Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Antares eksplodowała po starcie

Recommended Posts

Rakieta Antares, należąca do firmy Orbital Sciences Corp. eksplodowała kilka sekund po starcie z należącego do NASA Wallops Flight Facility. To znajdujące się w stanie Virginia jedno z najstarszych centrów lotów kosmicznych. Zniszczeniu uległa rakieta oraz warty setki milionów dolarów ładunek, który miała dostarczyć na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Doszło też do poważnych uszkodzeń infrastruktury naziemnej. Na szczęście w wypadku nikt nie zginął

O zaopatrzenie nie musi się martwić też załoga ISS. Na dzisiaj zaplanowano start rakiety Sojuz, a jeszcze przed końcem bieżącego roku na Stację poleci kolejny pojazd towarowy, tym razem firmy SpaceX. To druga z cywilnych firm, której NASA zleca bezzałogowe misje na ISS.

William Gerstenmaier odpowiedzialny w NASA za wydział misji załogowych i operacji stwierdził: Mimo, że NASA jest rozczarowana, iż trzecia misja towarowa Orbital Sciences nie powiodła się, będziemy pracowali, by zrozumieć, co się stało. Załodze Międznarodowej Stacji Kosmicznej nie grozi niedobór żywności czy innych niezbędnych towarów. Podczas dwóch poprzednich tegorocznych misji Orbital Sciences udowodniła swoje wyjątkowe możliwości i wiemy, że są w stanie z powodzeniem przeprowadzić kolejną misję. Wystrzeliwanie rakiet to niezwykle trudne przedsięwzięcie, czerpiemy nowe doświadczenie z każdego sukcesu i każdej porażki.

Specjaliści nie wiedzą jeszcze, co było przyczyną eksplozji pojazdu Antares.

 

 


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwnie to wyglądało... kształt płomienia nagle się zmienił, jakby coś niepożądanego znalazło się w komorze spalania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie już przy zbliżeniu na moment zapłonu widać, że tam coś jest nie tak, jakby jedna dodatkowa eksplozja, a potem to kształt płomienia nie tyle się zmienia, co zwiększa w niekontrolowany sposób, jakby nieszczelność w układzie paliwowym albo awaria jakiejś osłony. Reszta to już ładna eksplozja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo uszczelka za 5 dolarów nawaliła… Szkoda tylko ładunku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...