Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Dropbox odłączy użytkowników Windows XP

Rekomendowane odpowiedzi

Dropbox ogłosił, że po 29 czerwca zaprzestanie dostarczania oprogramowania dla systemu Windows XP. Użytkownicy tego OS-u będą mogli korzystać z Dropboksa tylko do 29 sierpnia bieżącego roku. Po tej dacie dropboksowy klient dla Windows XP przestanie działać, a jego użytkownicy zostaną automatycznie wyrejestrowani. Będą mogli zarejestrować się ponownie po zainstalowaniu Windows Visty lub nowszej edycji systemu z Redmond.

Przed dwoma laty Microsoft zakończył wsparcie dla Windows XP. Firma zwykle zapewnia bezpłatne poprawki i łaty bezpieczeństwa przez 10 lat od premiery systemu. W przypadku Windows XP, ze względu na jego olbrzymią popularność, wsparcie przedłużono o dodatkowe 3 lata. Od czasu jego zakończenia nie są publikowane żadne bezpłatne poprawki, zatem użytkownicy systemu z łatwością mogą paść ofiarami ataków. Pomimo tego Windows XP jest wciąż jednym z najpowszechniej używanych systemów operacyjnych. Zdaniem NetMarketShare obecnie korzysta z niego 10,9T użytkowników internetu.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K....

no i znowu dużo roboty. Chociaż chyba to obejdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Dropbox w tym momencie umarł. Bzdura z tym zakończeniem wsparcia, bo POS jest wspierany jeszcze przez parę ładnych lat. To tylko pretekst nieudacznych devów, bo nic nie stoi na przeszkodzie, by soft dalej działał. Zwykłe wymuszenie ustawieniami przy kompilacji. Po drugie w czym problem, by aplikacja dalej mogła działać? Dobrze, że szpiegowski Win10 od razu nie wymusili. Specjalnie zmienią protokół, by przestał być kompatybilny? Shitowa firma i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jak nazwiesz działanie MS: kupujcie Office365 bo dajemy unlimited storage. Sorry, może i kupiliście z tego powodu ale likwidujemy unlimited storage :D

Są jakieś firmy non shit?

Jednak mimo to dropbox ma najsprawniejsze mechanizmy synchronizacji dla dysku w chmurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś firmy non shit?

 

Tonido (bez limitu + własne muza w domu i poza domem) + Tonido Sync 2GB na thikim.tonidoid.com działa na XP

hubiC od OVH - 30GB za free jeśli zarejestrujesz sie spod tego linka https://hubic.com/home/new/?referral=RFLGZA

Polecam... apka działa na XP, w linux (apka pod WINE + deamon w tle) i Android  :P

MEGA.nz 50GB

 

Polityka dropboxa jest dziwna skoro na 7,8,10 jest konkurencja OneDrive 5GB

Za to na XP ludziska sie kurczowo trzymali bo nie było wyboru. W tym ja bo dropbox mimo że daje niewiele działa bardzo sprawnie jako schowek "Download Hub" i ładnie transferuje po domowej sieci LAN.

Ale myśle że kto używa XP raczej nie ma skłonności do płacenia za usługe toteż goście pomyśleli że jeśli odetniesz pijawki odejdzie sporo klientów którzy nie generowali przychodu - same koszty. Poza Microsoftem jest klient który lubi płacić MacOS, OSX. Microsoft tnie koszty ogranicza przestrzeń na OneDrive, Wuala splajtowało, copy.com splajtowało.. WP.dysk nie wyszło z fazy testów, Ubuntu One nie istnieje, SugarSync nie ma opcji darmowej. Box.com jedynie interfejs przeglądarkowy i apke pudełkową.

Google Drive 15GB jest dla każdego kto ma androida to wybór najbardziej oczywisty i kładzie konkurencje na deski. Ponad to Google Keep, Docks itd. Za to na OSX Dropbox musi konkurować z iCloud.

Lepiej obniżacz koszta żeby nie wypaść z rynku.

 

Gdyby nie fatalna apka na windowsa onet.dysk byłby znośny poza tym działa jako płatna usługa w sieci Play

Detale opisałem na pclabie.

Edytowane przez Stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tonido nie znam. Z tego co czytam to przechowuje pliki lokalnie. Odpada. Jakbym chciał lokalnie to bym sobie serwer postawił.

hubiC - z ofertą 50 euro za 10 TB (albo na odwrót) brzmi ciekawie.

