Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
ZTNW

Deorbitacja ISS

Rekomendowane odpowiedzi

Siła grawitacji i odśrodkowa muszą się równoważyć - gdyby jedna z nich przeważała to ISS by uciekał w przestrzeń albo spadał. Flaku nic nie mówił o tym aby pomijać opór powietrza, tylko żeby liczyć grawitację i siłę odśrodkową dla wysokości gdzie on już nie występuje.

Swoją drogą ISS jest jednak hamowany resztkami naszej atmosfery i dlatego co jakiś czas potrzebuje korekty orbity. Zwyczajnie za nisko lata by nie miał z tym problemów. Gdzieś był wykres jak ISS opada z powodu hamowania o atmosferę i jak jest z tego powodu podnoszona wysokość jego orbity.

Jak się koryguje orbitę i jak nisko musiałby być aby spaść,albo jak wysoko aby odlecieć w przestrzeń kosmiczną(mam na myśli ISS)?I jak się podnosi orbitę ISS?

 

Dla potomnych:

 

 

 

Pogo, jeśli siły się równoważą, to wypadkowa siła znika. Zgodnie z pierwszą zasadą dynamiki sławnego (choć bardzo trudnego w charakterze, jak ja ;D) Newtona ciało takowe leci zwyczajnie po linii prostej (w cholerę).

 

Generalnie polecam ocalić resztki honoru i sięgnąć choćby na wiki.

co to jest wypadkowa sił,chyba sprawdzę na wiki z ciekawości,jak po linii prostej,chyba miałeś na myśli okrąg,czyli linię krzywą(chyba?)

 

Oboje macie racje. Pogo pisał o sile odśrodkowej, ona się równoważy z siłą grawitacji (w nieinercjalnym układzie współrzędnych związanych ze stacją). Pytanie było natomiast o siłę dośrodkową, której rolę pełni siła grawitacji.

Co to jest inercjalny,nieinercjalny układ współrzędnych?,poproszę o linki do informacji,które pomogą rozjaśnić moją niewiedzę!

 

Czy potrafisz wskazać FIZYCZNY powód siły odśrodkowej jak i wytłumaczyć fakt, że jako obserwator inercjalny NICZEGO takiego jak "siła odśrodkowa" nie widzę? ;) Gdybyś zahaczył o zasadę równoważności OTW, to może i bym się zgodził. ;)

Obserwatot inercjalny,zasada równowartości OTW-co to takiego?

 

Bo ta wredna grawitacja nie pozwala. ;)

 

 

 

 

Ciekawe postawienie sprawy, Nie zaryzykowałbym stwierdzeniem, że jakikolwiek układ "sam w sobie" jest źródłem siły.

 

 

 

 

Nieczego takiego nie sugeruję. Jeśli już, to rozwagi w stosowaniu pewnych terminów. ;)

Jakich konkretnie terminów?"jest zródłem siły"-co to znaczy?

 

I słusznie prawił Twój profesor (choć nie do końca, bo jednak Einstein ;)). Ta jak najbardziej konserwatywna własność to zasada inercji, czyli właśnie pierwsza zasada dynamiki. :) "Wrażenie" i "pozorność" nieco ujmuje dramatyzmu akcji jak czołowe bicie samochodem (a dziękuję, żyję, tylko cztery dni w szpitalu :)). Oczywiście (jako już właściwie "konserwatysta") zaobserwowałem, że cholerna szyba przednia rzuciła się na mnie. :D

 

 

Jaki tam wentylator Panie! Wewnętrzne skraje takiego dysku akrecyjnego wokół białego karła to wentylator (by o bardziej zwartych obiektach nie wspomnieć). Swoją drogą, skoro tak bardzo przeszkadza niektórym układ inercjalny, to w takim układzie nieinercjalnym związanym z ISS, w którym ISS oczywiście spoczywa, nie ma żadnego wiatraka. Ot najwyżej drobne orbitowanie kropelki coli wokół pełnej butelki. ;)

 

Edit: pomyślałem jednak, że może nie wszyscy "łapią" dowcip, zatem małe odniesienie do:

Przyciąganie grawitacyjne w ISS jest jedynie jakieś 13% mniejsze niż TU, na Ziemi.

Co to znaczy dla astronautów poza tym,że nie przyciąga ich tak mocno siła grawitacji?

