Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Piotrek

Users
 • Content Count

  816
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Piotrek

 1. Gdzie jak gdzie, ale tutaj to byłoby ostatnie miejsce gdzie spodziewałbym się takiego artykułu.
 2. Tak, upiekło mu się ale przynajmniej w stosunku do reszty pokazuje, że jednak da się. Da się zrobić coś na co inni odrzekliby, że to jest niemożliwe.
 3. Nie ma jednego złotego środka. Czasem opłaca się wrzucić do szuflady, kiedy indziej puścić produkcję, a czasem pogrzebać bo szkodzi innym koncernom jak choćby słynny wynalazek Lucjana Łągiewki. Jakoś nie widzę aby barierki czy auta funkcjonowały z tą technologią.
 4. Czasy kiedy jedna osoba mogła z powodzeniem wynaleźć technologię mamy już za sobą. Teraz pracują zespoły, które zatrudnione są w korporacjach lub innych podmiotach. Jeśli mogę zarobić 2, 3 razy więcej czy w ogóle więcej na technologii odkładając ją na chwilę do szuflady to tak zrobię. To nie żadna teoria spiskowa tylko kasa bo pieniądz rządzi światem. Nie zawsze, ale w większości. Myślisz kategoriami naukowca/wynalazcy a nie biznesmena a jak wspomniałem na początku te czasy mamy za sobą.
 5. To żaden biznes uruchamiać nową technologię porzucając starą i wyrzucać siano z badań w błoto. Biznes to biznes, kosić za każdą bzdurną nowinkę do opróżnienia portfeli klientów. To czarna strona kapitalizmu. Producent nie zadaje pytań, tylko doi puki krowa daje mleko
 6. Życzę nowej technologii powodzenia, no chyba że zmontują coś ciekawego by szybciej się psuły ;)
 7. Teraz prym wiedzie chyba papryczka Carolina Reaper o poziomie ostrości 1,569 mln SHU. Są osoby które wcinają, więc będą mieli nowe wyzwanie
 8. Koncerny (czyt. mafia) są zbyt potężne, można to potraktować jako ciekawostkę, nic więcej.
 9. Do dużych sum dorąbie ci się skarbówka praktycznie na pewniaka. Zacytują paragraf o podatku od dochodu i lipa, co z tego że Bitcoin nie jest uregulowany jak w PIT widnieje rubryka Inne (18%) powyżej 3k zł z hakiem i cały podatek jest nielogiczny. Płać i płacz Najśmieszniejsze jest jedno, tu dają 18% potem VAT 23% = 41% Jeśli chodzi o samo działanie to masz skończoną liczbę bitcoinów, system jest zdecentralizowany jak p2p. Pobierasz program, historię (bloki) transakcji i gotowe. Możesz przelewać pieniądze do innych. Nr konta to ciąg znaków i możesz ich utworzyć ile dusza zapragnie. By było prościej dodatkowo w formie kodu QR dodatkowo jest dostępny by łatwo można było zeskanować. Wyłączyć się tego nie da z uwagi na infrastrukturę jedynie w czasie wieku dziecięcego jak teraz kiedy jeszcze nie jest spopularyzowana można łatwo spekulować wartością przy grubym portfelu.
 10. 1k za BTC? Chyba musiałby stać się cud, ostatnio kilka dni temu był skok z 3.5k na 1.9k, ale już wróciło do normy i dobija na 3k. Nie ma się co zastanawiać tylko przeznaczyć na stracenie pieniądze i grać. Są skoki więc nawet przy 1 BTC można pomalutku zarabiać a o to przecież chodzi. Jeśli chodzi o wykresik to polecam to miejsce: http://www.bitcoinity.org/markets/bitcurex/PLN
 11. Mariuszu nie psuj Te 7.1k więcej przecież tak ładnie brzmi A ile kasy można by natrzepać jak się dopicuje...
 12. CO2 już nie działa to mamy PFTBA? Pierwsze koncerny powoli mogą zacierać ręce. Co dalej?
 13. Jeszcze chwila i u nas skarbówka dobierze się do d*py kryptowalutom. No bo jak to tak harować na giełdach i nie odprowadzać haraczu dla VIPowskiej biedoty.
 14. Kurs świetnie skacze tylko żeby nie było zbyt pięknie to przydałyby się lepsze giełdy Ja też żałuję, że nie zainwestowałem wcześniej w koparę chociażby. Teraz już się nie opłaca bo sprzęt trzeba mieć za co najmniej kilka tysięcy i to nie gwarantuje dobrych zysków.
 15. mgr teraz kopanie opłaca się tylko przy dużych inwestycjach rzędu od 1000 zł wzwyż w eruptery.
 16. Bardziej można to potraktować jako ciekawostkę niż technologię bo dzisiaj nie liczy się jakość tylko ilość.
 17. Po pierwsze - za mała reklama i zbyt duże ograniczenie w czasie premiery BB10, praktycznie tylko rynek USA - mało naprawdę sensownych aplikacji - zbyt duża cena No i pewnie dodałbym brak innowacji, ponieważ tak naprawdę nowe urządzenia nic nie oferowały sensownego czego nie miałaby konkurencja.
 18. Na ten moment ta rewolucja jest złudna i krótkotrwała, bo niby skąd państwa wezmą energię elektryczną jak takie samochody się upowszechnią. Japonia, Niemcy wyłączają po kolei elektrownie Atomowe, gdyż stwierdzili, że są zbyt niebezpieczne, paliwa kopalne będą coraz droższe i dodatkowo zanieczyszczają powietrze, energia pozyskiwana ze słońca jest za mało wydajna a świat potrzebuje jej coraz więcej. W tym momencie to nie może się na masową skalę udać, ponieważ ceny gwałtownie wzrosną, jest zbyt wcześnie.
 19. Dokładnie o to mi chodziło, teraz tylko połączyć MD z podrasowanym Blu-ray o pojemności min. 100GB i wtedy można podbijać rynek. A to? Jedna ryska i dobranoc Marysiu.
 20. Głupota tworzyć kolejny system bez zaplecza aplikacji, lepszym rozwiązaniem byłoby już dołączenie się do Samsunga nad pracami z Tizenem.
 21. Coś na kształt dyskietki, ale w środku był normalny krążek trochę mniejszy niż CD, bardzo cenione były w radiostacjach i innych miejscach, gdzie można było tym archiwizować dane mając pewność, że nic się temu nie będzie działo. To nie ma szans się sprawdzić, mechaniczne uszkodzenia zrobią swoje, nie ważne jakich warstw użyją w tym cudzie, to się nie uda.
 22. To mało jak na dzisiejsze standardy, dodatkowo taka płyta powinna mieć opakowanie coś na wzór dawnych kasetek z CD w środku (zapomniałem jak się ten nośnik nazywał)
×
×
 • Create New...