Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Ocalone dzięki fortelowi

Recommended Posts

Zespołowi z Departamentu Ochrony Środowiska Australii Zachodniej udało się ocalić duże stado delfinów. Wykorzystano do tego nawoływania przestraszonego młodego ssaka.

Ponieważ zwierzęta pływały w płytkich wodach Zatoczki Wielorybników (Whalers Cove), groziło im unieruchomienie na plaży. By nie dopuścić do strandingu, ratownicy odłączyli od reszty delfinów oseska i umieścili go w głębszych wodach.

Ludzie obserwujący akcję z pokładu samolotu donieśli, że nawołujące młode zwabiło na otwarte morze ok. 150 dorosłych osobników. Podczas akcji zginął jeden delfin, reszta odpłynęła w siną dal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy śmierć tego osobnika była związana z tą akcja?

 

Według struktury bardziej niż treści artykułu źródłowego („One dolphin died in the incident.”) wynika iż niestety zginął podczas samej operacji, a nie w wyniku utknięcia i tłoku w zatoce. Nie wiem czy pozostawienie ich tam oznaczałoby większe straty czy też kosztowniejszą późniejszą akcję ratunkową, aczkolwiek było chyba jednak warto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio na liveleak ogladałam film gdzie strażnik ochrony zwierąt wabiąc z komórki glosem szczeniaka doprowadził matke /sunię/ do małych ukrytych w jakis gaszczach.uratowano wszystkie z miotu:)))czyli metoda stara a wykorzystanie z delfinami nowe:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...