Sorry,że nie ująłem wszystkich komentarzy,ale nie mam tyle czasu i chęci na wszystkie,myślę,że to i tak za dużo.Mam kolejne pytanie:Czy któraś z prędkości kosmicznych ma znaczenie dla ISS(ta np.mówiąca o byciu satelitą Ziemi),czy to inne prawo/a fizyki tu działają(oprócz siły grawitacji i dośrodkowej)?Przepraszam,jeśli wyszedł za długi post.

Edytowane przez Mobilny-Wszechświat_SI2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale odpowiedź na każde ze swoich pytań, np. na wiki, znajdziesz w jakieś 30 sekund. Rozumiem, że niektóre artykuły mogą być dla Ciebie zbyt trudne, ale postaraj się poświęcić nieco czasu, by w miarę rozsądnie sformułować to, czego nie rozumiesz. Wówczas z pewnością spróbujemy (przynajmniej ja) pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się koryguje orbitę i jak nisko musiałby być aby spaść,albo jak wysoko aby odlecieć w przestrzeń kosmiczną(mam na myśli ISS)?I jak się podnosi orbitę ISS?

Co rozumiesz przez "spaść"? Właściwie to obecnie ciągle "spada" po spirali i właśnie dlatego mamy to korygowanie orbity, aby nie spadło do końca. Jak się to robi? Statek podlatuje do ISS, łączy się z nią i włącza silniki. Wlatuje na nową orbitę, zostawia co musi, rozłącza się z nią i leci spowrotem.

 

Układ współrzędnich inercjalny, to taki, w którym obowiązują zasady dynamiki Newtona. Nieinercjalny, to poruszający się względem inercjalnego z pewnym przyspieszeniem(lub obracający się w nim.) <Pewnie zaraz Astroboy znajdzie jakiś układ krzywoliniowy, który też nie jest inercjalny żeby pokazać, że moja definicja jest zła, ale tylko takie mi teraz przychodzą do głowy>. Układ nieinercjalny, to na przykład przyspieszający samochód(bo wciska Cię w fotel, a jeśli wziąć układ współrzędnych związany na sztywno z samochodem, to Twoje przyspieszenie jest równe 0, lub karuzela(bo pozorna siła odśrodkowa wypycha Cię na zewnątrz jeśli układ odniesienia zwiążemy z karuzelą) Układ nieinercjalny to taki, w którym nie obowiązują wprost zasady dynamiki Newtona. Aby liczyć dynamikę w nieinercjalnych układach współrzędnych za pomoca równań newtonowskich trzeba dodawać tak zwane siły bezwładności. Więcej znajdziesz na wikipedii, czy każdej książce do fizyki.

 

"Co to znaczy dla astronautów poza tym,że nie przyciąga ich tak mocno siła grawitacji?"

Hmm właściwie to dla astronautów nie ma znaczenia jak duża grawitacja tam jest. Jest ona tak, czy tak równoważona przez siłę odśrodkową(a astronauci działają w układzie odniesienia związanym ze stacją-układem nieinercjalnym, więc funkcjonują tak, jakby grawitacji nie było.

 

"Czy któraś z prędkości kosmicznych ma znaczenie dla ISS"

Tak, dla ISS ważna jest pierwsza prędkość kosmiczna, tylko że standardowo jest ona liczona przy ziemi, a żeby policzyć wymaganą prędkość ISS trzeba jeszcze raz przeprowadzić obliczenia, z których wychodzi pierwsza prędkość kosmiczna, tylko uwzględnić w nich wysokość na której znajduje się ISS.

 

A co to jest wypadkowa, to znajdzesz w podstawach rachunku wektorowego. Przydatna rzecz, jeśli interesujesz się fizyką.

Edytowane przez Flaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest ona tak, czy tak równoważona przez siłę odśrodkową(a astronauci działają w układzie odniesienia związanym ze stacją-układem nieinercjalnym, więc funkcjonują tak, jakby grawitacji nie było.

 

Takie trochę "flaki z olejem". ;)  Proponuję hasło "nieważkość" na wiki. Zdecydowanie wolę stwierdzenie, że jest ona w tym wypadku stanem ruchu WYŁĄCZNIE pod wpływem grawitacji (podobna sytuacja jak w spadającej swobodnie windzie). :)

Swoją drogą, czy nie odnosisz wrażenia Flaku, że ktoś Cię "testuje"? Ciekaw jestem, kto dał się wkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego słowa mi zabrakło. Dzięki.

