Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Zmiana rejestru pozwala instalować poprawki dla Windows XP

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki dokonaniu niewielkich zmian w rejestrze posiadacze 32-bitowego Windows XP prawdopodobnie będą mogli instalować poprawki pomimo zakończenia przez Microsoft wsparcia dla tego systemu. Jest to możliwe, gdyż koncern z Redmond będzie do roku 2019 wspierał system Windows Embedded PoSReady 2009, który korzysta z jądra XP. Zmiany w rejestrze spowodują, że mechanizm Windows Update będzie traktował XP jak PoSReady 2009.

Osoby, które zdecydują się na zastosowanie opisanego poniżej tricku muszą pamiętać, że nie ma gwarancji, iż wszystkie poprawki dla PoSReady 2009 będą działały. Ponadto opisany sposób jest przeznaczony tylko dla 32-bitowych wersji.

Posiadacze odpowiedniej wersji XP powinni znaleźć klucz HKLM\SYSTEM\WPA\PosReady i stworzyć tam wartość Dword o nazwie Installed oraz ustawić jej wartość na 1. Zmian można dokonać albo ręcznie, albo też stworzyć w notatniku następujący plik z rozszerzeniem .reg:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]

„Installed”=dword:00000001

Po uruchomieniu pliku zostaną przeprowadzone odpowiednie zmiany w rejestrze.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście byłbym sceptyczny i ostrożny przed taką zmianą. A już na pewno wyłączyłbym pierw automatyczne aktualizacje. Aktualizacje dla x64 też są możliwe, ale wymagają nieco więcej gimnastyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zrobiłem taką zmianę na jednym komputerze i do tej pory nic złego się nie dzieje - poza problemami z usunięciem tego wpisu z rejestru podczas normalnego działania systemu. Automatyczne aktualizacje mam ustawione na pobieranie i powiadamianie o potrzebie instalacji, więc nic się nie instaluje samo. Przy okazji instalatory aktualizacji kopiuję sobie na bok, a jak znajdę czas, to sprawdzę, czy i jak trzeba zmodyfikować ich skrypty instalacyjne *.inf, aby nie modyfikować rejestrów na innych komputerach z WinXP.

A może już ktoś to zrobił?

Edit: Zrobił tu: http://www.ryanvm.net/forum/viewtopic.php?t=10321

A tu jest link do oryginalnych polskich aktualizacji:

http://www.ryanvm.net/forum/viewtopic.php?p=137624&highlight=POSready+polish#137624

...czyli wystarczy zwykłe przepakowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie dziwię się, że firma wciąż wspiera systemy bankomatów. Ale chyba byłbym ostrożny przy aktualizacji (gdybym taki system posiadał) – a nóż mój komputer wypłaci jakiemuś nieznajomemu zawartość mojego konta? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer nie ma dostępu do zawartości mojego konta - ani z nożem, ani z widelcem.

Poza tym bankomat to ATM, a POS (point of sale/service) to terminal obsługi (sprzedaży), np. kasa fiskalna czy infokiosk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...