Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Niezawodne MacBooki

Recommended Posts

Amerykański magazyn konsumencki Consumer Report przeprowadził badania niezawodności laptopów. W ankiecie wzięło udział 58 000 osób, a na podstawie udzielonych odpowiedzi stworzono ranking najbardziej niezawodnych laptopów kupionych w latach 2010-2015.

Najbardziej niezawodnym komputerem przenośnym na amerykańskim rynku okazał się MacBook Air, w którego przypadku odsetek awarii wynosi 7%. Na drugim miejscu uplasował sie MacBook Pro z odsetkiem awarii równym 9%. Ogólnie szacowany odsetek awarii (EFR) dla komputerów Apple'a to 10%.

Najlepszymi laptopami z systemem Windows są zaś maszyny z serii NV i LT produkowane przez Gatewaya. Odsetek awarii wynosi w ich przypadku, odpowiednio, 13 i 14 procent. Dobrze wypadł też ATIV Book Samsunga (14%) oraz ThinkPady Lenovo i XPS Della (po 15%). Z Consumer Report dowiadujemy się też, że droższy nie znaczy bardziej niezawodny. Na przykład w przypadku drogich laptopów z linii Envy produkcji HP odsetek awarii wyniósł 20%, podczas gdy tańsze HP Pavilion charakteryzowały się EFR rzędu 16%. Najgorzej wypadły laptopy z serii Y produkcji Lenovo, których EFR oceniono na 23%.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

W ankiecie wzięło udział 58 000 osób, a na podstawie udzielonych odpowiedzi

 

w oparciu o ten fragment mam spore wątpliwości co do jakości tego badania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak już działają ankiety. Nie wiem czy pytali serwisantów – byłoby to bardziej miarodajne, ale najprawdopodobniej pytali zwykłych użytkowników. Niestety zapewne userzy zgłaszali więc nie tylko faktyczne usterki w sofcie i sprzęcie, ale i swoje idiotyczne zachowania typu: zalał kompa i płacze, bo mu gwarancji nie uznali; zainstalował nową paczkę wirusów i płacze, że mu system źle chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D Mam notebooka Maca z 1993 r. Nie do zakatowania. Przez parę lat go stale używałem w różnych warunkach, bo i lasy i inne takie nie raz ze mną zaliczał. Od czasu do czasu zdarza mi się go odpalić - jakbym wczoraj wyłączył :) Oczywiście akumulator padnięty (max. 20-30 min. jak się go naładuje), ale na zasilaczu bezproblemowo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PowerBooka?

No tak ale trzeba wziąć pod uwagę że moja babcia miała rower sprzed wojny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano, 145B, serwisu nigdy nie oglądał, dokładnie zero problemów, nawet jednej zawiechy nie było. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...