Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Krwawa rozgrywka

Rekomendowane odpowiedzi

Blood Sport to system do gier zanurzających, który wg twórców, zrewolucjonizuje krwiodawstwo. Krew jest pobierana od dawcy za każdym razem, gdy straci ją w grze.

Kanadyjczycy Taran Chadha i Jamie Umpherson sprawili, że skutki poczynań w grze wpływają na realne życie. Zawsze gdy oberwiesz w grze, z twojej żyły pobierana jest krew.

Większość kontrolerów do gier wideo trzęsie się, gdy zostanie się postrzelonym. Trzęsienie oznacza, że do kontrolera został przesłany sygnał elektryczny [...]. My przekierowaliśmy ten sygnał i wykorzystaliśmy do uruchomienia systemu pobierania krwi.

Obecnie trwa zbieranie funduszy na Kickstarterze. Chadha i Umpherson potrzebują 250 tys. CAD; na razie 37 osób zaoferowało im 3375 dolarów kanadyjskich. Do końca akcji pozostało jednak 39 dni.

Platforma Arduino zapewnia dopływ sygnału do systemu pobierania i pilnuje, ile krwi pobiera się od danej osoby (by takie wyliczenia były możliwe, na początku gracz wprowadza swoje dane: wiek, wagę i ewentualne schorzenia). Wkłucie i czuwanie nad przebiegiem gry to domena personelu medycznego.

Blood Sport zaprojektowano w taki sposób, by współpracował ze wszystkimi konsolami. Celem Kanadyjczyków jest stworzenie jednostki dla wielu graczy, którą będzie można przywozić na różne imprezy. Aby się to udało, Chadha i Umpherson chcą nawiązać współpracę z organizacjami medycznymi i zrzeszającymi graczy. Jeśli wszystko pójdzie z planem, premiera Blood Start będzie miała miejsce 17 marca w Toronto przy okazji promocji Battlefield Hardline.

 

 


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za chora paranoja wypaczająca całkowicie ideę krwiodawstwa. Może od razu użyć to w transplantologii. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego to nie zrewolucjonizuje i już tłumaczę dlaczego.

Donacja (pobranie krwi) wedle przepisów może trwać maksymalnie 10 minut. Można ja wydłużyć do 12 minut w wyjątkowej sytuacji tzn. przy powolnym, ale RÓWNOMIERNYM (!!!) przepływie.

 

Przy przepływie nierównomiernym w drenie dość często aktywuje się kaskada krzepnięcia. W zasadzie natychmiast przechodzi wtedy do worka i skrzep robi się z tej krwi, która w worku na wagomieszarce nie połączyła się jeszcze dobrze z antykoagulantem- najczęściej cytrynianem. Wygląda to w worku jak duży czerwony glut i nadaje się tylko do spalenia, bo tylko tak można utylizować odpady tkankowe.

 

To dlatego na wagomieszarce podczas donacji cały czas wyświetlany jest nie tylko dokładny czas poboru, ale nawet najmniejsze wahnięcia przepływu na fotokomórce.

  • Pozytyw (+1) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym krzepnięciem to fakt. W końcu wystarczą lekkie problemy z wkłuciem przy zwykłym pobieraniu i już wychodzą dziwne wyniki. W laboratorium tłumaczyli mi kiedyś, że wykrzepianie zaczyna się bardzo szybko...

 

Taran Chadha napisał mi w mailu, że na razie zbieranie funduszy na Kickstarterze zostało zawieszone i trwa wyjaśnianie sprawy. Panowie podejrzewają, że może chodzić np. o względy bezpieczeństwa, ponieważ na razie rozmowy dot. partnerstwa/współpracy z kliniką krwiodawstwa dopiero się toczą. W sumie w świetle tego, co powiedział Glaude, z powodów techniczno-fizjologicznych projekt ma chyba nikłe szanse na powodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...