Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Nietypowy incydent drogowy

Recommended Posts

Reuter informuje o – prawdopodobnie pierwszym w historii – incydencie drogowym, który niemal zakończył się kolizją dwóch autonomicznych samochodów. Jeden z pojazdów należał do Google'a, drugi był własnością firmy Delphi Automotive. Zdarzenie miało miejsce na San Antonio Road w Palo Alto.

O sprawie informuje John Absmeier, dyraktor laboratorium Delphi, który był pasażerem samochodu przygotowanego przez jego firmę. Gdy wyposażony w lasery, radary i kamery Audi Q5 z Absmayerem na pokładzie próbował zmienić pas, nagle drogę przeciął mu google'owski Lexus RX400h. Samochód Delphi musiał przerwać manewr.

Laboratorium Delphi znajduje się niedaleko siedziby głównej Google'a. Firma testuje swoje technologie na dwóch odpowiednio wyposażonych samochodach Audi. Google testuje ponad 20 pojazdów marki Lexus.

Obie firmy już wcześniej donosiły, że dochodziło do drobnych kolizji pomiędzy ich pojazdami, a samochodami sterowanymi przez ludzi. W większości przypadków ludzie najeżdżali z tyłu na autonomiczne samochody. Winnym kolizji nigdy nie był autonomiczny pojazd.

Tym razem po raz pierwszy w historii mieliśmy do czynienia z niebezpieczną sytuacją pomiędzy dwoma autonomicznymi samochodami.

Google nie komentuje powyższych doniesień.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe kto teraz dostał mandat za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, lub też za nie zachowanie szczególnej ostrożności przy zmianie pasa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostał ktoś kiedyś mandat za nie zachowanie szczególnej ostrożności?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba twórcy nie przewidzieli, że u ludzi jest też takie coś, co nazywa się uprzejmością :) Tego nie mają maszyny i czasem postępując nawet zgodnie z przepisami, mogą zapędzić się w kozi róg i spowodować kolizję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...