Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Superczyste zęby po 6 sekundach

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Blizzident opracowała szczoteczkę do zębów, która pozwala dokładnie umyć zęby i przestrzenie międzyzębowe w zaledwie 6 sekund.

Na początku na podstawie wycisku lub skanu wykonanego przez stomatologa tworzy się trójwymiarowy model zębów klienta. Później na tej podstawie powstaje "szyta na miarę" szczoteczka. Pomyślano o włoskach ustawionych pod kątem 45 st. zarówno do powierzchni zębów, jak i linii dziąseł.

Po włożeniu szczoteczki do ust należy zagryźć zęby i zacząć nimi zgrzytać. Zagryzanie umożliwia czyszczenie zmodyfikowaną techniką Bassa. Zgrzytanie na boki oraz w przód i tył zapewnia czyszczenie metodą Fonesa.

Pierwsza Blizzident kosztuje 299 euro. Na szczęście producent zaleca wymianę raz na rok, a późniejsze szczoteczki są już tańsze. Można się też zdecydować na regenerację za kwotę poniżej 100 EUR.

Podczas składania zamówienia na serwer producenta wysyła się 2 pliki zapisane w formacie .stl lub .cdr (po jednym dla żuchwy i szczęki).

Przez specjalne otworki/szczeliny można poprowadzić nić dentystyczną, dzięki czemu równocześnie szczotkuje się i nitkuje zęby. Uchwyt spełnia funkcję pojemnika na rolkę z nicią.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu szczoteczki do ust należy zagryźć zęby i zacząć nimi zgrzytać.

 

Metoda dobra dla młodych zębów, ale dla starych, startych zębów zgrzytanie chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Czy w wyniku starannego oczyszczenia nie odsłania się mikropęknięć?

Czy mleko nie jest tu najlepszym lekarstwem?

Przypomniała mi się pewna maksyma:

Nie chcesz iść do dentysty, to płucz zęby mlekiem.

Nie lubisz nie pij, ale płucz zęby mlekiem.

Pić nie musisz, ale płukać zęby mlekiem trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że na starych zębach nie da rady z takim czymś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie gryzoń i mi zęby przez całe życie nie rosną jak szalone. Jak ludzie będą wyglądać po x latach używania czegoś takiego? O.O Zęby im się nie zetrą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Wasze obawy biorą się pewnie z niefortunnie użytego tutaj słówka " zgrzytać" i automatycznego skojarzenia z tarciem szkliwa o szkliwo ( brrrr....).

Ta cud-szczoteczka za cud-cenę to taki.... bokserski ochraniacz na zęby z włoskami.

W innym opisie tego cudu zamiast "zgrzytać" zastosowano "potrząsać" :-).

Hmmm, mniej obrazowo, ale też nie tak zniechęcająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym, że ta cud-szczoteczka za cud-cenę robi cud-matematykę. Ustawia włoski pod kątem 45 stopni zarówno do powierzchni zębów, jak i linii dziąseł. Zapewne to już nanorobotyka. Ciekawe, jak ona testuje i przelicza te kąty. Do wiadomego odbiorcy - to sarkazm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekwencja: włoski - rzep - psi ogon.

I miota się ten rzep, jak mu ogon zamacha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o sekwencji mowa, patrzy mi tu na coś innego: włoski - kita - pióropusz - hełm - zakuty czerep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...