Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

mekamil

Users
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by mekamil

 1. Strasznie gruba manipulacja faktami. Skoro strażnicy mogą strzelać do ludzi zaledwie od 2013 roku i od tamtego czasu ilość zabitych nosorożców nawet nie wróciła do poziomu z 2012 roku.
 2. Hmm. A może po prostu środki przeczyszczające uszkadzają nerki?
 3. To brzmi jak przyczyna i skutek, a nie ma przecież ze sobą nic wspólnego.
 4. Czytałem o tym wczoraj na Phys i też zachodzę w głowę skąd Ci badacze wyciągnęli takie wnioski...
 5. No załoga może i nie opublikowała żadnych zdjęć, za to inni zrobili to bez wahania
 6. "zwolni 570 osób, w tym 75 wykładowców i badaczy." Czyli na bruk wyleci prawie 500 pracowników technicznych, którzy nauki jako takiej nie robią. Jakżeby się takie cięcia na polskich uczelniach przydały... "do przyszłego roku na emerytury odejdzie 200 pracowników (w tym 60 wykładowców i badaczy)" a takie czystki przydałyby się chyba jeszcze bardziej...
 7. Co jest żenującego w zakupie gumy dla przeciętnego faceta? Bo rozumiem, że zagorzały katolik może się wstydzić zakupu prezerwatyw, czy podpasek. Swoją drogą ciekawe, czy czynnik 'wiary' został uwzględniony? Z wiagrą, czy lekami na wszelkie choroby 'miejsc intymnych' to jestem w stanie zrozumieć, bo chodzi o pewne dysfunkcje.
 8. Pytanie, czy to nie jest chwilowy boom, a później liczebności zwierząt wrócą do stanu względnej równowagi. [takie sobie krytyczne spojrzenie, bo raczej podpisuję się pod ostatnim zdaniem]
 9. Kiedyś nie korzystałem z żadnych nakładek blokujących reklamy, bo nie przeszkadzały. Teraz po prostu nie wyobrażam sobie przeglądania stron bez nich, bo ani ja bym tego nie zniósł, ani tym bardziej mój komputer by tego nie udźwignął. Od niedawna jeszcze doszła konieczność blokowania tropicieli, bo na popularnych stronach informacyjnych po kilkadziesiąt potrafi ich być.
 10. To samo pomyślałem - raczej skutek został pomylony z przyczyną
 11. Są małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyka
 12. Gorzej, jeśli się okaże, że bez opieki ptaki poradziły sobie dużo lepiej niż pod opieką.
 13. "Chińskie elektrownie węglowe pracują obecnie na 54% mocy. To najmniej od 35 lat. Jednocześnie rośnie zużycie energii ze źródeł odnawialnych. Zarówno w roku 2013 jak i 2014 zainstalowano w tych źródłach więcej mocy niż w elektrowniach węglowych." Jeśli do tych odnawialnych źródeł energii wliczone są elektrownie wodne to polemizowałbym, czy sumarycznie wychodzi to na dobre dla środowiska.
 14. "Z Chinami ścigają się Stany Zjednoczone, Indie, Brazylia, Kanada i USA." W wyścigu największe szanse na zwycięstwo mają Stany Zjednoczone i USA.
 15. Albo wykładowca jest dobry, słucha się go z przyjemnością, potrafi zaciekawić nawet nudnym tematem i prezentacja jest tak naprawdę tylko jako konspekt i porządkowanie treści wykładu. Albo wykładowcy się po prostu nie chce i nawet najlepsza prezentacja nie pomoże. Niestety mało jest tych, którym zależy, a coraz więcej tych, którym się nie chce. Problem jednak leży też po drugiej stronie. Wszyscy idą teraz na studia. Ludzie, którzy niczym się nie interesują, nie mają żadnych pasji, wręcz nie da się z nimi o niczym porozmawiać, no po prostu nic... idą na wykład i siedzą, bo muszą, a nie bo chcą się czegoś dowiedzieć. Jak z takimi prowadzić jakąkolwiek dyskusję? Brak jest jakiejkolwiek nici porozumienia, to po co wykładowca ma się w ogóle produkować. Odklepie co swoje i z głowy. Inna sprawa, prezentacja na pewno nie służy do tego, żeby się z niej uczyć, można najwyżej brać z niej słowa klucze do robienia własnych notatek. Jak wykładowca chce bardzo ułatwić naukę to daje skrypt, który do tego służy.
 16. Zaraz zaraz, a czy ta wada to nie jest akurat zaleta? Przynajmniej z punktu widzenia producentów, bo użytkowników to wiadomo, że nie.
 17. Zakładając, że do roku 2050 w ogóle będzie się jeszcze miało co przemieszczać...
 18. Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą, mianowicie, czy to nie jest kwestia czasu jaką trzeba dać osobnikowi na przystosowanie się do zmienionych warunków. Może nawet nie tyle osobnikowi, co gatunkowi, bo przecież zmiany st. CO2 nie są tak szybkie, jak w doświadczeniu i organizmy jakąś elastyczność na pewno są w stanie wykazać. Inna sprawa, że w powietrzu mamy śladową ilość CO2 w stosunku do ilości tlenu, ale w wodzie to CO2 jest wielokrotnie lepiej rozpuszczalny od tlenu, więc takie kilkukrotne zwiększenie stężenia musi mieć wpływ w postaci reakcji organizmu. Jakby nam tak diametralnie zmienić stosunek ilości CO2/O2 w powietrzu to też na pewno byśmy nie myśleli o jedzeniu i wcale nie musiałoby to mieć nic wspólnego z tym, że nie czulibyśmy smaku (skrót myślowy).
 19. Badania, w których tak daleko idące wnioski wysuwa się na podstawie próbek od dwóch grup po trzy osobniki każda, należy traktować z dużą rezerwą.
 20. Nie do końca rozumiem. Skoro to nowy gatunek to skąd wiadomo, że została zawleczona z innego rejonu?
 21. Czy mówiąc o pierwiastku chemicznym, jak w powyższym artykule, nie powinno się stosować nazwy glin, a nie aluminium?
 22. 1 uncja to ok 2,8 dag, a 5 uncji wody da niecałe 142 ml (zakładam, że chcemy od razu chłodny napój )
×
×
 • Create New...