Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

leszczo

Users
 • Content Count

  140
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About leszczo

 • Rank
  Gwarek
 • Birthday 08/18/1989

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  lbn
 1. chyba coś nie tak, słowo 'neutrino' ma 8 liter, a w alfabecie jest 24, więc potrzeba 5 bitów (32 możliwości maksymalnie) aby zakodować jedną literę, a 25 impulsów równa się 5 bitom, a więc powstanie conajwyżej 'neutr'.
 2. no a co powiesz o ułamkowych wartościach ładunku kwarków?
 3. 29 km/s prędkość orbitalna Ziemi, ale co to ma wspólnego z przyspieszeniem? zresztą ruch jest względny, więc nic z tego nie wynika, pozdrawiam.
 4. to dziwne, bo jak stoję na ziemi to czuje ciążenie, a nie przyspieszam ;/
 5. drogi kolego, interferencja nie jest przykładem oddziaływania.
 6. w okresie ~1 sekunda -100k lat po wielkim wybuchu, trwała era promieniowania, która miała denominujący wpływ na rozszerzanie się wszechświata, z tego co mi se wydaje.
 7. dziękuje, za poprawienie błędu, póki co nie widzę tu nigdzie żadnych wyników doświadczeń, tylko kawałek textu podważający 100 lat fizyki bez żadnego dowodu.
 8. z glupiej wikipedii... 'Zmiany pola elektrycznego i magnetycznego rozchodzą się w przestrzeni (z prędkością ok. 300 000 km/s w próżni) jako fale elektromagnetyczne'
 9. jak takie głupoty mozna pisac? a swiatlo czym jest jak nie polem elektromagnetycznym, ktore zreszta nie oddziaływuje ze soba. poza tym, ze wyrzuca cala ogólna teorie wzglednosci do kosza to faktycznie, nie ma powaznych konsekwencji.
 10. a moze wina lezy po stronie osoby piszacej rzeczy o ktorych nie ma pojeciac
 11. no tak, zasada zachowania pędu jest misternym i nie wyjaśnionym zjawiskiem zaprzatajcym glowe fizykow.
 12. nie wiem co masz w gimnazjum z fizyki ale nie wiecej niz 2 napewno. protony to faktycznie takie czastki elementarne ktore skadaja sie z kwarkow. co do artykulu przestalem czytac w miejscu gdzie wymiar energii byl przyrownany do sily. ( Zderzające się z siłą siedmiu TeV )
 13. po pierwsze bledne jest stwierdzenie, że 'wielki wybuch miał miejsce', a po drugie co to znaczy ze wszechswiat 'raczkowal', 'byl ogromny'?
×
×
 • Create New...