Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Naturalnej wielkości samochód z lego zasilany powietrzem? Czemu nie...

Recommended Posts

Raul Oaida, 20-letni geniusz-samouk z Rumunii, skonstruował z ponad 500 tys. klocków lego samochód zasilany powietrzem. Warto dodać, że nawet silnik powstał z tego samego zabawkowego materiału. Wyjątkami od klockowej reguły są koła oraz niektóre elementy nośne.

Wspólnikiem Oaidy został australijski przedsiębiorca Steve Sammartino. Auto powstało w Rumunii, ale testy przeszło już w Melbourne. Zachwyceni możliwościami wynalazku panowie nadali przedsięwzięciu huraoptymistyczną nazwę Super Awesome Micro Project. Na poświęconej mu witrynie internetowej można znaleźć informację, że maksymalna (osiągnięta) prędkość pojazdu to zaledwie 20-30 km/h (wszystko przez obawę, że dojdzie do wybuchu lego).

Oaida i Sammartino spotkali się w Internecie. Przedsiębiorca zdecydował się na poszukiwanie chętnych do crowd fundingu na Twitterze. Choć początkowo wspominał o 20 fundatorach wpłacających 500-1000 dol., po zapoznaniu się z prospektem ostatecznie znalazło się 40 australijskich inwestorów.

 

 « powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mógłby mi ktoś objaśnić, jak działa ten silnik "na powietrze"? Zbudował z klocków lego instalację przechowującą sprężone powietrze, które rozprężając się napędza pojazd, czy jak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zestawach lego są też butle, tylko nie wiem ile by ich trzeba było i jak dużo miejsca by zajmowały.

Osobiście nie widzę nic nadzwyczajnego w tym projekcie. Jakbym miał dość cierpliwości i klocków to sam bym zrobił coś takiego w wieku 12 lat.

Ciekawi mnie tylko konstrukcja nośna... na ile jest ona z klocków a na ile z innych elementów. Ja budując pojazd 4-kołowy o długości ok 1 metra musiałem zastosować konstrukcję bardziej przypominającą most niż samochód.

 

Osobiście użyłbym raczej silników elektrycznych (może dlatego, że nigdy nie miałem pneumatycznych klocków) a cała konstrukcja bardziej by przypominała zestawy lego technic sprzed lat... gdy tylko ogólny zarys sylwetki pojazdu był z klocków a reszta to dziury, przez które wszystko widać. Teraz jak oglądam zestawy w sklepach to wydają się bardziej zabudowane i mniej złożone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...