 

Nawet bycie poddawanym testowaniu jest lepsze od robienia rysunku obudowy łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale odpowiedź na każde ze swoich pytań, np. na wiki, znajdziesz w jakieś 30 sekund. Rozumiem, że niektóre artykuły mogą być dla Ciebie zbyt trudne, ale postaraj się poświęcić nieco czasu, by w miarę rozsądnie sformułować to, czego nie rozumiesz. Wówczas z pewnością spróbujemy (przynajmniej ja) pomóc.

Okej,przeczytam,skoro trzeba,ale to nie kończy tej dyskusji!

 

Takie trochę "flaki z olejem". ;)  Proponuję hasło "nieważkość" na wiki. Zdecydowanie wolę stwierdzenie, że jest ona w tym wypadku stanem ruchu WYŁĄCZNIE pod wpływem grawitacji (podobna sytuacja jak w spadającej swobodnie windzie). :)

Swoją drogą, czy nie odnosisz wrażenia Flaku, że ktoś Cię "testuje"? Ciekaw jestem, kto dał się wkręcić.

Z tego,co jednak pamiętam,to także siła dośrodkowa też ma wpływ,powoduje,że ISS okrąża Ziemię,czy to prawda?A poza tym,czy na ISS nie ma przypadkiem mikrograwitacji?

 

Co rozumiesz przez "spaść"? Właściwie to obecnie ciągle "spada" po spirali i właśnie dlatego mamy to korygowanie orbity, aby nie spadło do końca. Jak się to robi? Statek podlatuje do ISS, łączy się z nią i włącza silniki. Wlatuje na nową orbitę, zostawia co musi, rozłącza się z nią i leci spowrotem.

 

Układ współrzędnich inercjalny, to taki, w którym obowiązują zasady dynamiki Newtona. Nieinercjalny, to poruszający się względem inercjalnego z pewnym przyspieszeniem(lub obracający się w nim.) <Pewnie zaraz Astroboy znajdzie jakiś układ krzywoliniowy, który też nie jest inercjalny żeby pokazać, że moja definicja jest zła, ale tylko takie mi teraz przychodzą do głowy>. Układ nieinercjalny, to na przykład przyspieszający samochód(bo wciska Cię w fotel, a jeśli wziąć układ współrzędnych związany na sztywno z samochodem, to Twoje przyspieszenie jest równe 0, lub karuzela(bo pozorna siła odśrodkowa wypycha Cię na zewnątrz jeśli układ odniesienia zwiążemy z karuzelą) Układ nieinercjalny to taki, w którym nie obowiązują wprost zasady dynamiki Newtona. Aby liczyć dynamikę w nieinercjalnych układach współrzędnych za pomoca równań newtonowskich trzeba dodawać tak zwane siły bezwładności. Więcej znajdziesz na wikipedii, czy każdej książce do fizyki.

 

"Co to znaczy dla astronautów poza tym,że nie przyciąga ich tak mocno siła grawitacji?"

Hmm właściwie to dla astronautów nie ma znaczenia jak duża grawitacja tam jest. Jest ona tak, czy tak równoważona przez siłę odśrodkową(a astronauci działają w układzie odniesienia związanym ze stacją-układem nieinercjalnym, więc funkcjonują tak, jakby grawitacji nie było.

 

"Czy któraś z prędkości kosmicznych ma znaczenie dla ISS"

Tak, dla ISS ważna jest pierwsza prędkość kosmiczna, tylko że standardowo jest ona liczona przy ziemi, a żeby policzyć wymaganą prędkość ISS trzeba jeszcze raz przeprowadzić obliczenia, z których wychodzi pierwsza prędkość kosmiczna, tylko uwzględnić w nich wysokość na której znajduje się ISS.

 

A co to jest wypadkowa, to znajdzesz w podstawach rachunku wektorowego. Przydatna rzecz, jeśli interesujesz się fizyką.

A gdzie szukać podstaw rachunku wektorowego?Poproszę o jakieś linki.Czyli układ nieinercjalny to synonim słowa względny czy nie?

1.

Wzór i definicja siły dośrodkowej:

 

Siła dośrodkowa - w fizyce siła powodująca zakrzywianie toru ruchu ciała, skierowana wzdłuż normalnej (prostopadle) do toru, w stronę środka jego krzywizny. Wartość siły określa wzór:

ac90753a2a5e5ed1ec88fc3ebaed7482.png

2.Definicja i wzór siły dośrodkowej:

 

Siła odśrodkowa w fizyce – jedna z sił bezwładności występująca w obracających się układach odniesienia. Układy takie zalicza się do układów nieinercjalnych.

