Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Randka i podróż w jednym?

Rekomendowane odpowiedzi

Praski przewoźnik, firma Ropid, zamierza wyodrębnić w składach metra wagony tylko dla singli.

Na razie nie rozstrzygnięto, czy wagon specjalny znajdowałby się we wszystkich, czy tylko w wybranych pociągach. Stołeczna spółka przeprowadzi wśród pasażerów sondaż i jeśli okaże się, że istnieje zapotrzebowanie na taką usługę, komunikacja miejska stanie się współczesną swatką jeszcze przed końcem tego roku.

Rzecznik Ropidu Filip Drapal podkreśla, że wagony dla samotnych mają być zachętą do przesiadania się z samochodu na metro. Chcemy zaakcentować, że transport publiczny to nie tylko sposób podróżowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wagony dla noszących śmieszne kapelusze i dla słuchających głośno muzyki. ;) Ech, co za głupi neologizm dla panny/kawalera, któremu teraz przykleja się jeszcze łatkę „poszukiwacza”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego głupi?

Jak ktoś nie będzie chciał, to wsiądzie do innego wagonu, ot co, albo ludzie będą to zlewać. Przecież nikt nikomu nie będzie kazał nosić oznaki "Jestem Singlem".

Rzecz może się fajnie wpisać w kulturę. Zobacz z drugiej strony - jaki mistrzowski marketing - dzieje się w Pradze, wiesz o tym w Polsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi z tego powodu, że w angielskim „single” to po prostu status związku: single/married/other (tu podpada: divorced/separated/widowed/etc.). Po naszemu to zwyczajny kawaler/panna. Ale nowomoda wytworzyła kolejny znaczeniowo status „single”, jako kogoś kto faktycznie jest sam (poza związkiem), ale z własnego życiowego wyboru (coś jak zadeklarowany kawaler/panna). Tutaj zaś dodatkowo przyklejana jest etykietka poszukiwacza, iż taka osoba faktycznie pragnie szukać drugiej połówki. W efekcie tego tworzy poplątanie z pomieszaniem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się sama idea, jest sympatyczna i dość zabawna :)

Natomiast realnie rzecz ujmując wątpię, czy to w ogóle miałoby szansę zadziałać. Bez względu na to czy jesteś singlem czy nie, to czy gdybyś był i miał okazję wsiąść do takiego wagonu, skorzystałbyś z tego? Wątpię czy znalazła by się chociaż jedna kobieta na tyle odważna (albo zdesperowana) by jechać w takim wagonie. Chociaż kto wie, Czesi to naród o odmiennej mentalności niż Polacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pradze to nie zdziwiłbym się gdyby tymi wagonami zaczęły jeździć dziewczyny takie, jak jedna co do mnie podbiegła kiedyś w nocy (tak w Pradze) i zaczęła dopytywać "Blow job? Blow job?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na najbliższy weekend wykupuje bilet do Pragi... :P

 

A tak na serio, to zakładam, że ani za darmo, ani nie skorzystałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skorzystałem, więc nie wiem czy za darmo... ale nie wyglądało na darmowe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kto pyta, nie błądzi, a przynajmniej wie :D

 

Chociaż zakładam, że jak popatrzyłeś, to odebrało ci ochotę ;)

 

Jednak mogło to znacząco podnieść twoje samopoczucie - skoro podeszła właśnie do Ciebie, to znaczy, że coś zobaczyła w tobie. Być może nie było to tylko dobre ubranie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie całkiem ładna była, młoda i dość skromnie ubrana jak na kurtyzanę... ale towarzystwo mi przeszkadzało w dopytaniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie policjantka w przebraniu. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach widzisz, to jest właśnie złośliwość rzeczywistości. Kiedy już trafi się ciekawa okazja, to zawsze nie w porę, nie w tym momencie co byłby dogodny ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...