Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Głośny atak na RSA możliwy dzięki niedbalstwu

Recommended Posts

Analityk Rodrigo Branco z firmy Qualys uważa, że do głośnego ataku na RSA, podczas którego przestępcy ukradli z serwerów tokeny zabezpieczające, mogłoby nie dojść, gdyby nie... stare, niezałatane wersje Windows.

Branco uważa, że obecna w Windows technologia DEP (Data Execution Protection) powstrzymałaby atakujących. DEP to technologia, która zapobiega wykonaniu przez aplikację kodu przechowywanego w pewnych obszarach pamięci, oznaczonych jako obszary, z których kodu nie można wykonywać - przypomina Branco.

DEP została wprowadzona w Windows w... 2004 roku wraz z Service Packiem 2 dla Windows XP. Jest standardowo obecna w Viście i Windows 7.

W czasie, gdy doszło do ataku, RSA używała w większości pecetów z Windows XP SP 1. EMC, właściciel RSA, przyznał, że włamanie spowodowało straty w wysokości 40 milionów funtów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Specjaliści od zabezpieczeń w RSA nie potrafili nawet zabezpieczyć sami siebie poprzez skorzystanie ze zwykłego windows update? Czy tylko mnie to bawi do łez? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak się składa, że łatki Windows często tworzą jeszcze większe luki w systemie, więc moim zdaniem fakt, że nie "zabezpieczyli się" za pomocą Windows Update nie jest powodem do wyśmiewania tych właśnie "specjalistów".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie? Wiele dziur odkryto długo po zakończeniu wsparcia dla SP1, które nastąpiło raptem 5 lat temu. Raczej korzystali z SP1, bo nie chciało się im własnego softu przepisywać pod DEP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...