Siła odśrodkowa wyrażona jest wzorem:

59ee6d03d4ce4b4237b3f3544f305660.png

Wartość siły określają wzory

142db5fc4f18d42521a5b2c5c22889ed.png Teraz razem pomyślmy,co wynika z tych równań i definicji,czy można na ich podstawie ustalić jeden,uniwersalny,czy nie?To pytanie kieruje do tych,co tu piszą!Nie zmieściły mi się wszystkie wzory,więc w kolejnych postach je napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.Wzór i definicja pierwszej prędkości kosmicznej:

 

Pierwsza prędkość kosmiczna to najmniejsza pozioma prędkość, jaką należy nadać ciału względem przyciągającego je ciała niebieskiego, aby ciało to poruszało się po zamkniętej orbicie. Z tak określonych warunków wynika, że dla ciała niebieskiego o kształcie kuli, orbita będzie orbitą kołową o promieniu równym promieniowi planety. Ciało staje się wtedy satelitą ciała niebieskiego.

Wyprowadzenie wzoru

Pierwszą prędkość kosmiczną można wyznaczyć zauważając, że podczas ruchu orbitalnego po orbicie kołowej siła grawitacji stanowi siłę dośrodkową.

27ea8b66a3fde6c402c119a7a05d7a07.png 362f05c157d5dd6beb3c8f70a67cc50f.png 34fb65993fac41b33c1a757e62d49adf.png

gdzie:

Gstała grawitacji, Mmasa ciała niebieskiego, m – masa rozpędzanego ciała czyli satelity krążącego wokół ciała niebieskiego, R – promień orbity satelity krążącego wokół ciała niebieskiego.

To tyle,czekam na odpowiedzi i wasze kolejne posty!I mam jeszcze jedno pytanie:czy te wzory się uzupełniają,czy wzajemnie wykluczają się?Nie wszystko rozumiem,jakieś hasła i fizyka oraz matematyka,niektóre zagadnienia są dla mnie nowe,niezrozumiałe!Może na tyle wzorów i definicji wystarczy,następnym razem wkleję linki po prostu zamiast się tak męczyć!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Og%C3%B3lna_teoria_wzgl%C4%99dno%C5%9Bci

http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3wnanie_Einsteina

Dodałem te linki,aby moje dane były kompletne,życzę miłej lektury!

Edytowane przez Mobilny-Wszechświat_SI2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciąganie grawitacyjne w ISS jest jedynie jakieś 13% mniejsze niż TU, na Ziemi.

 

No pacz.. A ja wyliczyłem, że siła odśrodkowa działająca na ISS to jakieś 0.87516 (dokładność przypadkowa) jej oryginalnego ciężaru. Co się dobrze sumuje do 1 z Twoimi 0.13 Przypadek? Nie sądzę. 

 

Pogo ma rację. Miał ją od początku. Podał prawdziwy warunek równowagi o który pytano. Mieszanie układami odniesienia. Powoływanie się na geodezję OTW niepotrzebnie zaciemnia sprawę prostą jak orbita kołowa.

 

Przy okazji: chętnie zobaczę poprawki wynikające z OTW i STW dla ISS w stosunku do klasyka Newtona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe wredny, ale już nie wytrzymam...

 

 

Co to jest inercjalny,nieinercjalny układ współrzędnych?,poproszę o linki do informacji,które pomogą rozjaśnić moją niewiedzę!
To chyba gdzieś tutaj: http://olx.pl/oferta/fizyka-6-klasa-podstawowa-anna-kaczorowska-CID751-ID2r6vN.html

 

 

Z tego,co jednak pamiętam,to także siła dośrodkowa też ma wpływ,powoduje,że ISS okrąża Ziemię,czy to prawda?A poza tym,czy na ISS nie ma przypadkiem mikrograwitacji?
W tym przypadku siła dośrodkowa <=> grawitacja. Mikrograwitacja to sytuacja gdy grawitację możemy zmierzyć, ale dla człowieka jest praktycznie niezauważalna, ma wrażenie, że jest w stanie całkowitej nieważkości. Mikrograwitacja jest w środku ISS, bo zwykła grawitacja równoważy się tam z siła odśrodkową - jak w swobodnie spadającej windzie...

