Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Włoski sąd ustanowił komórkowy precedens

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Długo i namiętnie. Dziwię się że przegapiłeś mimo iż się wtrącałeś Ja tam byłem sceptyczny ale ex nihilo w paru miejscach mnie przekona

Zaoponowałeś kiedy glaude zasugerował tunelowanie w kanałach jonowych. Spędziliśmy trochę czasu rozważając rozmiary jonów Na+, K+ czy Cl-.A teraz stawiasz tezę, że GSM rujnuje efekty kwantowe w pompie sodowo-ptasowej. Miałem nadzieję na jakiś konkret. W tej sytuacji pozostaje mi tylko zmałpować mojego wrednego promotora: skąd Pan to wie? Pan to jakoś zmierzył? Nie? To proszę podać kto zmierzył i kiedy. 

 

 

 

Jajcenty, co to znaczy duże białka ?

Dla mnie ATP jest już dużą strukturą, a co dopiero białka za 30 kDa. Ale masz rację,  to kwestia umowy - nie wiem czy takowa istnieje w biochemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaoponowałeś kiedy glaude zasugerował tunelowanie w kanałach jonowych. Spędziliśmy trochę czasu rozważając rozmiary jonów Na+, K+ czy Cl-.

Dokładnie - nie przyjąłem tego na wiarę :D. Ale jak napisałem: ex nihilo mnie w paru miejscach przekonał później.

Między innymi w tym. Zobacz w takim razie mój post z 19 września 2016, 12:38 z tamtego tematu gdzie napisałem:

 

Hmm. To jedno mnie zaskoczyło że natura sama znalazła sposób na schłodzenie jonów i pewną ich izolację od środowiska.

 

 

A teraz stawiasz tezę, że GSM rujnuje efekty kwantowe w pompie sodowo-ptasowej

Wypraszam sobie. Podałem przykład możliwego działania nietermicznego. To nie jest to samo co teza. To nie jest to samo co doświadczenie. Nie postawiłem tezy że rujnuje.

 

 

To proszę podać kto zmierzył i kiedy.

Przecież podałem linka :) ale nie do pompy sodowej.. bo to był tylko przykład :), ale do innych (na razie niewyjaśnionych) badań doświadczalnych, które jednakowoż potwierdziły oddziaływanie nietermiczne promieniowania EM.

No i litości Jajcenty. Tu nie jest laboratorium fizyczne. Tu możemy snuć dyskusje o wielu rzeczach których nie zweryfikujemy doświadczalnie ale może ktoś, kiedyś tak.

Tu pokazujemy możliwe związki. Jeśli wiele w organizmie zależy od zjawisk tunelowania a tunelowanie jak najbardziej zależy od pól EM to istnieje jak najbardziej możliwość związku pomiędzy polem EM a zdrowiem. Przy jednoczesnym wykluczeniu czynnika termicznego. Bo to jest tu istotą.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mikrofalówce powstaje fala stojąca, bo ma się od czego odbić, chyba wręcz celowo jest to tak zbudowane. Z komórki mamy falę "płynącą", więc promieniowanie powinno być w miarę jednorodne.
Chyba na KW było o tym (możliwe, że w komentarzach, a nie w artykule), że DNA w komórkach ulega uszkodzeniom cały czas, jednak drobne uszkodzenia są ignorowane aby nie zatrzymywać zbyt często innych procesów komórkowych. Gdy dołożymy odrobinę promieniowania zwiększającego uszkodzenia, to procesy naprawcze DNA ruszają i ostatecznie wychodzi zdrowiej niż jakby tego promieniowania nie było.
Może z tego wynikać, że umiarkowane używanie komórki działa prewencyjnie na mutacje. Ale to tylko takie moje luźne domysły.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Białka pompy, ATP, ADP są dość duże, gdzie tam jest miejsce na tunelowanie?

Tak tylko przypomnę co napisałeś - odnośnie jonów to jakoś nie pasuje... :)

 

mikrofalówce powstaje fala stojąca, bo ma się od czego odbić, chyba wręcz celowo jest to tak zbudowane. Z komórki mamy falę "płynącą", więc promieniowanie powinno być w miarę jednorodne.

Mamy tam miejsce formowania się fali, ciężka sprawa obliczeniowo dla mnie. Maxwell, a nie uproszczenia jak w dużej odległości. No i ja raczej o mikrofalówce nie pisałem :) Cały czas podtrzymuję, że oddziaływanie cieplne komórki jest znikome. Aczkolwiek jako grzejnik na jajka swoje robi :) Ale to już ogólnie jako gorący przedmiot a nie jako źródło promieniowania. Głowy się tak nie zagrzeje.

 

Może z tego wychodzić, że umiarkowane używanie komórki działa prewencyjnie na mutacje. Ale to tylko takie moje luźne domysły.

Mocno kontrowersyjny pomysł. Nawet jeśli takie zjawisko istnieje to zauważ że istotna jest granica poziomu promieniowania.

A mamy pełno tła promieniowania: od kosmicznego po radiowe.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wypraszam sobie. Podałem przykład możliwego działania nietermicznego. To nie jest to samo co teza. To nie jest to samo co doświadczenie. Nie postawiłem tezy że rujnuje.

Wybacz, musiałem coś źle zrozumieć. Napisałeś to tak kategorycznie, że się pogubiłem. Ale jeśli dać ostrzeżenie, że spekulujesz, to w porządku - nie mam o co pytać.

 

 

No i litości Jajcenty. Tu nie jest laboratorium fizyczne.

