Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

leszczo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    140
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez leszczo


  1. Poruszasz się z prędkością 24 km/s względem Słońca :-) Ponadto próbujesz się poruszać do centrum Ziemi, ale kilometry skały Ci w tym przeszkadzają :-)

     

    29 km/s prędkość orbitalna Ziemi, ale co to ma wspólnego z przyspieszeniem? zresztą ruch jest względny, więc nic z tego nie wynika, pozdrawiam.


  2. Ekhm, innym forumowiczom to chyba umknęło to ja trochę poprawię, światło jest PROMIENIOWANIEM elektromagnetycznym, a w zasadzie pewnym jego wycinkiem, zwłaszcza gdy mowa o świetle widzialnym. Ma budowę falowo-korpuskularną, oddziałuje samo ze sobą (np. interferencja) fale świetlne mogą się wzajemnie znosić jak i wzmacniać.

     

    drogi kolego, interferencja nie jest przykładem oddziaływania.


  3. Rozumiem że kolejny raz zaprzeczasz wynikom doświadczeń? Notka tylko przekazuje to co zostało opublikowane przez naukowców. Skoro autorzy twierdzą że ww. pola mają wpływ na anizotropowość propagacji to widocznie tak jest. Twierdzisz inaczej, pisz do autorów doświadczenia zamiast obsmarowywać bezsensownie forum.

    Piszemy "oddziałuje" a nie "oddziaływuje".

     

    dziękuje, za poprawienie błędu, póki co nie widzę tu nigdzie żadnych wyników doświadczeń, tylko kawałek textu podważający 100 lat fizyki bez żadnego dowodu.


  4. jak takie głupoty mozna pisac?

     

    Pomiary wykazały, że w obecności pola elektromagnetycznego prędkość promieni światła biegnących w przeciwnych kierunkach jest różna

     

    a swiatlo czym jest jak nie polem elektromagnetycznym, ktore zreszta nie oddziaływuje  ze soba.

     

    Dowód na prawdziwość teorii z lat 70. niesie ze sobą poważne konsekwencje.

     

    poza tym, ze wyrzuca cala ogólna teorie wzglednosci do kosza to faktycznie, nie ma powaznych konsekwencji.


  5. Z całym szacunkiem, ale w LHC nie są zderzane cząsteczki, lecz cząstki elementarne - stanowi to kolosalną różnicę. Cząsteczką nazywamy przynajmniej dwa atomy połączone wiązaniem chemicznym, całość jest obojętna elektrycznie. Pozdrawiam. :)

     

    nie wiem co masz w gimnazjum z fizyki ale nie wiecej niz 2 napewno.

    protony to faktycznie  takie czastki elementarne ktore skadaja sie z kwarkow.

     

    co do artykulu przestalem czytac w miejscu gdzie wymiar energii byl przyrownany do sily. ( Zderzające się z siłą siedmiu TeV )


  6. Zaobserwować nie,ale stwierdzić jego zaistnienie tak.

     

    wiec jest blad

     

    Po pierwsze - atom też kiedyś był niepodzielny. Po drugie - jeśli nie można dokonać obserwacji bezpośrednich, to są jeszcze pośrednie..

     

    kiedys byl niepodzielny a dzisaj jest juz ?

    chyba chodzi Ci o stan wiedzy ktory wskazywal na to ze jest niepodzielny.

    niemniej jednak, ze teraz WIEMY iz jest NIEMOZLIWA rejestracja pojedynczego kwarka co za tym idzie jego rozpad


  7. <p>Francuz Fabrice Bellard poinformował o pobiciu <strong>rekordu świata w dokładności wyliczenia liczby Pi</strong>. Obliczył on ją z niezwykłą precyzją <strong>2,7 biliona miejsc po przecinku</strong>. Dotychczasowy rekord - 2,5 biliona miejsc po przecinku - należał do superkomputera T2K Open który w momencie jego pobicia (sierpień 2009), był 47. najpotężniejszym komputerem na świecie.</p>    <p>O osiągnięciu Bellarda warto wspomnieć chociażby dlatego, że dokonał obliczeń na... domowym pececie. Maszyna korzystała z procesora Core i7 taktowanego zegarem o częstotliwości 2,93 GHz, 6 gigabajtów RAM oraz pięciu 1,5-terabajtowych dysków twardych skonfigurowanych w macierz RAID 0. Systemem operacyjnym był 64-bitowy Red Hat Fedora 10.</p>    <p>Obliczenia pochłonęły 2,5 terabajta miejsca na dysku. Trwały one 103 dni. Kolejne 13 dni zajęła ich weryfikacja, która była jedynym etapem, gdy Ballard skorzystał z większej liczby komputerów, gdyż na jej potrzeby zaprzągł sieć 9 komputerów. Następnie przez 12 dni jego pecet konwertował wynik binarny na dziesiętny, a później przez 3 dni sprawdzał prawidłowość konwersji. Całość obliczeń zajęła więc 131 dni.</p><p>Część wyliczeń <a href="http://bellard.org/pi/pi2700e9/pidigits.html" target="_blank" title="Liczba Pi">można zobaczyć</a> w Sieci. </p>

     

    red hat i fedora to dwie rozne dystrybucje linuxa


  8. Zastanawia mnie c. Pewne liczby przeczą teorii o tzw. big bangu. Sam Hawking zaczyna się zastanawiać nad swoimi teoriami, ale myślę, że jest za bardzo zagmatwany w tym wszystkim - ja widzę proste problemy, których Hawking i jemu podobni nie widzą. Może trzeba pewne rzeczy zrewidować? Mam pewne pomysły...

     

    kto to jest ?

    bo chyba nie chodzi o kogos takiego jak Stephen  Hawking, skoro jestes taki odkrywczy nie popelnilbys takiego bledu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...