Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

tommy2804

Users
 • Content Count

  241
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

tommy2804 last won the day on February 7 2013

tommy2804 had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About tommy2804

 • Rank
  Gwarek

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Przypuszczam, że te zalecenia pozwolą dożyć części populacji do tych 120-150 lat, czyli tej tzw. "ludzkiej normy"...
 2. Takie sprostowanie z mojej strony; pluton jest pierwiastkiem wytworzonym sztucznie i nie występuje w przyrodzie. Ale mogę sobie wyobrazić "młodą planetę z masami radioaktywnego uranu i toru"
 3. Panie Kolego, dlatego były prowadzone poszukiwania w zakresie podczerwieni, bowiem istnieje przeświadczenie, iż hipotetyczna wysoko zaawansowana cywilizacja potrzebuje i wykorzystuje wielkie ilości energii (np. do otwarcia tunelu czasoprzestrzennego). Powstaje przy tym tzw. ciepło odpadowe, które naukowcy mają nadzieję odkryć. Inna sprawa, że w podczerwieni można również wykryć (ze względu na emisję wspomnianego "ciepła") tzw. sfery Dysona i pierścienie Nivena, czyli megastruktury służące obcym do czerpania energii (w tym przypadku z gwiazd), których obecność też świadczyłaby o istnieniu tychże cywilizacji..
 4. adrieennee, należy w takim razie kupować mleko nie w supermarkecie, ale od tzw. "baby"
 5. Dobra wiadomość dla przyszłych misji mających na celu założenie bazy/baz. Istnienie takich jaskich z pewnością uprości i zredukuje koszty ich powstania (nie trzeba będzie konstruować ciężkich osłon chroniących przed promieniowaniem). A te mniej "stabilne" będzie można wykorzystać np. jako przyszłe składowiska odpadów z elektrowni jądrowych i termojądrowych (podczas procesu fuzji też takowe powstają, aczkolwiek w dużo mniejszej ilości).
 6. Tego typu rzeczy zdarzają się przy takim rozmachu. Miejmy nadzieję, że to "opóźnienie" będzie jak najkrótsze...
 7. Musielibyśmy się "uzbroić" w cierpliwość. A tak bardziej poważnie, to gratulacje i głębokie ukłony dla inżynierów, którzy zaprojektowali rzeczony łazik. Swoją misję wypełnił, a czas funkcjonowania to już liczymy w kilku tysiącach procent początkowo zakładanego;) To jest też wskazówka, jak należy projektować przyszłe urządzenia do eksploarcji planet i innych obiektów kosmicznych.
 8. Też się kiedyś mocno nad tym zastanawiałem...
 9. Czyli tzw. sonda von Neumanna... Podobno NASA odkryła jedną na Księżycu, dlatego postuluje się utworzenie tzw. "no fly zone's" - rzekomo, żeby chronić historyczne miejsca lądowań przed "wścibstwem" przyszłych turystów...
 10. Dołączam się do życzeń
 11. Dołączam do życzeń i żeby ten kolejny rok był bardziej udany niż poprzedni
 12. Zakaz był z tego powodu, że w płaszczyźnie ekliptyki jest duża koncentracja pyłu i rozmaitych "szczątków", które mogłyby uszkodzić pojazd kosmiczny.
 13. Drogi Astroboy-u, Potencjalny - (z jęz. łac. potentialis - możliwy, ale też ewentualny, prawdopodobny, przewidywalny; "Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych" pod red. Wł. Kopalińskiego). Przekonanie o "potencjonalności" wnoszę stąd, że owa "piąta" siła dalej pozostaje w sferze hipotez (zgadzam się, że to baardzo stara hipoteza). Jest ewentualna i prawdopodobna, ale jeszcze nie potwierdzona (zapewne dla osoby, która ją potwierdzi czeka Nagroda Nobla). A nie mieszałbym tutaj brzytwy Ockhama, bo nie chodzi tutaj o jakieś fundamentalistyczne podejście (czyli o "wycięcie" jakiejś "niewygodnej" koncepcji, bo akurat teraz poziom rozwoju technologii/nauki nie pozwala nam na jej weryfikację - tak jest np. z teorią strun, czy też M-teorią - na razie nie można ich ani skutecznie udowodnić, ani obalić, a bardzo dobrze tłumaczą pewne niuanse i rozwiązują pewne problemy, które były do tej pory nie do obejścia), ale o subtelne wykazanie czy tą hipotezę można przekształcić w tezę, czy podobnie jak dawna koncepcja "eteru" przejdzie do historii nauki jako taka swoista egzotyka.
×
×
 • Create New...