Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

The Daily - dziennik specjalnie dla iPada

Recommended Posts

Koncern News Corp. Ruperta Murdocha uruchomił dziennik The Daily, serwis informacyjny przygotowywany tylko w formie elektronicznej i przeznaczony dla użytkowników iPada. Nowe czasy wymagają nowego podejścia do dziennikarstwa - powiedział Murdoch.

The Daily to pierwsza w historii gazeta utworzona wyłącznie z myślą o użytkownikach tabletów.

Korzystanie z serwisu przez pierwsze dwa tygodnie jest bezpłatne, a następnie kosztuje 99 centów tygodniowo. Roczny abonament wynosi 40 USD.

Dla koncernu Murdocha to pierwszy krok w kierunku dostosowywania modelu biznesowego do zmieniających się czasów. To coś więcej niż sama zmiana sposobu zarabiania pieniędzy, jeśli Murdochowi się powiedzie, ma on szansę na doprowadzenie do całkowitej zmiany pracy koncernów medialnych.

The Daily przypomina nieco tabloid, z krzykliwymi tytułami i kolumną plotkarską. Jak mówi sam Murdoch, pismo skierowane jest do konsumenta, który poszukuje "zawartości dostosowanej do jego interesów, dostępnej wszędzie i o każdej porze".

Na razie News Corp. nie może liczyć nawet na zwrot z inwestycji. Dotychczas sprzedało się bowiem 15 milionów iPadów, a stworzenie The Daily pochłonęło około 30 milionów USD. Murdoch poinformował, że tygodniowy koszt utrzymania serwisu wyniesie 500 000 USD. To stosunkowo niewiele, gdyż wydawanie elektronicznej wersji pozwala na rezygnację z wielu urządzeń potrzebnych do produkcji i dystrybucji wersji papierowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  Nowe czasy wymagają nowego podejścia do dziennikarstwa - powiedział Murdoch.    The Daily to pierwsza w historii gazeta utworzona wyłącznie z myślą o użytkownikach tabletów. 

Korzystanie z serwisu przez pierwsze dwa tygodnie jest bezpłatne, a następnie kosztuje 99 centów tygodniowo. Roczny abonament wynosi 40 USD. 

 

A tutaj gratis:

http://news.google.pl/nwshp?hl=pl&tab=wn

Share this post


Link to post
Share on other sites

- kreowanie wzrostu sprzedaży w niewielkim zakresie, ale jednak

- monopol

Trzeba więcej? Osobiście kibicuję Murdochowi by mu się to rypło bo szczerze nie chcę się obudzić pewnego dnia w czasach gdzie totalnie za wszystko będę płacił tylko po to by elitom mamonę nabijać.

Na szczęście szanse powodzenia jego przedsięwzięcia na rynku globalnym są nikłe, co nie zmienia faktu iż lokalnie może trochę namieszać, ponieważ zawsze się ktoś znajdzie kto zapłaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...