Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Latający samochód zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich?

Rekomendowane odpowiedzi

W 2020 roku w Japonii odbędą się Igrzyska Olimpijskie. Z tej okazji firma Cart!vator pracuje nad... latającym samochodem, którego kierowca ma zapalić znicz olimpijski. SkyDrive to ma być jednoosobowym pojazdem o długości 3,5 metra i szerokości 1,3 metra. Zostanie wyposażony w trzy koła  oraz cztery śmigła służące do pionowego startu i lądowania oraz lotu. Pojazd ma zadebiutować w czasie ceremonii otwarcia Igrzysk, ale na tym się jego rola nie skończy. Jego twórca, Tsubasa Nakamura, ma nadzieję, że z czasem trafi on na masowy rynek.

Prototypowy SkyDrive został już zaprezentowany w 2014 roku podczas Maker Faire Tokyo. Prototyp był pięciokrotnie mniejszy od oryginału.

Inżynierowie z Cart!vator, grupy należącej do Toyoty, twierdza, że wystarczy im 30 milionów jenów (ok. 289 000 USD), by stworzyć prototyp zdolny do uniesienia człowieka.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro
Zostanie wyposażony w trzykoła i oraz cztery śmigła
na tym się jego rolanie skończy.

 

Byłem sceptykiem, ale już nie wątpię w latające samochody. ;)

 

P.S. Może warto zajrzeć w zgłoszenia, bo chyba coś nie działają…

Edytowane przez wilk
Poprawione dzień po. Spokojnie - zawsze będzie w końcu poprawione. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że to będzie po prostu quadrokopter z wózkiem wyposażonym w trzy kola. podobne latające konstrukcje istnieją, (wiem z YouTube;) ) problem taki sam jak zwykle - brak odpowiedniego magazynu energii. A brak energii podczas lotu jest "troszke" bardziej niebezpieczny niż podczas jazdy ;)

Edytowane przez ww296

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem taki sam jak zwykle - brak odpowiedniego magazynu energii.

Dlaczego zakładasz, że on elektryczny musi być? Wielowirnikowość nie wyklucza napędu spalinowego.

 

Ed.

Jednak elektryczny jest. No to sobie polatają...że hej.:D

Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie czterowirnikowcem jest na tyle skomplikowane, że nawet nie pomyślałem o innym napędzie niż elektryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro
Użytkownik wilk edytował ten post 26 październik 2016 - 19:42 Poprawione dzień po. Spokojnie - zawsze będzie w końcu poprawione. :)

 

Wilk, Ty spryciarzu. ;) Nie edytowałeś przecież mojego posta, a zwyczajnie dodałeś komentarz. Nie jest to zbyt dobry edukacyjnie przykład. :)

Gwoli ścisłości, skoro mówiłeś o "dniu", to czy miałeś na myśli dobę gwiazdową, czy też dobę słoneczną? Może mieć to fundamentalny wpływ (nie chce mi się szukać dokładnych timingów ;)) dotyczący kwestii: była doba, czy nie.

Dzień po jest zawsze lepszym doradcą. ;)

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z tą konstrukcją to nie tylko słaby magazyn energii, ale i niebezpieczeństwo.

Jeden wirnik pada i kaput.

Nie darmo MV-22 projektowali tyle lat i pochłonął tyle ofiar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...