Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Latający samochód dostępny do testów

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Kitty Hawk, współfinansowana przez założyciela Google'a Larry'ego Page'a zaprezentowała latający samochód. Urządzenie „Flyer” zostanie udostępnione potencjalnym kupcom do testów.

Dyrektor wykonawczy Kitty Hawk Sebastian Thrun, który założył laboratorium Google X zajmujące się futurystycznymi projektami, twierdzi, że prowadzenie Flyera jest równie łatwe co gra w Minecrafta.

Naszym najbliższym celem jest zaproszenie niewielkiej grupy ludzi – potencjalnych kupców, internetowe osobistości, dziennikarzy – na próbne loty, mówi Thrun. Testowanie Flyera będzie odbywało się w kampusie Lake Las Vegas.

Cena pojazdu nie jest znana, ale Kitty Hawk już zbiera nań zamówienia na witrynie flyer.aero. Ten niewielki pojazd został wyposażony w 10 elektrycznych rotorów przyczepionych do skrzydeł. Pozwalają one na pionowy start i lądowanie. Testowe loty będą odbywały się nad wodą, maksymalna prędkość zostanie ograniczona do 32 km/h, a maksymalna wysokość nie przekroczy 3 metrów. W pozbawionym dachu kokpicie zmieści się jednak osoba.

Flyer powstał z myślą o łatwym sterowaniu i rekreacyjnych lotach nad wodą i niezamieszkanymi obszarami, czytamy na witrynie Kitty Hawk.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał coś do gadania to wolałbym żeby te 10 rotorów pracowało na większej wysokości niż 3 m. Chyba żaden człowiek nie chciał by się z czymś  takim spotkać. Ani też rotory nie chciałyby spotkać drzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pojazd ma - przynajmniej początkowo - latać nad powierzchnią wody, a nie lądu. Po niej raczej nie przechadzają się ludzie, więc ryzyko nieduże:)

Myślę, że może chodzić o wykorzystanie efektu, że na niewielkiej wysokości nad płaską powierzchnią siła nośna jest znacząco większa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekranoplan

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że to z tego powodu. Co jednakowoż bardzo mocno ogranicza zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Japońska firma SkyDrive rozpoczęła praktyczne testy latającego samochodu. Już za kilka miesięcy ma odbyć się publiczna demonstracja możliwości jednoosobowego futurystycznie wyglądającego pojazdu. Na razie prowadzone są testy w hangarze.
      SkyDrive już wcześniej testowała swój pojazd, jednak wówczas był on zdalnie sterowany. Teraz siedzi w nim człowiek. Prace są na tyle zaawansowane, że firma chce rozpocząć limitowaną sprzedaż swojego samochodu już w 2023 roku, a w 2026 ma się rozpocząć produkcja na pełną skalę.
      Firma SkyDrive to dzieło byłych inżynierów Toyoty. W 2017 roku koncern zainwestował w nią około 350 000 dolarów. Celem SkyDrive jest stworzenie "najmniejszego latającego samochodu na świecie". Obecnie testowany jest 1-osobowy prototyp, jednak na firmowych symulacjach komputerowych widzimy unoszące się nad miastem samochody, w których siedzą 2 osoby.
      Prototyp ma wysokość około 1,5 metra, jego szerokość i długość wynoszą po około 3,5 metra. Przypomina połączenie gokarta z dronem, gdyż twórcy wyposażyli go w cztery poziomo ułożone śmigła umieszczone w rogach samochodu.
      Ostateczna wersja pojazdu ma mieć długość 2,9 metra, szerokość 1,3 metra i wysokość 1,1 metra. Maksymalna prędkość latającego samochodu ma wynieść 100 km/h w powietrzu i 150 km/h na ziemi. Latający samochód będzie poruszał się na wysokości nie większej niż 10 metrów nad ziemią i wykorzystywał technologię pionowego startu oraz lądowania.

      « powrót do artykułu
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...