Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

SSD z dziesięcioletnią gwarancją

Rekomendowane odpowiedzi

San Disk zaprezentował nową rodzinę wysoko wydajnych urządzeń SSD, Extreme Pro. Dyski są skierowane do graczy oraz osób zajmujących się obróbką wideo czy grafiki. Nie tylko zapewniają one wysoką wydajność i efektywność pracy, ale objęto je wyjątkowo długotrwałą, bo dziesięcioletnią, gwarancją.

 

W ramach rodziny SanDisk Extreme Pro zadebiutowały urządzenia o pojemności 240, 480 i 960 gigabajtów. Prędkość odczytu danych wynosi w ich przypadku 550 MB/s, a prędkość zapisu – 520 MB/s. Producent zapewnia, że dyski są w stanie wykonać podczas odczytu 100 000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS), a IOPS przy zapisie wynosi do 90 000.

 

Dyski Extreme Pro SSD mają 2,5 cala przekątnej i wykorzystują interfejs SATA 6Gb oraz układy MLC NAND Toshiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski mają średnicę (talerza), a nie przekątną - to nie monitory czy wyświetlacze. W dyskach SSD oczywiście nie ma talerzy, więc nie pisze się o średnicy, tylko o rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dyski mają średnicę (talerza), a nie przekątną - to nie monitory czy wyświetlacze. W dyskach SSD oczywiście nie ma talerzy, więc nie pisze się o średnicy, tylko o rozmiarze.

 

Jak patrzę na przeciętny obrazek SSD, to myślę o przekątnej. ;) No i jeśli dysk ma "średnicę", a nie ma talerza, to nie jest chyba dyskiem? ;) Nie wiem, może autor zmienił coś już w treści, bo nie widzę średnicy... Rozmiar również nie jest oczywisty. Długość, szerokość, czy wysokość? ;) Generalnie, dysk ma symetrię osiową. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar, nie wymiar, jak rozmiar buta czy biustonosza (żeby pozostać przy literze b, którą wredny edytor upiera się przerabiać na smileya). Autor popełnił "przekądną".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlinkowany artykuł nie wyjaśnia, co miałeś na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli szerokość szyny (co do ułamków mm ;) ) i standard zwany PCIe x4. Choć nie była to akurat ta karta/dysk. ;) Szło oczywiście, jak się domyślasz, o możliwości płyty głównej. I czym niby jest "standard"?

Edit: no i miałem na myśli oczywiście to, czym jest dysk (bez symetrii osiowej). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...