Aczkolwiek to z Windows XP dotyczy maszyny wirtualnej i tu sobie to obejdę dodając folder z Win 10 do VirtualBoxa i będę miał.

Natomiast patrząc dalej szukam czegoś od 2 TB w górę w rozsądnej cenie.

MS daje 5 kont po 1 TB więc w razie czego to sprawdzę jak się sprawuje korzystanie z kilku kont :D

Docelowo i tak sobie sam zrobię serwer, z > 10 TB. No chyba że w międzyczasie usługi przechowywania danych na tyle spadną cenowo że nie będę musiał jednak. A każdy rok przynosi tu ciekawe oferty.

Post jak widzę z 2013 więc trochę się zmieniło.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tonido nie znam. Z tego co czytam to przechowuje pliki lokalnie. Odpada. Jakbym chciał lokalnie to bym sobie serwer postawił.

 

Znowu czytasz po łebkach?

Znowu zrobiłeś to samo thikim - nie dajesz sobie szans!

 

Tonido działa lokalnie i bez limitów za darmo* paroma kliknięciami stawiasz "serwer" na Windows ale też działa zdalnie robiąc za "VPN" ściślej śp. Opera Unite. Tonido Sync jest usługą dodatkową w ramach konta dodając funkcjonalność Dropboxa. Serwer Tonido ma wbudowany Sync. Instalując samodzielną aplikacje kliencką Tonido Sync na innnym sprzęcie np. bardziej mobilnym netbooku masz dostęp do plików w katalogu TonidoSync synchronizowanych automatycznie z serwerem tak jak dropbox. Zdalnie poza domem! Analogicznie na OSX, Android itd.

Potrzebujesz na każdej maszynie więcej niż 200GB? Wirtualki chcesz stawiać... ?

Fakt że: brak 30 dni backupu starych wersji plików i pare innych wad ogólnie nie traktuje go jako alternatywy dla Dropboxa - hubiC tak traktuje. Tonido jest mi czymś więcej niż Dropbox, może być własnym "FTP" i własnym Deezerem i to bez limitów + własnym dropboxem. 15W router + 25W laptop = 64kWh/60 dni = 10zł/mc

 

Znałeś Opera Unite? Lacie Internet Space, laciehome.com, wymaga zakupu NAS tej firmy. WD My World wymaga zakupu NAS tej firmy. Alternatywą jest OwnCloud ale wymaga linuxowego serwera.

Wuala było odpowiednikiem Tonido Sync dla Lacie, znałeś Wuala? Teraz ma nazwe Farewell

NAS ma tą wadę że wrzucanie/pobieranie plików z laptopa troche trwa. Za to w Tonido laptop/netbook/mała stacjonarka z Windows XP może służyć za serwer więc jest znacznie szybsze, bardziej wygodne i idzie tanio wyrwać używki jakie dusza zapragnie.. nawet starusieńki Compaq TC1000 z Transmeta Crusoe może działać jako serwer. Relikt przeszłości.. mam relikt jako okaz muzealny w stanie igła :)

 

Do plików na kompie masz dostęp bezpośrednio np. na głównym laptopie i możesz serwer zabierać ze sobą razem z wszystkimi plikami, ale gdy zostawiasz go w domu włączony dostęp poza domem do plików zapewniony jest przez tonidoid.com - nielimitowany przez przeglądarkę. Synchronizacja na dysku w wersji darmowej jest limitowana 2GB w wersji płatnej 200GB - serialnie wszędzie potrzebujesz synchronizować 2TB? Do pozostałych plików masz dostęp przeglądarką, jeśli wrzucisz muzę i włączysz indeksowanie to przykładowo odpalasz przeglądarkę na Androidzie wpisując np. thikim.tonidoid.com i słuchasz muzyki z własnego komputera domowego! Jest apka która udostępnia interfejs odtwarzacza, jest też galeria, screen share itp. Czego ty więcej byś chciał za darmo?

 

Polecam też BitTorrent Sync ale temat jest o XP więc skupiam się na XP.