 

Rachunek wektorowy to chyba matematyka gdzieś w gimnazjum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pacz.. A ja wyliczyłem, że siła odśrodkowa działająca na ISS to jakieś 0.87516 (dokładność przypadkowa) jej oryginalnego ciężaru. Co się dobrze sumuje do 1 z Twoimi 0.13 Przypadek? Nie sądzę. 

 

Pogo ma rację. Miał ją od początku. Podał prawdziwy warunek równowagi o który pytano. Mieszanie układami odniesienia. Powoływanie się na geodezję OTW niepotrzebnie zaciemnia sprawę prostą jak orbita kołowa.

 

Przy okazji: chętnie zobaczę poprawki wynikające z OTW i STW dla ISS w stosunku do klasyka Newtona.

Jakie zaś poprawki?i,kolejny skrót(którego nie rozumiem,ale się domyślam,że chodzi o Szczególną Teorię Względności),który może być niejasny dla niektórych z tego forum.Co to znaczy "Mieszanie układami odniesienia"?(chodzi o siłę grawitacji i dośrodkowej?)Kolejne terminy,których nie skumałem to "geodezja OTW",co to właściwie znaczy?A w jakich jednostkach wyszły wam te wyniki(kieruję te pytanie do Jajcentego i chyba Astroboya)?

Będe wredny, ale już nie wytrzymam...

 

 

To chyba gdzieś tutaj: http://olx.pl/oferta/fizyka-6-klasa-podstawowa-anna-kaczorowska-CID751-ID2r6vN.html

 

 

W tym przypadku siła dośrodkowa <=> grawitacja. Mikrograwitacja to sytuacja gdy grawitację możemy zmierzyć, ale dla człowieka jest praktycznie niezauważalna, ma wrażenie, że jest w stanie całkowitej nieważkości. Mikrograwitacja jest w środku ISS, bo zwykła grawitacja równoważy się tam z siła odśrodkową - jak w swobodnie spadającej windzie...

 

Rachunek wektorowy to chyba matematyka gdzieś w gimnazjum...

Co do linku,to podałeś mi adres sklepu,gdzie można kupić książkę z fizyki,a mi chodziło o informacje z sieci....Wektor to kierunek siły czy coś innego?(Kiedy są dwie siły,to ta trzecia,która powstaje w wyniku oddziaływania tych dwóch to właśnie wypadkowa,niewiem,czy an pewno,więc jakby co poprawcie mnie,jeśli mam rację,te dwie siły to dośrodkowa i grawitacji,a wypadkowa-siła,która powoduje,że ISS nie spada ani nie odlatuje)

Edytowane przez Mobilny-Wszechświat_SI2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No pacz.

 

No pacz jaka szkoda, że od samego początku nie wziąłeś się za tropienie prowoka, nasłańca, posiepaki i chytrusa jednego (czyli mnie), zamiast zajmować się "wyłączaniem" grawitacji w ISS. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pacz jaka szkoda, że od samego początku nie wziąłeś się za tropienie prowoka, nasłańca, posiepaki i chytrusa jednego (czyli mnie), zamiast zajmować się "wyłączaniem" grawitacji w ISS. ;)

 

HA! , Od początku tropiłem i usiłowałem dać łagodnie do zrozumienia, żeś w pośpiechu nie przemyślał wypowiedzi. Doceń proszę mistrzostwo z jakim posługuję się eufemizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam bardzo, bo zacne Jajcenty Twe zamiary, choć nie uchwyciłeś ni osoby, ni argumentów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Godmaker dostałeś bana na Google? O wiele szybciej byś sprawdził niż my damy radę odpisać. A podał adres sklepu, z książką, bo informacje takie jak "co to jest wypadkowa sił" i "co to jest układ inercjalny" powinien mieć każdy, kto idzie do szkoły średniej i nie jest to wiedza tajemna. Po wpisaniu w Google "rachunek wektorowy" masz pierdyliard linków do tego, o co pytasz. Ja rozumiem, że możesz być młody i jeszcze tego nie miałeś, ale to nie znaczy, że będziemy zastępować nauczycieli gimnazjum. Ja jestem w stanie zrozumiec, jak ktoś przerobił materiał i czegoś do końca nie zrozumiał i chce się upewnić/dopytać, ale nie będziemy na tym forum przeprowadzali lekcji z podstaw matematyki od początku, definicja po definicji, bo od tego są podręczniki/strony możliwe do odnalezienia w 30 sekund w wyszukiwarce.

Tutaj masz stronę z całą masą materiałów. https://pl.khanacademy.org/ Jak widzisz coś tutaj, albo na pierwszej stronie wyszukiwania Google, to przeczytaj zanim zapytasz.

