Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Samsung szykuje pogromcę iPada?

Recommended Posts

Serwis BGR twierdzi, że Samsung przygotowuje 11,6-calowy tablet, który ma odebrać rynek iPadowi. Urządzenie będzie korzystało z systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich i trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Najprawdopodobniej zostanie zaprezentowane podczas lutowego Mobile World Congress.

Urządzenie ma charakteryzować się rozdzielczością 2560x1600 pikseli, zostanie wyposażone w dwurdzeniowy procesor Exynos 5250 taktowany zegarem o częstotliwości 2 gigaherców. To układ oparty na architekturze Cortex A15.

"You can talk the talk, but can you walk the walk" chciałoby się rzec. Ileż to już było ipad-killerów, iphone-killerów... A jakoś nic z tego nie wynika. Bo ipad-killer musi mieć przede wszystkim znakomitą baterię i zarządzanie energią tak, by dało się go używać równie długo jak ipada. W każdym innym przypadku magiczne gigaherce, wielordzeniowe procki i milion funkcji nie przekonają użytkownika do zakupu. Może jako zabawkę albo prezent komunijny - ok, ale nie do poważnego użytkowania.

Chłopaki z Samsunga dalej nie załapali, że zakup szajspada jest emocjonalny a nie racjonalny. Tak długo jak tego nie załapią, tak długo nie mają żadnych szans.

• Upvote (+1) 1

To fakt - robiąc po prostu lepszy tablet Samsung nic nie ugra. A stopień fascynacji słabiutkimi produktami Apple'a, i to pomimo poznania rzeczowych argumentów na "nie", jest przerażający, co widzę choćby po kolegach z pracy czy mojej dziewczynie :wacko:

Chłopaki z Samsunga dalej nie załapali, że zakup szajspada jest emocjonalny a nie racjonalny. ...

Nie uważam siebie za osobę kierującą się pobudkami emocjonalnymi zwłaszcza przy zakupie sprzętu komputerowego, drukarek, telefonów itp

Od około roku Samsung przekonał mnie do swoich produktów i aktualnie przed zakupem zawsze testuję produkty tej marki.

Pierwszą rzeczą jaką mnie miło zaskoczyć, był support drukarek dla Linuxa który był lepszy niż w przypadku HP.

Za Galaxy S również mogę poręczyć.