Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

mekamil

Users
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

mekamil last won the day on August 6

mekamil had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About mekamil

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

2349 profile views
 1. Elektryki płoną tak samo długo jak spalinowe. W sensie czas na ich ugaszenie oraz ilość zużytej wody są porównywalne. Różnica w tym, że po ugaszeniu elektryka procedury wymagają, żeby był jeszcze przez kilkanaście godzin obserwowany, czy nie zapali się ponownie (z powodu energii zgromadzonej w akumulatorze). A, że pożar elektryka jest znacznie bardziej klikalny w internecie niż spalinowego auta, w dodatku jeszcze jak gryzipiórek dorzuci, że akcja gaśnicza trwała prawie cały dzień to potem ludzie myślą, że faktycznie jak płonie elektryk to 'nie wiadomo, co zrobić'. Na szczęście strażacy dokładnie wiedzą, co mają robić.
 2. Nie wiedziałem, że biszkopty są tak niezbędnym składnikiem diety osób mających nietolerancję glutenu, laktozy oraz problemy zdrowotne związane z szeroko pojętymi chorobami metabolicznymi (otyłość, cukrzyca typ 2., Hashimoto).
 3. Strasznie gruba manipulacja faktami. Skoro strażnicy mogą strzelać do ludzi zaledwie od 2013 roku i od tamtego czasu ilość zabitych nosorożców nawet nie wróciła do poziomu z 2012 roku.
 4. Hmm. A może po prostu środki przeczyszczające uszkadzają nerki?
 5. To brzmi jak przyczyna i skutek, a nie ma przecież ze sobą nic wspólnego.
 6. Czytałem o tym wczoraj na Phys i też zachodzę w głowę skąd Ci badacze wyciągnęli takie wnioski...
 7. No załoga może i nie opublikowała żadnych zdjęć, za to inni zrobili to bez wahania
 8. "zwolni 570 osób, w tym 75 wykładowców i badaczy." Czyli na bruk wyleci prawie 500 pracowników technicznych, którzy nauki jako takiej nie robią. Jakżeby się takie cięcia na polskich uczelniach przydały... "do przyszłego roku na emerytury odejdzie 200 pracowników (w tym 60 wykładowców i badaczy)" a takie czystki przydałyby się chyba jeszcze bardziej...
 9. Co jest żenującego w zakupie gumy dla przeciętnego faceta? Bo rozumiem, że zagorzały katolik może się wstydzić zakupu prezerwatyw, czy podpasek. Swoją drogą ciekawe, czy czynnik 'wiary' został uwzględniony? Z wiagrą, czy lekami na wszelkie choroby 'miejsc intymnych' to jestem w stanie zrozumieć, bo chodzi o pewne dysfunkcje.
 10. Pytanie, czy to nie jest chwilowy boom, a później liczebności zwierząt wrócą do stanu względnej równowagi. [takie sobie krytyczne spojrzenie, bo raczej podpisuję się pod ostatnim zdaniem]
 11. Kiedyś nie korzystałem z żadnych nakładek blokujących reklamy, bo nie przeszkadzały. Teraz po prostu nie wyobrażam sobie przeglądania stron bez nich, bo ani ja bym tego nie zniósł, ani tym bardziej mój komputer by tego nie udźwignął. Od niedawna jeszcze doszła konieczność blokowania tropicieli, bo na popularnych stronach informacyjnych po kilkadziesiąt potrafi ich być.
 12. To samo pomyślałem - raczej skutek został pomylony z przyczyną
 13. Są małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyka
×
×
 • Create New...