 

Zwłaszcza przerób dynamikę i wektory(a jak chcesz gadać o astronomii to i grawitacja się przyda), bo te rzeczy to podstawowy język, w którym porozumiewają się ludzie mówiący o nauce. I nie bierz się narazie za Teorię względności. Większosć podstawowych zjawisk takich jak ruch ciał w kosmosie da się z zadowalającą dokładnością opisać dynamiką newtonowską, a jak nie wiesz co to wektor, a pytasz co to Teoria Względności, to trochę jakbyś nie umiał jeszcze chodzić, a chciał, żeby Cię nauczono pilotować odrzutowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem,jest coś takiego jak internet,ale mam prawo mieć własne opinię,poglądy i oceny i mogę pisać co chce,pod warunkiem,że nie łamię prawa.To ma być atak na mnie?Jeśli tak,to się nie boję!Zaraz wyjdzie,że ten temat jest niepotrzebny,bo po co marnować miejsce i czas na jego tolerowanie jak wszystko jest jasne!Zerknę na link w wolnym czasie skoro go podałeś.Nie obraziłem się na was ale zarzucacie mi niewiedzę,wy też z pewnością nie wiecie wszystkiego,więc dlaczego na mnie wszystkie żale i pretensje spływają?Nie pozwolę sobie na takie traktowanie mnie!Nie ukończyłem szkoły średniej,tylko gimnazjum,ale to nie znaczy,że jestem głupi,po prostu niektóre sprawy mnie przerastają!

Edytowane przez Mobilny-Wszechświat_SI2020
Usunięto zbędne, nieprawidłowe cytowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem,jest coś takiego jak internet,ale mam prawo mieć własne opinię,poglądy i oceny i mogę pisać co chce,pod warunkiem,że nie łamię prawa.

Własne poglądy to jedno a brak fundamentalnej wiedzy, którą można znaleźć w internecie to drugie.

Nie wyrażasz tutaj absolutnie żadnych swoich opinii, a jedynie "chwalisz się" brakami wiedzy i żądasz od nas abyśmy poświęcili czas na szukanie definicji i innych takich, które są bardzo łatwe do znalezienia w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem,że jestem idealny,ale jak zwykle zostało to żle zrozumiane.Znów się pomyliłem,właśnie miałem na myśli brak wiedzy,a nie to co napisałem,tylko nie umiałem tego ująć w słowach.A tak nawiasem mówiąc internet to nie jest tak idealnym żródłem wiedzy,nie mam na myśli,że nic wartościowego,merytorycznego nie ma w nim,ale trzeba uważać na to,co się czyta,bo może to wprowadzić w błąd ludzi.Nic od Was nie żądam,powtarzam to,co już mówiłem w tym temacie:Sami chcecie tu pisać,ja nie rozkazuję wam tu pisać,nie chcecie,to nie piszcie!
 

Edytowane przez Mobilny-Wszechświat_SI2020
usunięto pełne cytowanie wcześniejszej wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie o rachunek wektorowy to opinia, pogląd, czy ocena? My mamy prawo mieć Cię gdzieś, więc racz nie marnować naszego czasu na używanie Google za Ciebie. My nie wiemy wszystkiego, ale nikt nie pyta w poście o rzeczy, które jest w stanie znaleźć dobrze objaśnione w 2 minuty za pomocą wyszukiwarki. Wyobraź sobie, że ktoś pyta co post o rzeczy, które może znaleźć w tabliczce mnożenia. Siedziałbyś i ją przepisywał, czy za którymś razem kazał sobie sprawdzić samemu? Nikogo tutaj nie irytuje Twoja niewiedza, tylko sposób, w który chcesz się jej pozbyć. Jeśli łatwiej możesz ją zdobyć bez naszego udziału(bo wpisanie czegoś w wyszukiwarkę jest szybsze niż czekanie na odpowiedź na forum), to nie widzimy powodu, abyśmy siedzieli i wpisywali hasła w google za Ciebie. W ten sposób marnujesz czas nasz i swój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,moja wina,nie obiecuję,że nie powtórzy się to w przyszłości,ale się postaram,aby już unikać takich sytuacji!Niewiem,co jeszcze można by tu napisać(w tym temacie),żeby nie zamykać tego,więc jeśli minie pewna ilość czasu,to niech ktoś go zamknie,jeśli nikt nic nowego nie napisze!To tyle,dobranoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...