 

Dropbox wykrywał sieć LAN i WAN, jednym klientom wysyłał na serwer a między kompami w sieci lokalnej LANem. Tonido wymaga zdecydowania w apce Sync czy podajesz adres serwera jako IP czy thikim.tonidoid.com dla mnie to wada bo mam neta z Play i upload HSUPA w praktyce do najszybszych nie należy. Ale za to na byle jakim sprzęcie np. starym telefonie odpalam przeglądarkę loguje się do domu i nie potrzebuje Spotify. Korzystałem z tego notorycznie na Playbooku bo trudno o klienta DLNA na tym sprzęcie i nie było Spotify był jedynie Deezer. Dzięki Tonido, film bez konieczności wrzucania sambą via WiFi bo to troche trwało. Mając tablecik na Andku działa to tak samo jakby udostępniać apką Universal Media Server. Prawie tak samo ponieważ UMS ma konwersje formatów w locie, a Tonido trzeba przekonwertować filmy do formatu który jest obsługiwany przez klienta i to pewna wada.

 

Tonido Sync jest też ograniczone przestrzenią bo za darmo 2GB a w opcji płatnej do 200GB, taką opcje mam, rejestrowałem się gdy było testowe w 2013r :) Jest odpowiednikiem OwnCloud dla Windows bez konieczności posiadania Linuxa. OwnCloud ma klientów Sync na Windows ale serwer wyłącznie Linuxowy.

Podobnie jak OwnCloud masz limitowaną dyskiem przestrzeń z dostępem do plików + limitowaną opcje synchronizacji, Z tym że do OwnCloud potrzebujesz polskachmurka.pl a Tonido daje domenę w pakiecie gratis. Potrzebujesz czegoś więcej?

 

Post nie jest z 2013r tylko sprzed kilku dni nie podawałem adresu żeby nie robić konkurencji wilkowi czy coś - apropo niusów IT. Więc sory że zmusiłem do szukania w sumie nie musisz czytać bo się powtarzam(hubica używam do synchronizowania apek) http://pclab.pl/kom83566.html=966958

BTW. Microsoft redukuje darmową przestrzeń z 15 do 5GB

http://pclab.pl/news69391.html

 

Mam ofertę(chociaż nie wiem czy zgodna z licencją) :P- popełniłem błąd w wyborze hostingu i domeny na onecie mam 2 kody na OnetDysk 100GB, free jest 5GB jeśli ktoś z was potrzebuje - odsprzedam tanio. Ale nie polecam bo jeden kod wykorzystałem podczas testów, na XP z HDD to koszmar, desktopowa apka psuje człowiekowi krew(zamieniłem się we wściekłego wilkołaka testując). Jeśli masz SSD i potrzeba niezależnej od Googla synchronizacji fotek z Androida to będzie okej. W Play po wykupieniu usługi jest transfer bez limitu + dodatkowa przestrzeń. Można ją wykupić do umowy telefonicznej i internetowej (Play Online) - w pewnych scenariuszach lepsze od dropboxa.

 

Tak czy owak nie rozumiem mając takie potrzeby wykupując płatną usługę thikim nie stać Cie na Windows 10?

Poza tym już lepiej byłoby wykupić płatny hosting i łączyć się FTP np. Swish daje przeglądanie SFTP w explorerze jakbyś miał lokalny system plików. Są rozmaite FTPBox mase programów do synchronizacji. Mając własną domenę można zrobić funkcje Dropboxa bez polegania na widzimisie jakiejś firmy. WinSCP i jest synchronizacja. Poza tym jak chcesz wirtualizować 10 z XP? Masz 64 bit? Czyli zapewne masz VT albo AMD-V

Ona wymaga 64 bitowca, wymaga SSE2, CMPXCH64 dlaczego z thakim procem trzymać się XP?

http://superuser.com/questions/931742/windows-10-64-bit-requirements-does-my-cpu-support-cmpxchg16b-prefetchw-and-la

Mi się nie udało wirtualizować 10 nawet  z PCBSD bo sypał błedami przed instalacją..

 

Szczerze to nie mam sił powielać poszukiwań odtwarzać wszystkie alternatywy które testowałem.

Piszę z myślą o czytelnikach nie tylko o Tobie. Mam nadzieje że dzięki temu znajdziesz coś dla siebie.

Wpisujesz w google: Dropbox alternative.to i wyskakuje cała lista usług ;)

HubiC jest mi najlepszą z nich i ma apkę na Androida ;)

Polecam chociaz, minimalnie ale jakby dropbox działał szybciej (bodaj przez point to point na LAN) i miał lepsze mechanizmy wykrywania "kolizji", przenoszenia plików, zmiany nazw katalogów itd. 

