalamy kobylastego OS-a, następnie idzie firewall i antywirus, teraz odpalamy niezależnie działającą przeglądarkę- to jakie zapotrzebowanie na moc obliczeniową juz mamy by przeczytać najnowsze doniesienia Kopalnii Wiedzy? A i tak się wszystko sypnie, gdy fachowcy od marketingu stwierdzą, że Gazela ma mieć możliwość zintegrowania się z officem, pocztą i organizerem microsoftu. :
 12. Już raz Intel sięgnął po całkowity monopol - i wtedy zjawił się AMD. Gdy AMD zbankrutuje może się okazać, że jego specjalistów przejmie nowy gracz na rynku, nie obciążony długami.
 13. No tak - powrót żydów do Izraela to nie był wielki ruch ludności - dobrze wiedzieć. Mniejszość arabska w państwie Izrael ma się doskonale, ma własnych posłów, zarobki takie jak żydzi, a nie obowiązuje ich służba wojskowa - po prostu pączki w maśle. Od lat 60 nie znane są przypadki by ktoś z mniejszości arabskiej w Izraelu wstąpił do bojowych organizacji Palestyńskich. Mówimy o Palestyńczykach i terytoriach Palestyńskich, które jeżeli nie są twardą ręką okupowane przez armię Izraela z łatwością zamieniają się w rejony rozbójnicze (vide Somalia). Jeżeli taki teren powstał by przy granicy z Polską, a najsilniejsi bandyci jako swój cel istnienia uznali by eksterminację Polaków, ciekawe jaką wtedy miałbyś opinię.
 14. Ponieważ to całkowity offtop krótko: żydzi w Izraelu są od początku danych historycznych dla tego rejonu. Pomimo wywożeń przez egipcjan, asyryjczyków, rzymian - zawsze wracali. Weź choćby dane dla populacji tych terenów z czasów pierwszej krucjaty - żydzi byli najliczniejszą grupą, i to oni otwierali bramy miast przed krzyżowcami. Migracja arabów na te tereny zaczęła się dopiero w VIII wieku. Jak dla mnie to arabowie są gośćmi. Co do Palestyńczyków - zamknięte są dla nich do osiedlania praktycznie wszystkie państwa arabskie (Liban jest za słaby by egzekwować własne prawo). Pozostałe państwa boją się by Plestyńczycy nie usiłowali się stać za pomocą kałachów klasą panującą na ich terenie. Takie doświadczenie ma za sobą Jordania, Liban, Syria, Tunezja, Kuwejt - więc dziwi mnie, że w tak kiepskiej sytuacji Palestyńczycy wybrali Hamas, którego pierwszymi decyzjami było zamknięcie granic z Izraelem i Egiptem, a następnie zapronowali jedyną słuszną drogę - idźcie i gińcie w imię Allaha. Hamasowi się nie dziwię - grają o władzę nad wszystkimi arabami.
×
×
 • Create New...