Tak to nie ma. Elementarna odpowiedzialność za słowa. Ja potem idę i wśród znajomych opowiadam głupoty bo wyczytałem na KW. Że zacytuję Osiołka: Shrek, ale ostrzegaj zanim pospekulujesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elementarna odpowiedzialność za słowa

Jakoś tam elementarnie odpowiadam. Ale zamiast lecieć od razu paplać znajomym - szukaj źródeł :D a jak Ci się nie chce to mów: bo Thikim tak napisał :D

Rozumiem też że odróżniasz część wywodów ze źródłami i bazujących na wiedzy od zwykłych forumowych przepychanek? Oraz całą gamę tego co pośrodku.

Żebyś miał co cytować kolegom bez strat autorytetu:

https://arxiv.org/pdf/1206.0637v1.pdf

:D

No i cytat cytatu Glaude z książki z tamtego tematu (tunelowanie na poziomie komórkowym, a więc powszechne). 100 MHz :D

 

Jim Al-Khalil i Johnjoe McFadden "Życie na krawędzi ..."; rozdział 8 (Umysł); podrozdział "Kwantowe kanały jonowe?"

To moja przeróbka wprowadzenia:

Kanały jonowe w neuronie mają długość 1,2 nanometra, zaś szerokość połowę tego. Takze nawet jony mogą się przeciskać przez niego tylko rządkiem (!).

Cyt.:

"A jednak wykonują to w iście niezwykłym tempie stu milionów na sekundę. A kanały są przy tym bardzo selektywne. Na przykład kanał odpowiedzialny za napływ jonów potasu do komórki przepuszcza tylko jeden jon sodu na dziesięć tysięcy jonów potasu, pomimo ze jon sodu jest mniejszy ..."

"To bardzo wysokie tempo transportu, połączone z ogromną selektywnością ...

W 2012 roku neurobiolog Gustav Bernroider, z Uniwersytetu w Salzburgu, wraz z Johannem Summhammerem, z Instytutu Fizyki Atomowej na Technologicznym Uniwersytecie Wiedeńskim wykonali symulacje kwantowe jonu przelatującego przez zależny od napięcia kanał jonowy [znajdują się na aksonie - mój dopisek] i odkryli, ze jon jest zdelokalizowany (rozmyty), gdy porusza się przez kanał: bardziej jak fala koherentna niz cząstka. A takze, ze fala tego jonu oscyluje z bardzo dużą częstością i przekazuje energię otaczającym białkom w pewnego rodzaju procesie rezonansu, tak więc kanał efektywnie działa jak CHŁODZIARKA JONÓW, która redukuje energię kinetyczną jonu o połowę. To efektywne chłodzenie jonu pomaga mu zachować zdelokalizowany stan kwantowy, utrzymując z dala dekoherencję i umozliwiając gwałtowny transfer poprzez kanał. Ma takze udział w selektywności, ponieważ stopień schłodzenia bedzie inny, gdy jon potasu zostanie zastąpiony jonem sodu: konstruktywna interferencja moze promować transport jonów potasu, podczas gdy destrukcyjna interferencja bedzie hamować transport jonów sodu. Zespół doszedł do wniosku, ze kwantowa koherencja gra NIEZBĘDNĄ rolę w przewodnictwie jonów poprzez kanały jonowe nerwu ..."

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Ale brniesz i brniesz :D

 

No to jeszcze raz:

 

 

Źródło ciepła powoduje podgrzanie.

A promieniowanie powoduje podgrzanie... i jonizację. I ta jonizacja jest różnicą.

 

Dla przyszłych pokoleń to uczynię, z małą prośbą może do Wilka, by zamieścić w FAQ coś w stylu:

  • pomyśl zanim napiszesz;
  • stasuj (zwłaszcza gdy istnieje od setek lat) poprawną terminologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem stasuję poprawną terminologię. Tak jak i Ty język polski :)

Dalej podtrzymuję te zdania. Myślę że rozwinąłem je w dalszej niecytowanej przez Ciebie części tak bardzo że nawet gimnazjalista by zrozumiał. Ale nie ktoś zawistny ;)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale czy korelacja ta implikuje jakiś związek przyczynowy? Osobiście podejrzewam, że w obecnych czasach osoby, które telefonów komórkowych nie używają są osobami "dysfunkcyjnymi umysłowo", wśród których pdpd występowania raka mózgu jest zdecydowane większe. ;)

 

Niekoniecznie, ale jednak korelacja na bazie 20+ milionów ludzi z lat 90-tych i początku milenium to coś więcej niż gusła, nie sądzisz? ;)

 

Swoją drogą, jak czytam Twoje pojedynki słowne z thikimem, to mam wrażenie, że 你是远离你淨土的 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

to mam wrażenie, że 你是远离你淨土的 ;)

 

Też tak podejrzewam. ;)


Ed. Trochę jednak poważniej, to Dełaczien nie jest miejscem, do którego należy dążyć. To stan umysłu, i to poważnie. ;)


Thikim, może zamiast upierać się przeczytaj:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Promieniowanie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Promieniowanie_jonizuj%C4%85ce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ed. Trochę jednak poważniej, to Dełaczien nie jest miejscem, do którego należy dążyć. To stan umysłu, i to poważnie. ;)

Tak, wiem, jako że jestem bardzo oczytaną osobą (znalazłem na Wikipedii przed napisaniem poprzedniego posta ;))

 

Od siebie dodam, że ta informacja o promieniowaniu, które aktywuje regenerację komórek jest super ciekawa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie dochodzi do zniszczeń, które nie mogą być już olane. Promieniowanie jonizujące samo z siebie nie uruchamia takich procesów.

Jeśli ekspozycja nie jest zbyt długa i zbyt mocna, to mechanizmy naprawcze dadzą sobie radę i wręcz poprawiają stan względem tego, co było wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...