 

PS chomikuj.pl :P

Edytowane przez Stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wpisujesz w google: Dropbox alternative.to i wyskakuje cała lista usług

jakie są minusy oferty Amazona? Od pół roku noszę się z zamiarem i nie wiem czy stawiać własnego NASa czy wziąć "unlimited everything"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu Stanley nie rozumiesz słowa pisanego albo czytasz po łebkach - co nie dziwi i nie jest niczym nadzwyczajnym ale to że jednocześnie to innym zarzucasz jest już także hipokryzją.

Nie zrozumiałeś że z Dropboxem na XP to ja sobie poradzę mimo lekkiego wkurzenia. Jak to już wyjaśniałem.

Najwidoczniej nie zrozumiałeś też że poza tym napisałem o czymś innym. O sytuacji że potrzebuję >2 TB ale to nie ma nic wspólnego z Dropboxem. Zupełnie inny problem :)

Za ofertę dzięki ale zrozum dwie rzeczy.

Dropboxa używam do małej ilości danych na wielu systemach. I z tym sobie poradzę.

Moje potrzeby w drugiej kwestii to są terabajty, ale to musi być nie lokalne i w miarę tanie oczywiście (nie pisałem wcześniej ale prezentacja w postaci galerii zdjęć jest konieczna). Póki co stawiam na 5 razy konto MS po 1 TB, czyli 5 TB maksimum.

 

Do plików na kompie masz dostęp bezpośrednio np. na głównym laptopie i możesz serwer zabierać ze sobą razem z wszystkimi plikami, ale gdy zostawiasz go w domu włączony dostęp poza domem do plików zapewniony jest przez tonidoid.com - nielimitowany przez przeglądarkę.

Po co to piszesz? Dalej nie rozumiesz że ja o tym wiem i mi to nie pasuje?

Powtórzę: jak bym tak chciał to bym sobie serwer postawił - tonidoid do niczego by mi nie był potrzebny.

 

 

Poza tym jak chcesz wirtualizować 10 z XP?

Czy Ty czytasz w ogóle co piszę? Tzn. wiem że nie zrozumiałeś.

Po prostu mam Windowsa XP jako wirtualkę na Windows 10. Mógłbym w zasadzie zrobić nowszy ale po co coś robić jak działa.

Więc na Windows10 ustawię sobie dropboxa i jego folder udostępnię jako transient czy machine folders do Windowsa XP. I będzie tak samo jakby windows xp miał dalej Dropboxa. Synchronizacja będzie działała w obie strony.

Tak więc polityka dropboxa trochę mnie wkurza ale jest to do obejścia bez nowego systemu i w zasadzie zajmie z 1 minutę plus odinstalowanie dropboxa.

 

 

Post nie jest z 2013r

Znalazłem inny post.

http://forum.pclab.pl/topic/925561-Nas-w-chmurach/

 

 

Tak czy owak nie rozumiem mając takie potrzeby wykupując płatną usługę thikim nie stać Cie na Windows 10?

To wiem. Plus za szczerość. Jeszcze jakbyś od tego zaczął post :D

Czy już wystarczająco wyjaśniłem czy jeszcze nie?

Jak nie rozumiesz: to zapytaj, zamiast pisać coś o nie czytaniu postów :D ( z czym trafiłeś oczywiście).

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thikim - O nieczytaniu postów nie odnosiłem się do tego tematu chociaż tak mogło zabrzmieć. To był przytyk do Twojej osoby na podstawie innych sytuacji bez mojego udziału, w tym jednej w której Ci zwróciłem uwagę  :)

EDIT: Ja też pojechałem po bandzie - sory.  To sie nie powtórzy bo znikam.

 

Nie pomyślałem, że masz scenariusz Windows XP w hyperwizorze.. udostępnianie katalogu wydało się zbyt oczywistą metodą by zatrudniać instancję apki. By płakać z tego powodu, szukać alternatyw firmy non-shit. Znaczy się Dropbox jest shit? Troche szacunku. 

 

PS Farewell faktycznie kiepsko czytam ale siara. Niezła to by była nazwa chumury "żegnaj chmuro"   :P

 

------------------------------

 

Dziekuje za klikanie w hubiC mam już 55GB to max(+5 osó B), teraz wasza kolej, wystarczy że dokleicie swój kod z 6 liter (w zakładce rekomendacji na hubic.com)  do linka: 

https://hubic.com/home/browser/referral=
Edytowane przez Stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...